Město v ohrožení (2005) odpad!

Odvážné ! .. Natočit nízkorozpočtový KATASTROFICKÝ video film s efektama, které jsme mohli vidět. Alespoň trochu soudnosti a úcty prosím ! .. Pokud někdo chce točit film o zemětřesení, tak by možná základem mělo být aby zemětřesení vypadalo jako zemětřesení. A ne, že kameraman stojící za svým nástrojem se kymácí sem a tam a někdo nahoře hází polystyren na vřeštící lidi. Navíc metro, které se napříč své hmotnosti dokáže asi 50x přetočit a popojet ještě dalších asi 100km po střeše.. no wow ! ..vím, že je to video film a že snaha se cení, ale .. odpad !

40 dnů a 40 nocí (2002)

Můj problém, že nesnášim Harnetta..ale to, že to byla blbost už zas tak můj problém neni..

Šunka, šunka (1992)

Laciný a trapný..zoufalost hlavních hrdinů přerostla v zoufalost celého filmu..teď si tak řikám kdo vlastně těmi hlavními hrdiny byl..jestli to náhodou nebyla třeba dámská ňadra nebo papoušek neustále říkající péro a pička (s prominutím, ale je to tak) ..mizerné provedení neni vhodné ani pro chvíle nudy...konec mě celkem překvapil, ale ani tím se celý dojem nezachránil..je mi líto..název většinou o filmu něco vypovídá a tady je to celkem trefné...kus levného masa, co vlastně nemá s masem nic moc společného, vyhlížejíci za pultem uzenářství a čekající až se ho někdo všimne..když někdo takový přijde naložíme mu dvojitou porci, na kvalitě přeci nezáleží..šunka, šunka !

(1998)

Pro někoho naprostá blbost, pro mě totální filmová bomba ! .. přesně takéhle filmy mě dostávaj na kolena. Celou dobu s otevřenou pusou a pěkně potrápit mozek. Snaha o pochopení ... stačí jeden okamžik a je to bez výsledku, opět totiž nechápeš... Tady totiž stačí jeden delší pohled mimo obrazovku, jedna zodpovězená otázka položená druhou osobou, jedna přečtená smska a už ti uniká spousta důležitejch věcí vedoucí k závěru, kterej si stejnak každý vytvoří ve vlastní hlavě sám, což je vlastně tak trochu účelem.. Každá sekunda v tomhle snímku je totiž jedinečná a proto jsem seděla jak přibitá ke zdi a koukala až do posledního písmena v titulkách jestli nááhodou mi neřeknou ještě něco, co jsem dostatečně nepochopila během příběhu. Černobílé provedení bylo jen zdůrazněním celého psycho dojmu. On sám Max Cohen byl tak trochu mimo, uznejme ...a těch spousta teorií co ze sebe celý film chrlí, to jakým způsobem přemýšlí, jak se vyjadřuje, celý charakter téhle postavy.. bože, tohle je prostě pro mě skvost mezi filmy. Rozplývám se.

Fontána (2006)

"Fontána je příběhem o dlouhé životní cestě." To je pravda, ta cesta byla opravdu dlouhá.. Asi je můj problém, že jsem od toho čekala zázraky. Ale viděla jsem Fontána - romantické drama Darrena Aronofského, koukla na zdejší hodnocení a přečetla si rencenzi...to nešlo jinak, než se těšit a říct si "tak tohle bude sakra zajímavý". Měla jsem vlastně pravdu, zajímavé to rozhodně bylo. Bohužel nic víc. Příběh je nic moc, je jednoduchý, ale zajímavý. Pojatý je celkem dobře, zajímavě. A došla jsem k názoru, že to je opravdu asi to jediné co můžu k filmu říct - zajímavý. Ale rozhodně ne dobrý... Líbil se mi konec, který byl výtečnou gradací a efektní bombou celého filmu, který už se ale bohužel celou dobu nesmyslně táhl, až to dotáhl do koutku nudy. Jsem zklamaná, ale je to tak. Mě to nebavilo.

