The Walking Dead: World Beyond - The Wrong End of a Telescope (2020) (epizoda)

Tenhle seriál má jednu neskutečnou výhodu. Opravdu parádní kulisy, vynikající makeup zombie a trip po usa v zombie apokalypse, to už samo osobě zní lákavě. A při spojení těchto faktorů vznikají pro milovníky zombie apo. žně. Všichni tady plácají jak se to twd a ftwd nevyrovná, to je pravda, ale taky je nutno si přiznat, ze tam už jde z.a. do pozadí a vznikají intriky, problémy v mezilidských vztazích apod. Vzpomeňme si na twd a 3 řadu. Proto se mě toto celkem líbí. Je to nudnější málo akce, ale ty priority, který jsem vyjmenoval na začátku tvoří parádní atmosféru. Takovou tu realisticky pojatou, zajímavou. Zkrátka jakejsi opuštěnej svět, kde v pekle už není místo a tak mrtví bloudí po zemi. Proto to vůbec není špatný. Proto 3* i když by si to prostředí zasloužilo víc a proto jsem zvědav na dalsi díly. Tenhle 4 utekl jak víno a kdyby nebylo tolik, koukám dál. Na postavy jsem si zvykl, není nikdo oblíbený ale ani nemám nikoho nerad, takovy průměr. Takže ted už můžu koukat bez obav, že to bude utrpení. Není je to cajk.

Moonraker (1979)

Bond č.11. tak předchozí Špion, který mě miloval jsem chválil a teď opět budu chválit. Moonraker patří určitě k těm lepším bondovkám, už jen pro jeho zasazení. Příběhově i akcí se mě předchozí díl libil o něco více, ale tady je to zase trosku jiné kafe. Druhá půlka filmu je suverénní scifi, efekty byly párání, stav bez tíže, nebo přestřelka ve volném prostoru ve vesmíru. To vše dělá z Moonrakera stejně kvalitní díl, jako byl ten předchozí a sérii určitě troška toho scifi prospěla. Je fajn vidět, jak ten filmový průmysl za těch 17 let od Dr.No vyspěl. Sice to nejde tak rychle jako na přelomu 80 a 90 let, ale když provnám akci z bondovek ze 60 let právě s Moonrakerem, je tam ten progress v evoluci vidět. Rodger byl tady famózní, ty první 2 díly jsem si něho zvykal, a myslím že si zvykal i on na Jamese Bonda, ale v předchozím díle a teď je parádní a začíná se mi líbit čím dál více. Bond girl nebyla špatná, i když její role zase nebyla tak zásadní, bond hudba skvělá a bond hračky už tradičně parádní. I když autoponorka z minulého dílu byla prostě nejlepší.

The Walking Dead: World Beyond - The Tyger and the Lamb (2020) (epizoda)

Tak tady se nám ukázala u druhá stránka mince. Plukovnice bude asi kravka i když s emocemi. Tým se rozrostl a vydává se dál. Tenhle díl nebyl vubec špatný a docela tech 50 min uteklo. Takže zatím celkem dobré v rámci možností.

The Walking Dead: World Beyond - The Blaze of Gory (2020) (epizoda)

Vůbec to není špatný. Když jsem viděl hodnocení, čekal jsem něco horšího, ale tohle se dá. Jasně level je někde jinde než u původní Twd a ftwd, ale i tak. Tento seriál se zaměřuje na z.a. z jiného úhlu a pohledu. Takže je třeba předchozí seriály nějak odlišit a neporovnávát. Co se týče čistě twd wb tak ano, hodne dialogů, málo akce, a příběh se sune vrlice pomalu, ale jsme na začátku a trip zombie apokalypsou a parádní kulisy a ten makeup zombie, to je paráda, je vidět, že už mají neco zasebou, tak to celé mě, jako fanouška z.a. celkem uspokojuje. Je to sice nuda, ale zajimava nuda s překrásným prostředím.

