Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Autoři ani hudebníci se nesnaží být objektivní a místo toho se rozhodli být radši upřímní, což zde shledávám víc než sympatickým. Ono by v tomto případě nebylo dost dobře možné dosáhnout objektivity a nevytvořit pouhou seschlou, prázdnou skořápku bez emocí. Explicitní a otevřené výpovědi hvězd současných i minulých a lidí, co se motali okolo, se zde mísí v působivé obrazové encyklopedii, která je bohužel až příliš stručná. Tvůrci se zaměřili na téma tak obsáhlé, že nějakých 340 minut materiálu zdaleka nemůže pokrýt to nejpodstatnější, co se v historii rocku událo. Kvůli tomu je nutné smířit se s tím, že leckterá jména zůstanou opomenuta. Přesto absence některých ikon velmi zamrzí. Každý fanoušek nechť si najde (respektive nenajde) to své. Mě osobně chyběli kultovní Killing Joke. Pokud ale překousnu výše zmíněné, musím konstatovat, že BBC do své sbírky přidala další velmi povedený dokument. Chvílemi jsem vážně litovala, co všechno jsem prošvihla, když jsem ještě nebyla na světě.

Sedmero krkavců (2015)

Alice Nellis by měla být za tenhle zločin svléknuta do naha, vyválena v dehtu, pak v peří a následně pověšena za podvozek do průvanu. Slovy South Parku: "It was like a rape!"

Sedmero krkavců (1993) (TV film)

Krásně temná a depresivní pohádka. Chýlková je tak přesvědčivá, že by ji člověk nejradši vzal polenem po hlavě.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Stepfordské paničky v terminátořím režimu. Těch pět hereckých nominací na zlatý Globus (plus ta za nejlepší minisérii) je v tomto případě hodně trefná vypovídací hodnota.

Sedm let v Tibetu (1997)

14. tibetský Dalajláma je tak úžasná osobnost, že nad každým filmem, v němž se (byť zastoupen hercem) vyskytuje, ochotně přivírám oko.

Shazam! (2019)

To bylo super! Už v trailerech Shazam vypadal jako Deadpool pro děcka a přesně to jsme nakonec taky dostali. A to vůbec není málo. Z pochopitelných důvodů není humor tak podvratný jako v případě ukecaného žoldáka, ale i tak většina vtipů a gagů funguje. Třeba tu pasáž, kdy novopečený hrdina testuje svoje nové schopnosti,autoři vytěžili do mrtě. Spolu s hlavním hrdinou je to největší devíza filmu. Zachary Levi je ohromný sympaťák a svého dětinského superhrdinu v neustále běloskvoucím pláštíku si očividně užívá. Jack Dylan Grazer hraje v podstatě tu samou roli jako v To, ale díky jeho hláškám mu to divák odpustí. A Asher Angel je po většinu stopáže zachmuřený, protivný puberťák, což je trochu nevděčná úloha. Snad jen ta závěrečná bitka mohla být o trochu kratší a ústřední padouch není napsán zrovna nejnápaditěji. Scénáristi se sice snažili o jakous takous hloubku, nakonec jim zachraňuje zadek charisma Marka Stronga, kterému člověk toho stopadesátého záporáka stejně uvěří. A taky mi příliš nejde pod nos způsob, jakým se Billy se Sivanou nakonec vypořádá, to si Gayden mohl odpustit. Pokud divák přistoupí na hru autorů a neočekává víc než velkou zábavu, nebude zklamán. P.S.: Palec nahoru za parádní titulky v komiksovým stylu na konci!

Shazam! Hněv bohů (2023)

Do dokonalosti má druhej Shazam sice daleko, ale jako neškodná rodinná zábava na líný nedělní odpoledne poslouží víc než dobře. Ano, je to klišé na klišé, nevyhne se to digibordelu a scénář se místy ubírá, řekněme, pochybnými cestami, ale je to barevný, zábavný a hejbe se to. Zachary Levi si toho dětinskýho superhrdinu s neušpinitelným pláštíkem očividně užívá i tentokrát a zase ze sebe sype jednu hlášku za druhou. A ono to zase celkem funguje a místy je to sranda. Čekat od tohohle filmu cokoliv víc, nějaký přepisování žánrových pravidel, by byla blbost.

Síla lásky (2009)

Problém toholhle filmu tkví v tom, že spousta lidí zřejmě čeká něco jiného, když natrefí na film o Darwinovi, takže mohou být zklamáni. Film jako takový ale není špatný, jako komorní drama šlape jako hodinky, na čemž mají velkou zásluhu skvělí Paul Bettany a Jennifer Connelly.

Síla psa (2021)

Nechápu, co na tom filmu všichni (filmový kritici) vidí. Vždyť je to úplně o ničem a navíc plný nezajímavých nebo rovnou nesympatických postav.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovi jsou fajn, moc fajn, ale mě je přece jenom bližší southparkovský humor. Oblíbené postavy: Bart, školník Willie, Lenny, Komiksák