Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Krátkometrážní

Poslední recenze (131)

plakát

Bimileui seob (2017) (TV seriál) 

První setkání s korejským seriálem a hned takovým, který asi jen tak něco nepřekoná. Naprosto parádně napsané dvě sezony, z nichž ta první je celkově o něco lepší. Druhá ale zas až o tolik nezaostává - pokud překonáte poměrně nudný a chaotický úvod. Od nějaké čtvrté páté epizody až po čtrnáctou je to však opět kvalitní jízda a vlastně z celých 32 hodinových (a více) dílů jsou hluché výrazně jen ty poslední dva ve druhé sérii. Jinak se fakt není stopáže třeba bát... Vedle vymazleného scénáře, kde má odhalování střípků svůj čas, nic není uspěchané, nejsou tu HD obrázky z kamer bankomatů ani "náhodné" chyby zlodějů a všechno má navíc nakonec ve scénáři svůj důvod, to pak má dvě fantastické hlavní postavy. Chápu, že většině se líbila více policistka Hanová, ale prokurátor Hwang je dle mého názoru ten lepší z jinak perfektně vybalancovaného dua. Svůj "mámvpičismus" sice získal nechtěně a v tomhle ohledu není co závidět, na druhou stranu trochu analytický pohled na svět, navíc hraničící až s lehce autistickým memorováním veškerých detailů prostředí a dialogů i několik týdnů zpátky, je zkrátka mnohem lepší než emocionální. Už třeba proto, že lépe odhalíte padoucha v blízkém kolegovi a nemáte s tím až takový vnitřní problém. Nicméně obsazení policejní stanice nebo prokuratury jim zdatně sekunduje v obou sériích, ta první má ale výrazně více lépe vypointovaných a napsaných vedlejších postav - vyšetřovatelé pana Hwanga, mladá prokurátorka, více prostoru pro So Tong-Čeho a ambivalentní pan I. *SPOILER* Mimochodem je super, že jen tak náhodou někde uprostřed první série zazní z úst pana I nevinná poznámka, jak by se svého "otce" rád zbavil. Jako divák to přejdete a vlastně až na konci vám dojde, že tu pointu scénáristé okatě naznačili někde v polovině seriálu. *SPOLIER KONEC* Takže to máme superlativy na scénář i herce, ještě si velkou pochvalu zaslouží soundtrack a výběr lokací se mi jako Evropanovi také moc líbil. Tohle je pět jasnejch orionů a už druhý rok za sebou jsem načal fantastickým seriálem - loni Chalífát, letos Stranger. Snad budou i mé další pokusy o sblížení se s korejskými seriály na Netflixu podobně skvělé.

plakát

Pozůstalí - The Book of Nora (2017) (epizoda) 

Můžeme se dohadovat, jestli třetí série byla nebo nebyla až tak dobrá (za mě vede ta první, pak je druhá a s trochu větším odstupem třetí), nicméně přinesla jedno z nejuspokojivějších finále seriálu, jaké jsem kdy viděl. Není to pompézní, vlastně vysoce komorní, řečené několika větami, přesto strašně uspokojující. Protože po tom, jak depresivní a strašně smutný celý námět je, to končí vlastně dobře a hlavně UZAVŘENĚ. Divák dostane uzavření a je jen a jen na něm, jestli si myslí, že to, co Nora tvrdí, je pravda, anebo jen milosrdná fabulace, kterou si vymyslela za ty roky, aby se smířila se ztrátou celé rodiny.

plakát

Láska a anarchie (2020) (TV seriál) 

Letošní už druhé mimořádně příjemné překvapení ze Švédska, byť každý v trochu jiném směru. Láska a anarchie možná nezafunguje názvem, pro někoho bude překážkou švédština, a co jsem četl pod trailerem na Youtube, tak prý ani ten se nijak extra nevyvedl, ale když se do toho pustíte, litovat fakt nebudete. Obě hlavní postavy jsou správně ujeté, umí rozdat i přijmout a mají mezi sebou i příjemnou chemii (nebo mi to tak přišlo). Navíc to není jen obyčejná romantická komedie, kde přesně víte, co se stane za dva díly, ale koukáte se, protože je to prostě příjemné. Tohle je příjemné a ještě chytře a dobře napsané. Fakt milé překvapení, závěr chytře uzavřený i otevřený, snad se dočkáme pokračování. A více podobných příjemných, chytrých a vtipných věcí odkudkoliv, prosím!

Poslední hodnocení (1 638)

Voltairova střední škola (2021) (TV seriál)

14.09.2021

Rozhněvaný muž (2021)

13.09.2021

Lucifer - Série 6 (2021) (série) (S06)

12.09.2021

Zátopek (2021)

10.09.2021

Papírový dům (Netflix verze) - Spousta životů (2021) (epizoda) (S05E05)

04.09.2021

Papírový dům (Netflix verze) - Místo v nebi (2021) (epizoda) (S05E04)

04.09.2021

Papírový dům (Netflix verze) - Vítejte na představení života (2021) (epizoda) (S05E03)

04.09.2021

Papírový dům (Netflix verze) - Věříš v reinkarnaci? (2021) (epizoda) (S05E02)

04.09.2021

Papírový dům (Netflix verze) - Konec cesty (2021) (epizoda) (S05E01)

04.09.2021

Reklama

Reklama

Reklama