• Thriller

Kde řeky mají slunce (1961)

Na tento neznámý film jsem si počkala do pozdních večerních hodin a nelituji. Dávná, hodně dávná doba, kdy ještě muži byli hlavami rodiny, synové dědici a manželka a dcery jen služkami. Moc se mi líbilo vykreslení krutého otce, slabé matky, arogantního syna i tří dcer. Každá byla jiná, nejstarší tichá a pokorná, prostřední dravá a sebevědomá, nejmladší hrdá a odhodlaná jít za svým snem. Že ten sen za moc nestál, nemohla naivní mlynářská dcera vědět a pravděpodobně to nevěděl ani její nadšený přítel. Psal se rok 1914, komunismus byli ještě v plenkách. Proto film i s lehkým agitačním nádechem na konci hodnotím velmi kladně.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Krásné a romantické. I po letech. Čestní a pravdomluvní bratři Vinnetou a Old Shatterhand, zlotřilý bídák, bezbranná dívka v jeho spárech, tajemný indiánský poklad v jeskyni u jezera. Líbilo se mi i teď.

Exkluziv! (2013) (pořad) odpad!

Někteří zde kritizují, že hosté této talk-show nejsou nic moc. Napadlo mě - jak by se asi cítili exkluzivní hosté s moderátorkou, která je tuctová, nemá špetku charismatu a kromě krásy ani nic jiného. Proboha, proč se natáčejí takovéhle ...čky? Kdo se na tohle dívá? To už jsme opravdu klesli tak hluboko?

Sociální síť (2010)

Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdami. Díky za dabing, protože titulky stíhat nejde. Facebook nemám a mít nechci, přesto mě jeho historie a vznik zajímaly. Vykreslení hlavního hrdiny jako podivína, cynika, v lecčems hajzla, ale i čisté duše a hlavně génia, který svůj nápad dokázal realizovat, se mi moc líbilo. Vynikající film, na jehož konci jsem litovala, že už je konec.

Křižovatky života (2013) (pořad)

Je mi to líto. Náměty jsou zajímavé a byla jsem na příběhy docela zvědavá. Ale herecké výkony jsou opravdu strašné, vstávají u toho vlasy na hlavě. Hvězdičku dávám za nápad, ale koukat se budu, až/pokud to někdo natočí ještě jednou a slušně.

Obviněná (2011) (TV film)

Dalo se to přežít a vyložený odpad to nebyl. Sice jsem chvílemi nudou trochu přepínala, nicméně film o statečné a empatické profesorce práva hodnotím za 2. Ve filmu se mi líbil hlavně tlak ze strany potenciálního zaměstnavatele, který dal profesorce na výběr buď kariéru a do spravedlnosti se neplést nebo takřka beznadějný případ.

Sicilský klan (1969)

Mně se tedy film líbil hodně. Viděla jsem ho poprvé, a přestože už má 45 let, nezdál se mi zastaralý. Hlavně Jean Gabin, hlava klanu, byl vynikající. Chladnokrevnost, poker face, staré konzervativní sicilské tradice. Komisař Lino Ventura ve filmu jen sekunduje a Alain Delon je v něm hlavně kvůli svému designu. Nicméně doporučuji.

Všichni dobří rodáci (1968)

Film jsem viděla jen jednou a zřejmě jsem ho nepochopila. Některé scény poetické, srozumitelné a krásné. Některé, např. první vražda, Menšíkova role, chaotické a dost mimo moje chápání. Taky role krásné zrzky, jejíž mužové umírali, byla úplně out. Proč do téhle historické tragédie samé o sobě cpát ještě zrzku, co přináší smůlu? Konec jsem nepochopila vůbec. Možná bylo ve filmu poezie až moc, takže jsem se v něm doslova ztratila. Za tu přiměřenou část a charismatického Brzobohatého dávám tři hvězdy.

Sametoví vrazi (2005)

Pokud to druhý díl nezkazí, přidám dodatečně čtvrtou hvězdu. Ne, že by to byla nějaká bomba na úrovni jiných čtyřhvězdičkových filmů. Ale smysl to dává a herci hrají dobře (většinou i mají co hrát). Hlavně role Michala Dlouhého je povedená. Tak uvidíme. Druhý díl bohužel příliš útočil na city a byl o dost horší než první. Takže průměrné hodnocení neměním.

Rodina je základ státu (2011)

Nebyla to zase až taková hrůza, jakou jsem očekávala. Za scénu se psem v lese jsem chtěla hvězdu ubrat, ale budiž. Kontrast hlavních hrdinů s párem spolužáků se mi naopak líbil moc. Ve srovnání s tím, jaké s...y se dneska točí, je ale tenhle film vysoce nadprůměrný.