Smrt čeká všude (2008)

opravdu se nedivím, že film získal více ocenění než tak favorizovaný Avatar. Dalších slov netřeba.

Hrdina (2002)

nádherná barevná filmová podívaná, kterou doplňuje i dokonalý příběh

The Real L Word (2010) (pořad)

už po první půl hodině prvního dílu ve mě utkvěl pocit, že ten serial je dokonale umělý až to není pěkné. Některé scény a záběry byly tak učebnicově příkladné. Prostě další reality show bez šťávy.

Cizinec (2010)

První hodinu jsem si spíše připadal jako v nějakém romantickém filmu, kde jediné vzrušení a napětí tvořili drsně vypadající rusky mluvící "gorily". Potom následoval rádoby rychlý konec, jemuž to oddálila ta poslední kapka akčnosti a samozřejmě finalní happy end, který už byl docela jasný o mnoho dříve než tvůrci plánovali. slabší 3*

Hra o trůny (2011) (seriál)

První díl první série mě vtáhnul a už mě serial nepustil. zároveň s první sérii jsem začal i číst knižní ságu. První série se držela celkem věrohodně předlohy. U druhé serie jsem čekal trochu víc podobnost s knihou, ale dalo se to překousnout i když nedostanete stejně velkou bitvu jako v předloze, pořád jsem se bavil. U třetí serie jsem zatím na vážkách, chybí tam podle mě celkem klíčové postavy. I když si říkám, že nezasvěcenému divákovi to tak nemusí vadit. Hlavní je podívaná. přesto nadále zůstávám u 5*. Je ale trochu škoda, že jména některých důležitých charakterů jsou pozměněná o proti předloze.

Pavouci z vesmíru (2010) odpad!

Při prvních 20 minutách jsem měl spíš pocit, že se dívám na osudy partičky přátel ve stylu 90210. Pak přišel na řadu až moc umělý boj o holý život. Celkově sem si připadal jako by parta znuděných puberťáků chtěla zrealizovat velkofilm ve stylu Dne nezávislosti a aktuální Bitvy o LA s romantickým vyvrcholením ala "krásky a netvora". Prostě se jim jejich sen nepovedl.

Světová invaze (2011)

ach ti nezničitelní mariňáci, kompletně celý film měl pořádný náboj jen ten konec, kdy ta hrstka odolavala mnoha a pak to jejich odhodláni bez snídaně jít opět do boje. 3* jen kvůli konce, který byl jasný už na začátku filmu. Ach jo, proč neni film, kde by aspoň jednou ti "emzáci" vyhráli.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007) odpad!

Opět to staré dobré klišé, kde si příběh bere dovolenou. První díl byl pro mě něco nového v tomto žánru, měl i ždibec náznaku realičnosti což se u jeho pokračování říci nedá. Přidání do zmurované rodiny ženy byla spíše snaha o nějaké to spestření stereotipního vyvražďování "vyvolených". Ještě mě napadá otázka čím chtěli tvůrci více znechutit podívanou pohledy na zmutovaný pár v obětí a nebo na porod a zmutované manželky.

Miami Vice (2006)

Opravdu nejvíc mě nadchnul styl kamery na půl jako dokument a na půl ve stylu amerických reality show ze života policistů při výkonu služby. herecké obsazení taky vhodně vybrané rebel Farrel a elegán Foxx jsou přesné kopie svých postav.

Nikdy to nevzdávej (2008)

americká mládež z vyšší vrstvy neví co z nudy dělat tak se mlátí a při tom se natáčí a myslí, že to je cool. Prostě jen další tuctový film kterým chtějí zprofanovat zápasy MMA a Valetudo. A pro všechny hodnotící tak tenhle film neviděl Krav Magu ani z rychlíku.