VALL-I (2008)

Ako viete... sú hovadiny, ktoré natočí hocikto a nikto si to nevšimne a potom sú hovadiny, ktoré natočí Pixar, dá im potrebný lesk a wannabe srdcervúcu pointu a je z toho senzácia. Ale ako ja sa nehádam, žeriem im to tiež. Však akože retardovaný robot otvára oči ľudstvu v dekadentnej technokracii! How cool is that ? 75%

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

"Please don't hurt me, I will betray anyone!" Jeden z výživnejších a originálnejších nových dielov Futuramy.70%

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Ja neviem čo sa stalo s Futuramou. Opäť námet, ktrorý by bol v starej sérii úplne vyčerpaný v jednej časti nám tvorcovia umelo predlžujú nepodstatnými ohliadnutiami do minulosti, predlžovaním pointy a nevkusným parodovaním 30-krát parodovaných filmov na štvornásobok! Celkovo vzaté: animovaná kríza kreativity nehodná pozornosti 55%

Spálené vzpomínky (2007)

Áno, nájde sa tu zopár silnejších momentov, ale pri pohľade na paletu filmov s podobnou tématikou ide o dosť nevýrazný počin. Navzdory všetkému Halle Berry ma snáď prvý krát presvedčila o svojej postave a Del Toro by ma presvedčil aj keby hral húpacieho koníka. 70%

Píseň lásky samotářky (2004)

Do života dvoch stroskotaných alkoholikov privedie osud krásnu Scarlett, hľadajúcu posolstvo svojej matky. A akokoľvek je Pursy(Scarlett) zo začiatku zdesená dedičstvom po svojej matke a dvomi násoskami doslova znechutená, začína si pomaly zvykať a nadväzovať netradičné priateľstvo a odhalovať ich smútok, ktorý obaja zdieľajú. Prostredie a herecké výkony posolstvo filmu výrazne povyšujú. Remeselná stránka trošku pokulhávala, príliš nudná kamera, zopár chýb v strihu, ale výsledok to nepokazilo. Inak coctail ginu a nálevu zo sterilizovaných uhoriek... blueeeeh to už je iný Hard-Core :) 80%

JCVD (2008)

Tomu vravím nápad za milión. 80%

Mafstory (2006) (seriál)

Ako raz jeden klasik povedal... "Perla medzi hovnami". Avšak navzdory veškerej originalite a skvelému obsadeniu, podľa mňa seriál vyčerpal námet skorej ako začal. 70%

Svět zítřka (2004)

Kto by si pri tomto filme nespomenu na Ligu Výnimočných? Podobne situovaný, podobne naivný a podobne vizuálne sexy. Herci su iba takými bábkami pred digitálnymi kulisami a moc sa na nich ani nesústredíte. Občas niečo povedia, občas niečo zakričia, ale to nie je to o čo ide. Vždy ide o peknú obrazovosť s pekným orchestrovým podmasom. No proste nádhera za 3* 65%

Zkažená mládež (2007)

Šikana vždy existovala a vždy existovať bude ako nástroj formovania a členenia sociálnych skupín. Rozdielna však je forma šikany. Keď sa hranica posmievania a doberania začne uberať cestou násilia a verejného týrania, prestáva byť všetko jedno a dochádza ku extrémnym životným rozhodnutiam. Raag vykreslil veľmi presne a realisticky dusivú atmosféru, ktorá obklopue hlavnú obeť šikany. Tým, že režisér minimalizoval vedľajší dej sme stratili možnosť hlbšie spoznať akúkoľvek postavu, zatlačil však na pílu presne tam kde bolo treba a výsledok je skvostný.85%

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Pod svojím VLC playerom som musel mať pustenú wikipediu a googlemaps aby som chápal všetky súvislosti, ale nebola to strata času. Wilsonova vojna je inteligentná politická dráma, trochu ideologická, ale dobrá. 70%