The Possession of Michael King (2014)

Film je poměrně akční, ale vše je založeno spíše na střihu, zvuku a fyzickému výkonu představitele hlavní role. Jinak film nenabízí nic nového a bohužel ani děsivého, jen je občas spíše nechtěně vtipný. A nejdebože, když náhodnou při sledování zapnete mozek...

Hangar 10 (2014) odpad!

Tři nablblí (a nesympatičtí) detektoráři pobíhají po lese pronásledováni přerostlými bludičkami. Nic moc se jim neděje a trpí hlavně tím, že je jim zima, mají hlad a nepaří zrovna v Londýně. Bohužel autoři budou asi na stejné mentální úrovni, takže musíme poslouchat jejich žvásty až do konce, kde konečně pluje po nebi alespoň několik žraločích ploutví.

Ragnarok (2013)

Vypadalo to slibně, ale po dlouhatánském úvodu se dostavila jednoduchá dobrodružná podívaná spíše pro děti.

Bloodline (2015) (seriál)

Materiál tak na jeden celovečerní televizní film roztažený téměř na 13 hodin. Očekávání poměrně rychle splasknou a teprve pár posledních dílů má šťávu - to už jsou nasrané všechny postavy i já jako divák.

Escobar - Paradise Lost (2014)

O Escobarovi se dozvíme pouze že byl fakt zlej chlap, protože chtěl ublížit a ublížil několika Kanaďanům. Z toho ovšem plyne mírná nuda, příběh je prázdná sláma asi jako Hutcherson. Film víceméně zachraňuje poslední akční třetina.

Láska podle předlohy (2007)

Několik otravných (a dobře zaopatřených) ženských a jeden chlap se každý měsíc setkávají nad jednou knihou od Jane Austen. Jejich příběhy jsou pak krkolomně naroubovány na tuto klasiku. No a vše se v dobré obrátí, samozřejmě.

Pohádkář (2014)

Moc nechápu obsazení J. Macháčka do hlavní role, ale nejsem ženská. Bohužel je na jeho fluidu postaven celý příběh. Možná proto mi celý film přišel poněkud nepochopitelný a závěr tomu nepřidal. Příběh detektiva Matěje Hádka by byl jistě o dost zajímavější a méně nechutný.

Ludvík II. Bavorský (2012)

Filmu nepochybně vévodí vynikající Sabin Tambrea. Ostatní aspekty filmu výborně slouží spíše nevzrušivě informativní podívané s autentickou výpravou.

Paddington (2014)

Spíše sterilní adaptace dětské předlohy. Naroubovat jazyk dětských příběhů k trikové podívané moc nefunguje. Jen tam pár dobrých vtípků a všechno je to takové pěkně naleštěné, ale zapomenutelné.

Sword of Vengeance (2015)

Zpomalovaček je tam víc než ve filmu Zacka Snydera a bez nich by byl fim snad o půlku kratší. Téměř hodinu a půl dlouhý videoklip a la Vikingové je tak k uzoufání utahaný, s nezajímavou hlavní postavou a nablblým dějem. Jim Weedon nesahá po paty ani Neilu Marshallovi.