The Reckoning (2020)

Tak nevím, jestli se toho natáčení Neil Marshal vůbec zúčastnil, to jediné by snad bylo omluvou. Film je otřesný, co se týče technického provedení i scénáře, herečka v hlavní roli naprosto nesympatická.

Pach krve (2021)

Zpočátku to vypadá jako běžná vyvražďovačka, ale film začne být skutečně zajímavý až ve chvíli, kdy se postavy dostanou ke svým pronásledovatelům. Snaha vykřesat z námětu trochu víc je sympatická a díky kvalitním hercům i částečně vydařená.

Astral (2018)

Horor je zjevně inspirovaný Wanovým Insidious (a dalšími duchařskými díly), podívaná je to ale méně okázalá. Možná i proto, že jsem neočekával mnoho, mě film bavil i děsil.

Let It Snow (2020)

Poskládáme veškerá americká hororová klišé, přidáme hory a máme ukrajinsko-gruzínský film. Bohužel bez přídané hodnoty sledujeme mladý pár (dutohlav je už od počátku jen do počtu), jak dorazí do Gruzie zalyžovat si na zakázané místo (emo recepční je dostatečně varuje). No a tam se prohání masový vrah za holkou, co čtyři dny putuje sněhem, vždycky se někde probere o něco ušmudlanější a s odrostlejšími vlasy (tu na kopci, tu v údolí), sebere se a plazí se dál. Vrah má asi někde HPP, protože se objevuje jen občas, spíš se ukáže, v horším případě zamává sekyrou a nechá holku putovat dál. Konec je vzhledem k emocionální vyprázdněnosti děje stejně hloupý jako zbytek filmu. No a den pátý zřejmě začíná zombie apokalypsa, nebo je slečná gumová nebo už nevím.

Černé Vánoce (2019)

Velmi koukatelný a odsýpající thriller/horor. Postavy a jejich vzájemné spory jsou od počátku zajímavé. Měl jsem pocit, že mají nějaký život i mimo příběh (narozdíl od podobně založeného The Craft). Když v poslední půlhodině přijde ten očekávaný horor, tak dámy a jejich proslovy působí poněkud nevěrohodně. Žánrová daň. Chlapi jsou samozřejmě buď špatní nebo k ničemu a brzy zemřou.

The Lie (2018)

Pocitově delší film, než ve skutečnosti je. K závěru se trochu mění v nezáměrnou a těžko uvěřitelnou komedii. Sarsgaard a Enos jsou naprosto skvělí a drží film nad "ledovou" vodou.

Arn - Riket vid vägens slut (2008)

Arn 2 aneb co nám vypadlo z prvního filmu. Takové varování na začátku filmu by mi ušetřilo 2 hodiny prakticky téhož. Pro zaryté fanoušky prvního filmu je určitě zajímavé, kde se tam na konci vzal Joel Kinnaman apod. Ale ve filmu se opakují tytéž scény (stejně sestříhané) a proložené jsou odpadem, který se do původního filmu z nějakého důvodu nevešel. Možná by bylo vhodnější předchozí dramaticky lepší film natáhnout o půl hodiny a nepouštět do světa tuhle jalovinu.

Arn (2007)

Béčková verze Scottova Království nebeského s černobílými postavami.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Jak se říká, "pěkné obrázky", a také sympatické obsazení. Balancování mezi polohou infantilní (hvězdy a jejich kostýmy) a přirozenější (lidová ves) navíc usazuje do vod zapomenutí obvyklý mor posledních českých filmů a pohádek - absence táhnoucího příběhu, tedy lepšího scénáře.