Hra na oliheň - VIP (2021) (epizoda)

Napětí a atmosféra při 5 hře byla opět vynikající, ale VIP hosté a jejich demence a ten slizskej tlusťoch se postarali o to, že musím hvězdičku ubrat. Tohle byla asi nejhorší episoda z celého seriálu, nebýt toho mostu rak by šlo hodnocení ještě níž. Jinak ale i tak povedený díl.

Hra na oliheň - Kganbu (2021) (epizoda)

Trochu psychologická a emoční episoda, nicméně to byl opět nářez. Sice hra byla nezáživná, ale to jak to mezi dvojicemi dopadne, to bylo nervydrásající.

Hra na oliheň - Férový svět (2021) (epizoda)

Zase trošku odpočinkový díl co se her týče, ale dozvídáme se události ze "zákulisí" a jaksi se nám to začne trošku zvrtávat. Na řadu totiž přijde pan policeman hledající bratra a jeho tajná mise. Konec opět vyvrcholí wow momentem a člověk musí pouštět další. Ale už je fakt dlouho takže dalsi díl bude muset počkat. Každopádně jihokorejská produkce mě začala bavit a tenhle projekt je něco luxusního.

Hra na oliheň - Drž se týmu (2021) (epizoda)

Tak tohle je fakt nářez. Atmosféra je tady nervy drásající, 3 hra vypadá sice jednoduše, ale musí to být rachot, tentokrát jde o sílu a taktiku a týmovou souhru a konec episody skončí v bodě, kdy prostě nrlze nepokračovat a tak musíte pouštět další díl.

Hra na oliheň - Muž s deštníkem (2021) (epizoda)

Tak tohle byla palba.. jako první hra byla lepší, ale tohle melo neskutečně napínavou atmosféru a stačil opravdu trochu silnější pohyb a bylo po prdeli. Říkal jsem si v 1 díle, že je škoda, že hrají takovéhle stupidní dětské hry, ape teď mě to vůbec nevadí, ba naopak. Ono totiž tím, že je to tak jednoduché a pravidlo jsou jasná, je lehčí se v té hromadě lidí zorientovat kdo udělal chybu a kdo během pár vteřin zahyne. A i když se jedná o takového dětské hříčky tak vědomí, že jedná jediná chybka znamená smrt, tomu dává úplně jiný rozměr. Uvidíme co bude dál, ale jsem napjatý jak špagát.

Hra na oliheň - Peklo (2021) (epizoda)

Tak kamarádi, kteří odhlasovali konec se do hry opět vracejí. Život s dluhy a bez peněz je totiz horší než bojovat o život, ve hře totiž mají šanci.

The Bay (2012)

No nečekal jsem nic a dostal jsem docela solidní masakr. Film složený se záběrů z všemožných kamer, z města, kde se s ničeho nic objeví nová nemoc a všichni začnou umírat. Po 15 minutách se to rozjede a začne se zjišťovat co proč a jak. Některé záběry jsou docela drsné a celkově to působí realisticky. No nechtěl bych.

Hra na oliheň - Červená, zelená (2021) (epizoda)

Tak jako rozjezd parádní. Už začátek mě sednul a začal jsem vnímat příběh hlavního aktéra, aneb finančně negramotného otce, jehož dcera je pro něho asi posledním smyslem života a čekal co se bude dít a kdy začne hra. Ta začala zhruba v půlce episody a od začátku se jevila jako velice záhadná, ale neškodná záležitost. Napětí rostlo a první hra začala, po par minutách bylo dohráno, díl skončil a já prohlásil "masakr, těším se na další díl" . Z neškodné hry se vyklubal hlubší smysl a pochopení, proč se musí hrát až do konce, a proč tam jsou lidé co jsou. Upsali se a teď už jde o všechno, a to doslova..

Království zombie - Série 1 (2019) (série)

Tohle je trošku divočina. Žádná variace na hry o trůny to není. Žádné intriky, naopak je to přímočaré. Korunní princ je obviněn z velezrady a úřady mu jdou po krku s pi*ou a jejím.fotrem v hlavní roli, kteří chtějí nejspíše vyhladit polovinu tamního obyvatelstva, jinak se příběh posouva dopředu přímočaré a řeší se zombie apokalypsa. Jen toho chce někdo využít ve svůj prospěch, ale zombíci tu mají mnohem větší míru. Spíš mě to připomíná Japonsko a období samurajů, kdy jejich hlavním nepřítelem jsou zombíci. Každopádně je to povedené. Když přežijete první dva díly, kdy si zvykáte na prostředí a postavy, tak vás to pak odmění nádhernou a příjemnou podívanou. Příběh se rozjede a vás to bude bavit, už jen kvůli kulisám. To nádherné prostředí a krajina, navíc když je v seriálu nejspíše podzim, to krásně podtrhuje takovou zvláštní a zajímavou atmosféru. Navíc krásně natočené, skvela kamera a scény i efekty. V 3 díle přišel zlom a 4,5,6 episoda mě bavila a těším se na další řadu.

Chalífát (2020) (seriál)

Kdo čeká akční seriál bude zklamán. Tohle není o akci, ale drsný čistokrevný napínavý dramanářez, mnohdy i psychodrama. Celý seriál pojednavá o náboženství, pro mě dosti nesmyslném, ale bohužel početném. Islámský stát, muslimové, Alláh, teroristé, to jsou 4 slova, na která tento seriál poukazuje v životních příbězích několika postav. Seriál dokáže opravdu autenticky navodit silné pocity a nechybí emoční, ani drastická stránka těchto skutečností, protože je úzce spojená s pravdou a realitou a v podstatě to co se děje v seriálu je svým způsobem skutečnost, která se děje i realitě. Toto doporučuji shlédnout, nenechá Vás to v klidu, a už vůbec ne, až ve skutečnosti zjistíte jaká hovadina ten IS je. Pokud vezmeme v potaz to, že se pořád řeší co s migranty, tak tento seriál Vám dá odpověď. Opravdu tu chceme takhle odpornou verbeš, která chce zamořit celou Evropu nějakým alláhem? Vraždit pro boha jako omluvu za své hříchy? Vyhazovat do povětří vše jen pro potěšení ? A kde je etickej kodex, kdy chlap může "ojet" co se mu zlíbí, ale žena jen při usmání na jiného je zbita, není včas večeře je zbita, za pusu jinému je zabita, týraná bez soucitu a spravedlnosti. Stačí aby byla znásilněna, tam je to brané jako podvod, takže automaticky smrt. A to je jen zlomek. Zkrátka tohle Vám ukáže svět "4 dimenze", kterej chce prosáknout i k nám, nastolí ve Vás emoce, jaké jen tak nezažijete a vše je zpracováno tak perfektně, že pokud zrovna nehledáte akci, ale drama s kvalitním příběhem, budete jedním slovem nadšeni. Další seriálový hit Netflixu