• Thriller

Soukromé pasti - Útěk (2011) (epizoda)

Jakub je schopný fotograf s velkou budoucností. Jen nesmí brát každý kšeft, byť za velké peníze, protože to nevypadá dobře v CV. To mu vždy doporučuje jeho kamarád, který mu shání zakázky. Jakub chodí s Petrou a jsou spolu šťastni. Jenže Petra musí odletět do Barcelony a na Jakuba si brousí zuby pohledná Anežka. Odolá Jakub jejím svodům? Odpověď už asi většinu z vás napadá. A bude muset brát úplně všechno. Třeba i fotit odporné politiky.

Ve jménu... (2013)

Ocenění od LGBT komunity si tento film jistě zasloužil. Andrzej Chyra v roli kněze, který už léta marně hledá pevný bod a zázemí, byl skvělý. Také Mateusz Kościukiewicz jako ze všech chlapců nejjemnější, se na roli velmi hodil. Je to spíše psychologický film, než thriller. Choulostivé scény tam jsou jen dvě, což se dá snést. Takže film hodnotím nadprůměrně.

Nevinné lži - Čistá práce (2013) (epizoda)

Problémy s podnikáním a s druhotnou platební neschopností přivedou mladého řemeslníka Jindru málem na dlažbu. Zdá se, že kvůli neplatícím zákazníkům přijde nejen o podnikání, ale i o rodinu.

Nevinné lži - Chromozom (2013) (epizoda)

Trochu neuvěřitelné, co se v tomto díle dělo. Sice teoreticky docela možné, ale v praxi se něco takového snad stát nemůže. Oplodňovat zkumavkou doma na gauči, to snad ne. Proto hodnotím jen jako průměr.

Evropa, Evropa (1990)

Neuvěřitelný, ale skutečný příběh židovského chlapce Solomona, který putuje druhou světovou válkou od západu na východ a zase zpět. V ruském sirotčinci se z něho stává komsomolec, jakmile však Rusko napadnou Němci, zajmou ho. Protože umí dobře rusky i německy, je použit jako tlumočník a mezi Němci si získá přátele. Posílají ho do elitní nacistické školy, kde poznává také svou první lásku. Jenže blíží se konec války a tentokrát je Sally, v uniformě SS, na pozici nepřítele.

Nejlepší (2017)

Skvělý film o síle vůle a nezdolnosti lidského ducha, podle skutečné události. Beznadějný narkoman několikrát padl na samé dno. Přesto pokaždé dokázal vstát. Osud mu přichystal spoustu překážek a nesnází, ale Jurek vždy zabojoval. Jakub Gierszal znovu skvělý, tentokrát v roli obrovsky fyzicky i psychicky náročné. Stojí za to film vidět.

Nevinné lži - Hvězdička (2013) (epizoda)

Michal Suchánek zahrál roli životem otráveného novináře dobře. Tereza Voříšková jako drzá barmanka, později mediální hvězda, taky dobrý. Pomohl ji stát se slavnou a sám skončil zapomenut. Tak to většinou chodí.

Nevinné lži - Vedlejší příznaky (2014) (epizoda)

Byla jsem moc zvědavá, jak mladí manželé se třemi dětmi tu zapeklitou situaci zvládnou. A nakonec si myslím, že to zvládli nejlíp, jak je možné. Tento příběh je taky hodně ze života a měl by se na něj podívat každý, kdo touží po širých lánech a malebné vesnici.

Nevinné lži - Moje pravda (2014) (epizoda)

Předrozvodové tahanice dvou mladých lidí, ženy navíc ovlivněné matkou. Příběh byl uvěřitelný, Jana Preissová v roli fúrie docela dobrá. Stejně tak psychopatický Jiří Vyorálek a psychicky labilní Hana Vagnerová. Takhle to někdy v životě chodí.

Joanna (2010)

Největší svině bývají zkrátka mezi vlastními lidmi. Příběh o mladé Polce, která náhodou zachránila malou židovku a rozhodla se ji ukrýt ve svém bytě. Co to všechno obnášelo a jaké tragédie to přivolalo, to jsem nečekala. Nečekala jsem hlavně, kdo na krásnou Joannu vztáhne ruku a kdo jí zničí život.