Ztraceni ve vesmíru - Série 2 (2019) (série)

Jelikož jsem si příliš nepamatoval první sezónu, přišla mi rodinka Robinsovic poněkud otravná a fandil jsem Parker Posey. Každopádně je to v seriálu asi ta zajímavější postava. Jinak je druhá série podobně svižná jako ta první.

Charlieho andílci (2019)

Překvapivě lepší, než jsem čekal. Skvěle odlehčený a zábavný film.

Na nože (2019)

Slabý odvar průměrné detektivky od Agathy Christie, nenápaditě kopírující schema mnoha jejích příběhů. Jako hodinová epizoda by to bylo možná fajn, bohužel je plytký příběh natažený na 2 hodiny, režie podprůměrná a herci občas působí bezradně. Jednoduše řečeno - velkolepá nuda.

Terminátor: Temný osud (2019)

Skvělé akční scény, to mezi nimi už tak skvělé není. K tomu nemastná neslaná Mexičanka a podivná role pro Arnolda S.

Fosse/Verdonová (2019) (seriál)

Vynikající seriál přibližuje problematický manželský vztah, závislost jednoho na druhém a také dodnes ikonická díla. Všichni herci jsou skvělí, ale především Michelle Williams předvádí neskutečný herecký výkon. Některé díly jsou až příliš inspirovány Fosseho režií, nicméně výsledek je daleko sugestivnější než např. jalové Marriage Story.

Ad Astra (2019)

Vesmírná road movie, která chvíli ukecaně odkazuje(?) na Malicka, chvíli na Vetřelce a bůhví co ještě, ale především je prohrávající konkurencí s Interstellar. Je to velkolepé, ale bez emocí. Nejen proto, že s nimi má hlavní postava problém, ale navíc ji hraje Brad Pitt. Ostatní postavy (snad jen kromě Ruth Negga) jsou jen zaměnitelné figurky na cestě. A kdyby Vás film náhodou chtěl pohltit svojí atmosférou, tak ji shodí podivné, až komické akční momenty.

Roztříštění (2019) odpad!

Jakmile prokouknete pointu, působí zbytek filmu zbytečně. A co se stalo, je celkem patrné od konkrétního momentu na začátku filmu.

Marianne (2019) (seriál)

Kvalitně natočený, leč po dvou dílech obsahově zcela vyčerpaný horor. Místo napětí si tu vypomáhají lekačkami a naturalistickými scénami. Moc nepřidá, že žádná z postav není sympatická natolik, abyste jí fandili. I když délka jednotlivých dílů je poměrně střízlivá, je těch 8 dílů přiliš a konec je již mírně komické loutkové divadlo.