The Walking Dead: World Beyond - Brave (2020) (epizoda)

Tak úplně špatný to není. Ono zase treti seriál twd musi byt v něčem jiný. Tady je aliance na scéně jsou děti apokalypsy a vypadá to, že se jedná o tripshow, což by mohlo znamenát zajimave prostředí a hutnou zombie atmosféru. Tak uvidíme

Vedlejší účinky (2013)

Není to špatnej psychologickej thriller, ale abych řekl pravdu, tak mě konec zklamal. Čekal jsem něco lepšího. Neříkám, že zápletka nebyla zajímavá a promyšlená, ale tak nějak to všechno vyplynulo na povrch nemastně a neslaně a tu pravou podstatu jsem ani pořádně nepochopil, protože mi přišla celkem přiblblá, takže stejně člověk neví, co si má myslet..

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Tak tady to nejde hodnotit jinak. Byly slabší chvilky, některý scény byly až nesmyslný a v jednu chvili seriál postrádal logiku, to bylo zhruba někdy v půlce. Naštěstí to byla jen chvilková záležitost. Co se ale 1 a 2 řady týče, tak jedním slovem vynikající. Seriál si Vás omotá a dá Vám přesně to co chcete. Postupem času se ale něco stane. Už to není jen seriál ale životní styl. A to co pak seriál předvede v posledni sérii tak to je nehorázná palba. Herecké výkony jsou špičkové, nechybí akce, napětí by se dalo krájet, emoce z toho čiší proudem, několikrát si utřete mokré slzy a vžijete se do postav a budete to prožívat s nimi. 1 a 2 série je vylozene o loupeží ale od pulky se z lupičů stává rodina. Už to není jen tým ale vzniknou neskutečně pevné vztahy. Neni tam jediná postava (z lupičů) která by nebyla sympatická, to se často nevidí do toho hluboce zakořeněné vztahy a vzniká opravdu unikátní svět. No a profesor tak to je kapitola sama o sobě. To je bůh, myrta, fenomén, zkrátka El Professor je jedna z nejlepších a nejzajímavějších postav v seriálové kinematografii současnosti a možná nejen současnosti a pro mě rozhodně jedna z nejoblíbenějších postav kterou jsem se kdy v seriálovém světě potkal. Teenagerovsky řečeno, Profesor je nejlepší cápek na světě. Abych to uzavřel, tak Casa je opravdu povedený seriál který si zamilujete ale posledni řada zvedá látku tak vysoko, že se nebojím říci, ze Papírový dům patří momentálně k tomu nejlepšímu co lze dnes v seriálové podobě vidět. Minimálně alespoň poslední řada. Rozhodně by ho neměl minout nikdo, tohle je totiž jeden z těch seriálu který Vám opravdu může pozměnit život.

Papírový dům (Netflix verze) - Rodinná tradice (2021) (epizoda)

Absolutní brutální drsný a dechberoucí finále woow.. tak tohle bylo završení seriálu v kurva velkém stylu.. emoce by se daly krájet na milióny kusů, napětí bylo nervydrásající, plán vymyšlený do detailu a profesor na konci zahrál nehoráznej šach-mat. Tohle bylo fantastický ukončení vynikající 5 serie a celého seriálu.

Muž se zlatou zbraní (1974)

Bond č. 9. Po prvním shlédnutí jsem ohodnotil pouze 2*, po druhé jsem jednu přidal. Teď mě to prostě bavilo více, stejně jako ta předchozí, kde jsme si zvykali na nového Bonda. Stále to ale není ono, chybí lepší příběh, více akce a bond hračky ustoupily úplně do pozadí. Jinak to je ale celkem fajn, honičky byly povedené a Roger se mám tu krásně vybarvuje. Ty další filmy jsou lepší, takže hurá na číslo 10. Bond hudba dobrá, bond girl také, ale nedostaly tu moc prostoru a bond hračky v tomto díle žádné. Uvidíme, co série přinese dál.