• Thriller

Šogun (1980) (seriál)

Skvěle obsazený seriál, charismatičtí Toshiro Mifune a Richard Chamberlain, krásné exteriéry i nezbytná dávka romance. Jeden z nejlepších historických seriálů vůbec.

Výchova dívek v Čechách (1997)

Vieweghovy knihy nemám ráda. Přijde mi, že píše pro znuděné paničky a konzumní tatíky, jejichž celkový rozhled začíná u velikosti push-up podprsenky a končí u cen Gothaje v Tescu. Je to plytké, rádoby dramatické a přitom o ničem. Úplně nejhorší je, když si Viewegh i tvůrci jeho filmů hrají na vášně. To je pak vrchol nevkusu. Hvězdička je za Vilmu Cibulkovou, mou velmi oblíbenou herečku. Přestože nepohrdla takovým brakem.

Kramerová versus Kramer (1979)

Souhlasím s Flegem. Tento film je skutečně oslavou otcovství a Dustin Hoffman se role zhostil báječně. Je přirozený a chová se jako jeden z tisíců. Nesměle a přitom statečně. Ačkoli nemám ráda dnešní vlnu agresivních otců, tátovi Dustinovi Hoffmanovi jsem moc fandila.

Gejša (2005)

Zvláštní film, plný japonské historie, tradic i poezie. Sonda do života skutečných gejš, vychovávaných od dětství pro jediné poslání. Učinit (bohatým) mužům život příjemnější.

Dívka v modrém (1939)

Neobvyklý pár, Lída Baarová a Oldřich Nový, v komediálním příběhu s nádechem tajemna.

Kráva (1993)

Neprávem opomíjený film. Krásný a dojemný příběh z drsného kraje naší země.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Vlka jsem vždycky moc litovala :-)

Anděl s ďáblem v těle (1983)

Nemusí se nám to líbit, nemusíme s tím souhlasit, ale tak nějak to ve světě, kde vládnou peníze a chvilková zábava, chodí. Tento film je předváděn jako komedie, proto věřím, že nejvíce se u něho baví pravidelní návštěvníci podobných podniků :-)

Anděl svádí ďábla (1988)

Už za to atmosféru a tváře přítomných hostů i "dam" to stálo.

Mlha války (2003)

Marnost nad marnost a spousta zbytečného utrpení. To je celá politika a války s ní spojené. Fog of War je dokument, který to skvěle dokazuje.