Producenti (2005)

Šílená hudební jízda. Nacisti, homosexuálové, Uma Thurman coby švédská nymfomanka, nacisti, zpěv, Will Ferrell, homosexuální nacisti.. co víc kdo může chtít od muzikálu? Můj názor je, že kdo má rád moderní muzikály, měl by dát Producentům šanci a kdo ne, neměl by se dívat a hodnotit, protože tenhle film má na víc, než aktuálních 57%

Strange Circus: Kimjó na circus (2005) odpad!

Nesnáším umělecké filmy. Tohle je.... šílená slátanina, prostě fakt psycho! Na takové filmy se může dívat s klidným svědomím snad jedině nějaký úchyl nebo blázen. Kromě opravdu pěkné práce maskérů, kameramanů a nejspíš i pár herců na tomhle "filmu" nevidím nic dobrého.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Hnus a špína. Už ten, kdo dá jednu hvězdu by měl uvažovat o návštěvě psychiatra. Toto je neuvěřitelná slátanina všeho možného a je vidět, že dělat každý den nový díl je nesmysl (minimálně v našich skromných českých podmínkách). Jako všechno, někomu se to může líbit ale mě rozhodně ne. Viděl jsem přespříliš dobrých seriálů a filmů aby mě uchvátila taková odporná telenovela jako je Ulice. Zkuste se někdy dívat například na (líbí-li se vám tento žánr) Fraisera, HIMYM, TBBT nebo Red Dwarf a možná si uvědomíte, že i odpad je pro toto dílo moc. PS: obhajoba typu ,,je to jako ze života´´ mě dokáže pořádně na*rat. Nevím, proč bych se měl ku*va dívat na bandu debilů co si hrajou na život a tyhle role maj jen proto, že je nikde jinde nechtějí a nemaj na chleba. Kdyby mě zajímalo se v televizi dívat na běžný život, budu se dívat na záznamy kamer z obchoďáku a myslím, že bych z toho měl víc. PS: Podívat se tu na hodnocení je občas sranda :-D Ulice -- 186. nejhorší seriál 142. nejoblíbenější seriál...

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Ze začátku to šlo ale stejně to dopadlo jako LOST. Jako trilogie by to bylo fajne ale 57 hodin?? Prostě natáhnuté jak trencle aby si někdo pořádně namastil kapsu. Yoshitsune to přesně vystihl :D Já osobně bych to spíš označil jako telenovelu než seriál. Za mě 2 **

Všechnopárty (2005) (pořad)

Dlouhou dobu jsem váhal nad finálním hodnocením této, u nás celkem průkopnické, talkshow. Pan Karel Šíp se v tomto formátu skutečně našel. Jeho hřejivě upřímná vizáž přátelského, vtipného a nekonečně zvídavého strejdy, později dědečka, se v tomto pořadu opravdu krásně poslouchá i sleduje a na rozdíl od jiných lokálních pořadů stejného typu věřím, že k němu se hosté můžou opravdu těšit a rozhovory si užívají, což je na nich a uvolněné atmosféře ve studiu snad vždy cítit. Zvlášť dnes, v roce 2024, už pan Šíp figuruje jako vděčný archetyp důchodce, dědečka, kterého by chtěl mít asi každý. Za tento přínos a vlastně už dvě dekády tvorby, si tento pořad a především jeho moderátor dle mého nakonec opravdu zaslouží plný počet. Alespoň tedy ode mne :) 5/5

Walk the Line (2005)

Tenhle film má můj plný počet ani ne kvůli tomu, že by se mi tak líbil a že bych se na něj chtěl podívat někdy znovu (jak mám u ostatních pětihvězdičkových ve zvyku) ale že zmapoval život Johnnyho Cashe a celkově mi odhalil jeho osobnost a život, o kterých jsem neměl dosud potuchy, přestože jeho písničky mám rád a často je poslouchám. 5/5

Wangui namja (2005)

Zajímavý příběh, snad i lehká variace na Hamleta. Vztahy mezi postavami jsou pro našince skutečně hůře čitelné a pro mě celkem komplikované i při bedlivějším sledování. Atmosféra, kostýmy, obsazení i děj jsou ovšem velice koukatelné a vtáhnou diváka do děje, takže ani to, že chvílemi nevíte co se děje, vás o celkový pocit na konci filmu neochudí. Jednoi stačí ale nevidět by byla škoda. 4/5

Země mrtvých (2005) odpad!

Jedním slovem - pitomost. Já osobně mám zombie filmy rád ale jen ve stylu Úsvitu mrtvých. Film o zombících ve kterém celou dobu sedí parta lidí v nějakém karavanu (nebo dodávce nebo co to bylo) se mi rozhodně nemůže líbit. Za mě rozhodně ODPAD S VELKÝM O!

9. rota (2005)

Film sleduje docela zajímavý příběh dle skutečných událostí, což je u válečných snímků vždycky minimálně velká výhoda, já to u nich považuji spíš za vhodný základ. V tomhle případě mě ale film přesto neoslovil, ačkoli stopáž je velkorysá a vyobrazení reality se zdá být poměrně věrné. Nemůžu si pomoct ale narozdíl třeba od Mariňáka, Olověné vesty a podobně laděných filmů jsem si tenhle moc neužil. Ruská nátura jako taková je mi nesympatická, všechny postavy jsou jako naprostí burani, "gopnici", hospodští rváči, kteří by nejlépe zapadli někam mezi fotbalové hooligans rozbíjející auta cestou ze stadionu. Žádná vojenská čest z filmů z první a druhé světové války, ba ani fanatický patriotismus amerických proválečných dramat jako Černý jestřáb sestřelen tady nenacházím; všichni hrdinové tu působí dojmem, že neumí do pěti počítat a divák se vlastně ani pořádně nedozví motivace žádného z nich. Bohužel mi ale nečiní problém uvěřit tomu, že to není chybou tvůrců ale temnotou reality, ze které příběh vychází. Upřímně řečeno jsem se na 9.rotu těšil a i přes současné dění v Evropě jsem do sledování nešel s předsudky ale tenhle film mě tedy nezaujal, nebavil a až na dvě tři postavy, které mi utkvěly v paměti hlavně svojí grotesktností, si ho nejspíš ani nebudu dlouho pamatovat. 2/5

Dr. House (2004) (seriál)

Tak za poslední dva týdny, co jsem byl nemocný a měl volno, jsem zkoukl všech 8 sérií. A musím říct, že tohle dílo si svých pět hvězd plně zaslouží. Postava Gregoryho House nejenže je novodobou reinkarnací Sherlocka Holmese, nezapomenutelným charakterem kinematografie, ztělesněním takřka neomylného lékařského génia a bezesporu životní rolí a dílem Hugha Laurieho; ale hlavně postavou člověka, který ač v profesním životě platí za legendu, v osobním životě chybuje. A nejenže chybuje, chybuje často a ze svých chyb se nikdy neponaučí, i když ví a chápe proč a jak by měl. S celou jeho osobnosti se dokážu bohužel celkem dobře ztotožnit (až na tu genialitu). Je to dlouhá a náročná série ale neztrácí humor ani záživnost, má velkou spoustu zajímavých námětů a zapamatovatelných postav a kupodivu je i celkem smysluplně ukončena. Ačkoli možná o sérii později, než by bylo záhodno, přesto s grácií a bez většího úpadku, jak to se závěry "nekonečných" seriálů bývá. Tedy znovu, pět hvězd a velké díky herci Hughovi Lauriemu za toto jeho životní dílo.