Normální lidi (2020) (seriál)

Pravděpodobně nejsem jakožto občasný cynický škarohlíd cílovou skupinou tohoto díla, ale bohužel mě Normal People i přes chválu odjinud příliš nezaujalo. Problém je u mě v naprosté roztahanosti a plytkosti děje seriálu. Mám totiž trochu problém s tím, když je velké množství dialogů v seriálu naprosto bezobsažných a stále se opakujících dokola, což je zde bohužel ten případ. Předpokládám, že alespoň na 4 epizody by daly dohromady dialogy obou hlavních hrdinů, kde si navzájem sdělují naprosto balastní informace, které děj nijak nerozvíjí. Na další alespoň 3 epizody by vydal čas, kde se protagonisté oddávají intimnostem. Tímto odhadem se dostávám na více než polovinu seriálu, která mi přišla naprosto nezajímavá. Ve zbytku seriálu se alespoň občas něco stalo, ale nedá se říci, že by to nějak extra stálo za zmínku. Ale je to hezky natočené a je třeba pochválit herce. Uvažoval jsem i o dvou hvězdách, ale nakonec za tři díky vhodně zvolenému soundtracku.

Čas (2021) (seriál)

Z letošní televizní tvorby je Time asi to nejlepší, co jsem viděl (spolu s třetí řadou Succession). Sice pouhé tři epizody, ale ty nabízí skvělý vhled do problematiky vězeňství, navíc na případu dvou lidí stojících na opačné straně barikády. Skvěle napsaný scénář, který mě snad ani v jednom bodě nenudil a který nekompromisně servíruje úděl vězně i dozorce. Bean i Graham skvělí. Nemám, co dodat, pusťte si to.

Ad Astra (2019)

Nádherný film. Skvělý vizuál i audio. Výborný Brad Pitt. A pro mě především skvělá pointa filmu, která nutí člověka se zamyslet, jak sám nad sebou, tak nad údělem a osudem celého lidstva. Odpustím tomu i tu rozvláčnost děje, jelikož se na to koukalo fakt dobře.

Arcane (2021) (seriál)

Asi budu jeden z mála škarohlídů, ale vůbec mi to nepřirostlo k srdci. Má to vyloženě dobré momenty, nečekané zvraty a tím to občas připomíná spád GoT. Ale jinak je tam hned několik vcelku hluchých epizod, některé postavy jsou poměrně ploché a závěr bez závěru tedy taky nenadchnul. Nehledě na to, že použitá animace mě taky nějak extra nenadchla, některé počiny např. z Love, Death & Robots vypadaly a působily mnohem víc originálně. LoL jsem před x let hrál, ale Arcane si bohužel mé sympatie zrovna nezískalo.

Kvíz (2020) (seriál)

Britská minisérie věnující se relativně "neznámému" tématu? Count me in.

Red Notice (2021)

Moc jsem od toho nečekal, ale tohle bylo hodně špatné. Naprosto nudný děj, stereotypní zápletka, nudné herecké výkony (Gadot mi občas přijde, že neumí hrát), humor na pubertální úrovni a dejme tomu slušně zpracovaná akce. Nepomůže ani fakt, že je snad skoro celý film natáčen někde před greenscreenem nebo minimálně někde před kulisami. Jestli je tohle skutečně nejdražší film Netflixu, tak je to minimálně dost smutné. Podle konce filmu se pak trochu obávám, aby snad nebylo i pokračování. A Eda Sheerana už prosím ne, ta jedna scéna byla solidní cringe.

TY (2018) (seriál)

Moje oblíbené guilty pleasure. Sice to tématicky není nic pro mě, ale první řada si mě získala tou touhou zjistit, co bude dál, a hlavně tou skvělou zvráceností hlavního hrdiny. První série tady za mě skvělá, druhá už tak trochu naznačuje jistou repetitivnost a třetí série to bohužel dotahuje. Chystanou čtvrtou sérií už bych to zakončil, pokud nepřinese nic nového, už v té třetí asi mohl být konec a nic by se nestalo. Na druhou stranu je to jeden z mála seriálů, který si od Netflixu vysloužil takhle dlouhou podporu, což mi jako divákovi, kterému ten přehršel nových seriálů (většinou s koncem po 1-2 sériích) úplně nevoní, přijde sympatické.

Kancl (2005) (seriál)

Přál bych si, abych The Office zcela zapomněl a mohl si ho pustit znovu. Lepší sitcom jsem zatím asi neviděl a asi to tak i zůstane (ohrozit by to mohl asi jen Parks & Recreation, ale k tomu jsem se zatím nedostal). Skvělé postavy a zde geniálně využitý žánr mockumentary. Seriál se trochu hledá v první sérii a od sedmé série jde kvalita celkem dolů, ale jinak je to skvělé a poslední díly seriál dobře zavřou. A Michael Scott je asi úplně nejlepší komediální postava na světě a Carell se pro ni vysloveně narodil.

Ochránce (2021) (seriál)

ČT mě příjemně překvapila nejen tím, že v prime timu vysílá seriál s hlubší celospolečenskou tématikou, ale i tím, že jde o dobře odvedenou práci. Jediné, co mi trochu více vadí, je fakt, že je to celé tak trochu natočeno jako krimi, kdy ombudsman je v podstatě detektiv (zejména to lezení na komín bylo trochu přitažené za vlasy). Nicméně jinak vskutku nadprůměrný počin a trefa ČT do černého. (btw vůbec mě nepřekvapuje, že předposlední epozida je zde nejhůř hodnocená vzhledem k tomu, jakému tématu se věnuje)

Armáda lupičů (2021)

Asi mě to bavilo o chlup víc jak Army of The Dead. Ale ani tak nejde o nic převratného. Relativně otravné postavy, klišovitý příběh a vlastně nic zajímavého a převratného. Alespoň že ta Praha tam byla. A tak nějak doufám, že už Netflix tuhle Snyderovu sérii nebude dál protěžovat a brzy to ukončí. Obávám se však, že se to nestane vzhledem k tomu, že oba filmy měly na Netflixu velký úspěch. Škoda, peníze by se mohly dát na něco lepšího.