• Thriller

Kennedyové (2011) (seriál)

Slušně udělaný seriál o rodině Kennedyů. Komorní, skoro až rodinné pojetí všech osmi dílů, mi bylo docela sympatické. Též všechny role byly dobře obsazené, zejména ze starého Joe Kennedyho šel strach. Jaké měl nároky na rodinu, na své děti, to není v Evropě příliš obvyklé. Líbil se mi i herec, který hrál Jacka Kennedyho, i jeho bratr Bobby i obě jejich manželky.

Tenkrát v Americe (1984)

Přežila jsem delší, director´s cut verzi a nejsem nadšená. Příběh se mi zdál zkratkovitě vyprávěný, jako by každé scéně chyběl konec. Také jsem nechápala, proč ve filmu z dob prohibice hrají Yesterday od Beatles. Za mě průměr.

Přežili jsme Stalingrad (2008) (TV film)

Pohledy na stalingradské dobývání a obléhání hlavně z pohledu přeživších německých vojáků. Jsou tam i výpovědi několika Rusů, ale Němci převládají. Hitlerův rozmar, když všichni očekávali jeho útok na Moskvu nebo Leningrad, on se rozhodl pro Stalingrad a blízký Kavkaz kvůli tamním zásobám ropy. Z 90 000 zajatých německých vojáků, když se jejich velitel generál Paulus vzdal, jich v ruských zajateckých táborech přežilo 6 000. Ostatní zemřeli na disenterii, tyfus a další, v Evropě řídké nemoci. Případně zemřeli vysílením nebo na tresty v pracovních táborech.

Mata Hari (1931)

Romantické pojetí příběhu o slavné špiónce. Greta Garbo střídá nádherné róby stejně jako milence. Tajná policie jí je ale na stopě a snaží se získat důkaz o její podvratné činnosti. Najednou se naskytne příležitost a Mata Hari jim sama vstoupí do osidel.

Klid noci (1982)

Kolik tam bylo Meryl Streep - 32 nebo 33? Byla velmi půvabná, křehká bytost, Brooke, která vyhledá věhlasného psychiatra Sama Rice, ke kterému chodil její milenec. Milence někdo zavraždil a Brooke po něm zbyly hodinky. Pomalu, ale jistě vzniká vztah mezi doktorem Ricem a krásnou Brooke, přičemž psychiatr si stále není jist, jestli se nezamiloval do vraha. Několik scén nás ujišťuje v tom,že Brooke skutečně vraždila.

Dlouhá cesta (2004) (seriál)

Úžasný dokument o cestě tří motorek a dvou doprovodných terénních aut kolem světa. V čele a v zájmu všech okolo samozřejmě Ewan McGregor. Nejsem zvláštní fanda motorek, ale toto dobrodružství mě nadchlo. Hlavně proto, že to není jen o cestě, ale taky o lidech, památkách a místních zvycích. Doporučuji 10dílnou verzi.

Dům duchů (1993)

Co dodat? Moc se mi tato rodinná sága, protkaná duchy, líbila. Meryl Streep jsem nikdy neměla v lásce, ale tady je skvělá. I Jeremy Irons, i Glenn Close, i Winona Ryder s Antonio Banderasem, všichni hrají skvěle, Film má skoro dvě a půl hodiny, ale uteče to, protože se stále něco děje, romantika je vystřídána krvákem a za chvíli zase duchařinou. Zkrátka stojí za to si na tento dlouhý film udělat čas.

Glory (2016)

Smutný příběh poctivého nálezce miliónů Euro. Měl získat od ministra hodinky a diplom, ale při té příležitosti mu vzali a zašantročili jeho vlastní hodinky po otci. Canko se za svou dobrou vůli a čisté srdce dostane až do vězení a jde po něm mafie. Vypadá to bláznivě, ale tohle všechno se v naší době mohlo a může stát.

Modrý kocourek (1959)

Tuto krásnou pohádku o modrém kocourkovi a tlupě koček vypráví Karel Höger. Jeho hlas je nezapomenutelný, stejně jako ilustrace od Zdeňka Milera.

Ďábel (2020)

Průměrný a hodně dlouhý film. Děj probíhá kolem mladého chlapce od jeho dětství po dospělost. Kolem něho umírají lidé tak dlouho, že i on sám začne vraždit.