Oktopus - Dobrý pastýř (2023) (epizoda)

Nebýt imrvére na...štvané Šoposké dám snad i 5*. Konečně případ, který má hlavu i patu a i logické pátrání. Byl jsem příjemně překvapen i když vrah byl jasný hned jak se objevil. :-) PS jedna hvězda byla za to, že se zde naštěstí nevyskytoval chrchlající Hanzlík.

Osada - Epizoda 6 (2023) (epizoda) odpad!

Já chápu, že se pan scénárista považuje za nadsamce a zároveň strašně citlivého. Ale proč nám to sakra cpe do každého dílu? To že je Franěk jeho alter ego sám potvrdil. Jako mělo by to být o Osadě a zatím se v každém (naštěstí druhém) díle řeší jak je Kolečko super. To je fakt k zblití.

Oktopus - Srdcová sedma (2023) (epizoda)

Znělka jako by v příštích minutách měli odhalit definitivně kdo zastřelil Kennedyho a pak případ, který mi připomíná Malý Pitaval. S tím rozdílem, že tenkrát jsem jim to věřil. Tady je to vlastně všechno jedno a vyšetřování je jen taková ta nuda co se musí udělat. A mimochodem, proč musí všichni kriminalisté chodit oblíkaní jak bezdomovci? Vím, že Cybill Shepherd (ano nebyla to policajtka ale detektivka) z Měsíčního svitu se asi už nikdy nevrátí, ale proč se musí každá žena v současných kriminálkách oblékat do strašných hadrů, na každého neustále štěkat jako by měla své dny celý měsíc?

Osada - Epizoda 5 (2023) (epizoda)

Párkrát jsme se s přítelkyní na sebe podívali a ptali se - to napsal ten stejný jako tu minulou blbost. Vida, ono to bylo s kamarádem. Možná by to pro příště mohl pan Holeček převzít celé a bylo by to ke koukání.

Osada - Epizoda 4 (2023) (epizoda) odpad!

Jako o čem byl tento díl? Je to jako bych poslouchal útržky hádky sousedů. Bez začátku a konce.

Osada - Epizoda 3 (2023) (epizoda)

TAková výplň - kolik že to má mít dílů? Takže tam napereme nezajímavou zápletku  geyi a záhadné chování Južana, které nebylo do konce vysvětleno. Fakt nevím..

Noc nevěsty (1967)

Film krásný i když ke konci poněkud zmatený. Nějak jsem nepochopil tu střelbu a už vůbec ne tu ze samopalu. Do toho se všichni modlí v kostele a jeptiška najednou omdlí, farář, který se jí ještě před chvílí bál, ji seřve jako koně. No nevím ale i tak za čtyři. PS Brejchová byla super volba, Janžurovou bych si zde nedokázal vůbec představit.

Prokletý ostrov (2010)

Jednou Di Caprio baletí na špičce Titanicu někdy zvrací do záchoda při nízkých vlnách. A tak je to i s tímto filmem. Chvíle napětí střídají nesnesitelné konverzačky o délce 10 minut, kdy já něco řeknu, on něco řekne, já něco řeknu a to vše snímáno kamerou ze dvou míst aby to byla ještě větší nuda. Jak tady psal někdo jiný, myslím, že kdyby to bylo obsazeno jinými herci tak to tak vysoké hodnocení určitě nemá. A ano, přiznám se, že jsem ve dvou třetinách usnul. Tenhle film mě doslova ukecal.

Osada - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

A já zas musím napsat, že to bylo mnohem lepší než ten první díl. Ubylo protivných postav a Fraňkovy manipulace byly občas i vtipné. Sice jsme se občas přistihli s přítelkyní, že nevěřícně koukáme na obrazovku ale i to může být známkou kvality. :-) Navíc Holub byl oblečený a zmínka o partyzánech si zaslouží o hvězdu víc. Takže za tři! Snad to dál poletí na stejné vlně i když z ukázek na konci to moc nevypadá...

Mordparta - Potomek (2017) (epizoda)

"Já nejsem tvůj otec, já jsem tvůj syn" "A maminka?" "To je tvoje babička!" Jo naprosto únavný díl u kterého jsme usínali po prvních deseti minutách.