• Thriller

Kostka 0 (2004)

Mnohem horší než jednička, o něco lepší, než dvojka. Tentokrát se díváme na kostku i trochu zvenčí. Hrdiny jsou dva technici, kteří sledují a trochu i řídí uvězněné v kostce. Může se však stát, že se jeden technik do jedné vězenkyně zamiluje a pak je to hukot.

Sviňa (2020)

Nejsem extra znalec slovenské politiky, ale pana bývalého premiéra, bývalého ministra vnitra i investigativního novináře s partnerkou, jsem dobře poznala. Dokonce i slečnu Máriu, přítelkyni pana expremiéra. To mi na filmu trochu vadilo, protože dosud nebylo vyšetřeno, kdo skutečně ty vraždy objednal a provedl. Nebo mi něco uniklo? Jinak je to dobrý film a být víc anonymní, dám možná i plný počet hvězd. Aby bratři Slováci věděli, že jim fandím.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Mnohem horší než první Kostka. Vlastně se ve filmu celou dobu celkem nic neděje, až na konec přijde rozuzlení. A taky žádná bomba. Protože jsem první Kostce dala 4 hvězdy, této musím nejméně tři ubrat.

Hedi (2016)

Přesně jak píše Anderton. Celou dobu je tento film za tři hvězdy, ale závěrečné objetí přihodí tu čtvrtou. Hedi je mladý muž, kterému celý život předhazovali jeho staršího, dokonalého bratra a dávali mu najevo, že on je nula. Proto z něho vyrostl velmi introvertní člověk, který se nedokáže prosadit a nechá si celý život řídit svou dominantní matkou. Jednou je však z práce vyslán "do terénu" oslovovat nové klienty. To znamená do jiného, vzdáleného města. Tam po čase pozná mladou tanečnici Rym, a ta mu nadosmrti změní život.

Francouzský polibek (1995)

Na tuto romantickou komedii jsem se dívala hlavně z důvodu Jeana Rena. A ejhle, má tam jen pár štěků. Komedie ale ujde, jak Meg Ryan, tak Kevin Kline mají dobré role a dobře je hrají. Příběh o dvou rozhádaných milencích, jednom zloději a jednom policajtovi je docela fajn.

Horizont události (1997)

Začátek se mi líbil, než se objevilo ono hrozivé "zlo". Pak už byl film plný prapodivných příšer, které mě vždycky od každého sledování odradí. Prosím, příšery už nikdy.

Americká žena (2018)

Divím se nízkému hodnocení, protože film má dobrý děj, dobrý scénář a je dobře zahraný. Sienna Miller si skutečně zasloužila za tuto roli Oscara. Příběh matky, která přijde o svou jedinou dceru a vychovává svého vnuka. Deborah není zrovna ukázkovým typem matky. S muži má komplikované vztahy a svou dceru Bridget měla v šestnácti letech. Přesto v sobě najde sílu, jako málokterá.

Amundsen (2019)

Slušný životopisný film o velkém objeviteli Severního a Jižního Pólu. Roald Amundsen se narodil jako nejmladší ze čtyř synů norského majitele lodi a kapitána. Od dětství se rozhodl, že pokoří dva otvory v glóbusu, který mu jeho otec koupil jako stínítko lampy. Otec mu řekl, že na těch místech dosud nikdy nikdo nebyl. Roald začal s malými cestami severskou krajinou a postupem času trasy zvětšoval a ztěžoval. Měl také několik zdatných konkurentů, se kterými závodili, kdo bude kde první. Ve filmu jsou krásné záběry antarktické i arktické krajiny a taky pár nádherných grónských hafanů.

Po zlém (1965)

Skvělých 165 minut, které mě po celou dobu bavily. Příběh začíná útokem Japonců na Pearl Harbor a pokračuje přípravou americké pomsty. Japonci jsou ale silným soupeřem a nic nedají zadarmo. Ve filmu nechybí ani láska, vlastně dvě, resp. tři lásky, takže si přijdou na chuť i křehké dámy. Nejvíce se mi líbila asi závěrečná obří námořní bitva, jakou jsem dosud ve filmu neviděla.

Všichni prezidentovi muži (1976)

Skvělý film z novinářského prostředí, který přibližuje aféru Watergate a vše, co se dělo v souvislosti s ní. Dva novináři z Washington Post v podání Dustina Hoffmana a Roberta Redforda dvě hodiny vyšetřují tuto věc. Také je pěkný pohled na novinářskou práci v době, kdy existoval maximálně mechanický psací stroj, blok, tužka, telefon a černobílá televize.