Mordparta - Oběť (2016) (epizoda) odpad!

Takže už žádný případ, jen problémy kriminálníků, pardon kriminalistů. Toto jsou jasný VKV!!

Oktopus - Falza (2023) (epizoda)

Nenapínavý díl, který se točí chvíli kolem obrazů, chvíli  - jo vlastně - vraždy. Krobotovi není z 90% rozumět, takže si divák musí domýšlet co vlastně říká. Chlápek, který si myslí, že ve stoce, navíc kousek od volně přístupného vchodu, kde je tuna graffiti se tělo nenajde musí být hodně naivní. Chtěl bych vidět toho, co by si to pustil podruhé. PS Šéf oddělení co střídá při zásahu bundy policií celého světa, to je jako fór??

Osada - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Osadní Ulice. Mluvící hlavy, které emoce vyjadřují kulením očí (Nesvačilová). To houkání alarmu po celý díl bylo otravný a vtip tam byl snad jeden. Nová rodinka nesympatická do jednoho. A to jsme se celkem těšili.. :-(

Ten dvanáctý (2017)

Jeden z mnoha podobných filmů. Spadne letadlo, ztroskotá loď, nevyjde akce v týlu nepřítele. Nezničitelný chlápek místo aby se někde ve stodole alespoň trochu vyškrtal z nejhoršího pustí sám na dlouhatánskou cestu. Občas mu někdo pomůže, občas ne. Občas si uřízne prsty na nohách aby zas hopkal dál. Jo možná se to doopravdy stalo ale v poslední době mám pocit, že válečné filmy jsou "zasazené do doby okupace" ale úplně o něčem jiném než o nějakém odboji.

Depp vs. Heardová (2023) (seriál)

Toto není dokument. Toto není ani tak o těch dvou. Je to hlavně o tom, že ještě štěstí, že u nás v 50.letech nebyly všechny ty Instáče, Tikťoky a spol. jinak by bylo popravených mnohem víc. Ono to dá práci sesmolit dopis s přáním trestu smrti, dát do obálky a donést na poštu. Dnes stačí dělat ksichty do mobilu a řvát "Ty lžeš, ty lžeš!" i když nikdo z těch pitomých "influencerů" u toho nebyl. Navíc z toho udělat tři díly z nichž 70% je random obličejů jak čučí do mobilu a titulků. A ti právníci Deepa jak bez uzardění tvrdí, že soudci samozřejmě nesledovali co se kolem soudu děje :-D :-D Jasně. Ta jedna hvězda je za to,že krom výše zmíněného to jakžtakž shrnuli a víme, že nic nevíme.

Hnutí odporu (2020)

Film se jmenuje "Hnutí odporu". Očekával jsem, že se bude jednat o snímek, kdy francouzští partyzáni vyhazují do povětří vlaky, otravují esesáky. No a ono to je o jednom z největších mimů 20. století MM. No tak jo. Na tohle jsem neměl zrovna náladu ale potřeboval jsem nějaký podkres k práci. Takže první část MM kašle na děti, pak z nich má schýzu, pak je pochopí a nakonec zachrání. Ze dvou hodin je minimálně půlhodina mimických čísel. Jo a taky je zde Němec Barbie aby se nezapomnělo, že je vlastně válka. Občas někoho odstřelí aby bylo jasné, kdo je ten zlý. Vůbec jsem nepochopil tu dějovou linku s jeho rodinou, potažmo manželkou. Asi aby se to celé natáhlo. Jak bylo zmíněno, děcka si udělají před hranicemi táborák aby to Němci za nimi stihli a když je teda doženou tak nevidí žádné stopy ve sněhu a nakonec stíhání ukončí slovy, to nemohli přežít. Všechny i ty nejmenší děti (!!!) ten pád přežily, jen dospělá ženská si zlomila vaz aby to bylo jakože na konec ještě smutnější. Ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdu. :-(

Oktopus - Ztracený případ (2023) (epizoda)

SPOILER ! Táákže další nesympatická policistka, které je ale alespoň rozumět. Krobot chroptí, Hanzlík chroptí. Pár rádoby hlášek. Případ je o tom, že někdo někoho klepl trubkou. Po dvaceti letech se zjistí, že je to trubka instalatéra co se všude kolem motá od začátku. Noo tak to teda Hanzlík tenkrát celé podělal. Ale nakonec jdou všichni na panáka.  Jako nečekal jsem zázraky ale rozumím, že pan režisér má Hádka v oblibě a tak mu přihodil další šolich do kterého se vůbec nehodí. Krobot má navíc a dost dobře nevím, jestli tohle vzal jako další z rolí k zapomenutí a nebo ho to něčím zaujalo. Za mě jedna hvězda a teď ani nevím za co. Ale jo.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Mrknul jsem na film a pak na dvě epizody ze seriálu. Ne že bych ho dřív neviděl ale chtěl jsem následné srovnání. A srovnával jsem co se dalo. Čili i tenkrát se jistě dalo najít v našich městech dost exteriérů k natočení ponurých uliček. Tady to motání se kolem jednoho domu postaveného v ateliéru mě zas tak magické nepřišlo. Místo v knize zásadní ale v seriálu zbytečně natahované bitky mezi Vonty bych šel víc do hloubky magie Stínadel. Plusy : Široko, Tleskač. Mínusy: Staří herci v rolích kluků. No ale musím z nostalgie dát 4*

Záhada hlavolamu (1993)

"A my si pro něj do Stínadel..........půjdeme" Jako psát znovu a znovu o nezvládnutí herectví RŠ asi nemá smysl, no alespoň vypadali jak měli. Ale co mě zaráží na této diskuzi je, že většina jedno či dvouhvězdičkových komentářů začíná "Foglara jsem sice nečetl.." a to je ten problém. Tvůrci předpokládali, že divák je odkojený foglarovkami a děj dokonale zná. Čili nemusí všechno podávat po lopatě. Já taky nebudu psát po dokumentu o stavbě vodní elektrárny, že jsem to vůbec nepochopil, protože tam neřekli všechno. A dál - po shlédnutí filmu jsem si pustil dva díly původního seriálu. Zde ho každý vyzdvihuje, jaký je to rozdíl. A ano, RŠ mluví jak jim zobák narostl ale to je tak vše. Chození kolem jednoho studiového domu simulujícího Stínadla, Širokko co se málem přerazí na schodech a ten Dušín..ale to patří spíš pod zmíněný seriál. Prostě některé recenze mi připadají jako Macháček, když slyší poprvé instrumentálně hymnu...

Toman (2018)

Ve chvíli kdy se ukázal popisek Tomanova sekretářka jsem to chtěl vypnout. Ale dokoukal jsem. Český pokus o Schindlerův seznam jsem pochopil až díky závěrečným titulkům, kdy bylo vysvětleno, že pan Toman mimo to, že byl podvodník, vyděrač a zloděj taky mimochodem "zachránil" něco židů. Tak jo. Gottwald, Slánský, Nosek (mimochodem Dulava hraje opět opilého politika, po Zápotockém) absolutně nesedí a Masaryk je hrůza. A Macháček chvílemi klouže mezi Samotářema a mafiánem z Mazaného Filipa. Absolutně se na tuto roli nehodil. A jako třešničku jsem měl verzi bez titulků, takže moje chabá znalost angličtiny bohužel nepochytila většinu dialogů. Vlastně ani nevím, za co tu jednu hvězdu.