Prales (2017)

Ok, I guess...

Resident Evil: Vendeta (2017)

Zatiaľ najslabšia časť. Veľký podiel má na tom aj to, že laťka bola nastavená príliš vysoko vďaka vizuálne a hlavne príbehovo úžasným predchádzajúcim dielom. Áaale čo sa budem je***, aj tak to bolo dobré, takže po istom čase zvyšujem hodnotenie z 3 na 4.

Skryté zlo (2017) odpad!

Vysvetlím moje hodotnenie. Úvodná scéna vo vás vzbudí dojem, že sa možno bude jednať o malé tohtoročné prekvapenie. Ďalších 15 minút je typickou šablónou pre duchariny tohto typu. No a potom sa vlastne nič, naozaj nič svetoborné nedeje. Všetky ''podstatné'' okamihy a ľakačky sa vyčerpali pre trailer, čo by sa ešte dalo odpustiť ak by tvorcovia ponúkli divákovi aspoň nejaký príbeh, stačilo by trocha zápletky, ale nie, tu sa ničoho takého nedočkáte. Najsilnejšia ''zbraň'' príbehu a tzv. Bye-Bye Mana je vlastne len nehorázna vykrádačka z ''Nightmare on Elm Street'' a ešte k tomu aj škaredo interpretovaná. Dej nemá žiadne pozadie, nestavia na ničom, čo by vás prinútilo naozaj sa báť. Masky, pardon maska (toho zombiepsa, ktorý zaspal dobu v CGI 90-tých rokoch nepočítam), je nehorázne stupídna a fádna. Scenár? Grindhouse béčkové horory majú lepší scenár než táto paródia. V podstate ide len o umelo vytvorenú návnadu na dnešnú mládež vyrastajúcu na hororoch tohto typu: Conjuring, Insidious, Sinister Ouija. Zatiaľ však, čo tieto tituly dokážu ponúknuť kvalitu, toto dielo vyslovene okráda takto orientovaných divákov. Dokonca a čo je dosť ironické, Bye-Bye Man ani nezasieva zrnko zápletky a histórie do svojho príbehu, ani nepredstiera, že by mohol byť nedajbože sequel ( k typicky ''klišé'' hororovému koncu sa radšej nevyjadrujem), čím len tvorcovia potvrdzujú, že sami vedia o ''veľkosti'' braku aký vytvorili. Hodnotenie teda ako ste si zaiste už všimli, vypovedá nielen o veľmi slabej hodnote filmu v žánri horor, ale aj o mojej frustrácií z podobných projektov. Takže, čo stále omieľali tie ''úžasné'' postavy? Don't say it, don't think it? Well, I must say....Fuck you Bye-Bye Man.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Asi trocha poľavujem na kvalite, ale vzhľadom na to, že som čakal absolútny prepadák, tak je to celkom pozerateľné, nebyť Keatona aka sovy(alebo také niečo), tak je to ešte pozerateľnejšie.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Skvelo natočené najväčšie sklamanie roka! Aspoň teda pre mňa. Začiatok je skvelo vizuálne a vtipne rozbehnutý. Neskôr však zistíte, že to je všetko čo vám noví ''Strážci'' ponúknu....vizuál a humor. Ale len vizuál si zanecháva vysokú úroveň. humor, ktorý bol v jednotke prekvapivý, chytrý a zapamätaniahodný je v dvojke len veľmi slabou kópiou. Nevravím, že som sa nenasmial, to áno, lenže postupne si uvedomujete, že od spontánneho smiechu na začiatku, scenár a vývoj jednotlivých scén prechádza k umelo vytváraným humorným situáciám, ktoré, hoci sú najväčším ''ťahákom'' dvojky, sú čoraz trápnejšie a trápnejšie, až nakoniec zistíte, že všetko to krásne a prekvapivé z jednotky aj v jednotke ostalo a dvojka je len veľmi slabým a o peniaze okrádajúcim odvarom. What a shame !

S.W.A.T.: Under Siege (2017)

Tak ako tu už napísal kaylin.....dobrí sú dobrí a zlí sú zlí...ja len dodám, že Michael Jai White je opäť Michael Jai White. Očakával som väčší nářež, ale napokon sklamanie.

Taboo (2017) (seriál)

Síce len štyri, ale silné 4 hviezdy. Nie preto, že by seriál postrádal na kvalite, jednoducho preto, lebo si myslím, že sa ešte tak celkom neukázala sila tohto projektu a je dosť možné, že pri druhej sérii, ktorá je už mimochodom potvrdená (možno aj tretia) budeme svedkami niečoho väčšieho. A vtedy nastane čas dať plný počet. Ako povedal James ...''Ja určujem, čo sa stane a kedy sa to stane''.

The Defenders (2017) (seriál)

Neurazílo ani neprekvapilo. Humor tomu dáva potrebný nadhľad a musím aj pochváliť to, že príbehovo je každá hlavná postava dostatočne spracovaná a hoci sa to celkovo obľúbenými postavami, hemží seriál nie je neprehľadný, takže za to palec hore.

Thor: Ragnarok (2017)

ááách..veľmi dobré to bolo. To, čo som očakával od Strážcou Galaxie 2 sa mi dostalo v Ragnarokovi- neokukaný humor,ešte lepšia hudba, nový príbeh a vývoj postáv, a vžitie sa do charakteru, aké si ani sám Hemsworth nepredstavoval. Marvelovka roka!

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Mati boža :D. Jedine Wahlberg so svojím bezkonkurenčným ''what the fuck'' pohľadom dokáže z tohto vypochodovať ako pán herec. A Hopkins tomu dodáva aspoň nejakú tú noblesu. To je vlastne aj moje odporúčanie, ak máte radi týchto 2 hercov, tak to možno zvládnete. Dej tu snáď ani nemusíme rozoberať, kedže ide len o recykláciu predchádzajúcich častí a scenár je takpovediac na ......čo? aký scenár?. Tak asi tak.