Je to i můj život (2009)

Ani ne tak filmově a efektivně zpracované jako příběhově naprosto dokonalé... nerada bych opomenula že My sister´s keeper má opravdu výtečný hudební podtext, smekám...Spletitá cesta plná překážek, která vede stejně už od začátku k jednomu jedinému cíli: nakonec zjistíš jak posranej je život. A přeci na něm záleží, máš ho ráda i když ho máš tak zatraceně těžkej. Protože obsahuje i ty krásné věci, lidi okolo tebe a nenaplněné sny. Přijít o něj vědomky a čekat až příjde ten úplnej závěr, s očima přivřenýma kvůli tomu, že lidem okolo tebe se bortí vše o co se snaží a výčitky, neustálé výčitky a nekonečné otázky "proč" .. tak tohle je strašně, ale strašně těžká smrt .. a přesto pro někoho jediné východisko k vysvobození... "Pamatuješ na to léto, kdžy jsem odjela na tábor ? Měla jsem strach, že se mi po vás bude stýskat. Než jsem nasedla do autobusu, řekla jsi mi abych si sedla na levou stranu, hned přímo k oknu, abych se mohla ohlédnout a vidět tě tam.....teď si tam sednu taky" ..

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Takže (vím, že tímto se začínat nemá, ale pro teď mi to odpusťte, jinak to nešlo) .. Nikdy jsem neokomentovala jediný díl Harryho Pottera, nevím zda to byl záměr, ale spíš bych řekla, že jsem nechtěla a neměla potřebu. Až pak mě napadlo, že poslední díl by mohl být ideální k tomu, shrnout tuhle epochu jako celek. A proto mě omluvte, že tento komentář se nevztahuje přímo k "Harry Potter and the deathly hallows: Part 2" ;) .. TOHLE je vážení dílo veledílo. TOHLE půjde s námi dál a budou to s úžasem v očích sledovat řekněme i potomci našich potomků, protože TOHLE je něco tak originálního, že už nikdy nic takového nebude natočeno. A tímto dílem je všeho konec. Musím říct, že doufám, protože tohle je konec hodný k završení Harryho Pottera. Žádné pokračování a už nikdy nic podobného prosím. Jedinečný, magický, neuvěřitelný, dojemný, emotivní, drsný, vyvíjející se.. je miliarda přídavných jmen, které bych mohla v tomto případě použít, ale je to zbytečný. Tohle ví každý sám :) .. a co k tomu mám říct ? Každý díl byl tak neuvěřitelně propracovaný, příběh po příběhu na sebe navazoval a padl jak prdel na nočník (doslova), každá z postav, i ta nejobyčejnější z nejobyčejnějších byla dotažená do posledního vlásku. Efekty, hudba, herci, prostředí, to všechno je tak perfektní, bože.... Já nevím, nedokážu jsem teď napsat všechny ty pocity a dojmy, které jsem ze sebe vydala během těch několika hodinových diskuzích s kde kym.. Tenhle komentář, by mohl mít kilometr, a to pouze mých pocitů, doměnek, spekulací, obdivu, uznání, mohl by být plný toho, jak jsem byla svědkem vytvoření něčeho uplně nového-nového světa. Nejsem žádný Harry Potří fanatik, to opravdu ne. Jen jsem pyšná. Pyšná, na to, že jsem stála u zrodu. Že když tomu malému nevinném Harrymu bylo 11 let, tak mě taky. Každý rok jsem rostla s ním a spolu jsme i zkončily. A až se na to za 50 let podívám, budu už mít asi jen slzy v očích. Takže asi tohle pro mě znamená těch 7 let sledování Harryho Pottera. DĚKUJI

Auta 2 (2011)

Ale zas tak špatný to přeci nebylo :)) .. jasný, že prvnímu dílu nelze konkurovat.. tohle bylo zas něco jinýho, jiné dobrodružství.. jiný kraj, jiný mrav :D .. ale stále to mělo to své přátelské a vtipné kouzlo. Táburák-odtahová služba opět boduje. V tomhle případě podle mě hodně záleží s jakou náladou se to chystáte zčíhnout. Takže buďto trapná blbost nebo celkem dobrej, vtipnej animák. Já měla nejspíš náladu dobrou ;))

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Nesnášim pořady o vaření ! .. nesnášim hlas pana Babicy a potom i jeho samotného, jakožto člověka ! .. nesnášim Babicovy dobroty ! .. stačí ? :D

Lidice (2011)

Pátá hvězda k dokonalosti chybí z důvodů těchto: 1. Nedostatečné propůjčení emocí. Neplakala jsem a to pro mě představuje v případě Lidic velké zklamání, čekala jsem to více dojemnější, čekala jsem, že mi nechají smutnou skvrnku na duši, bohužel. 2. Mizivý hudbení podtext a opravdu málo zvukových efektů, které by u takovéhoto filmu měli být upřednostňovány, někdy jsem je postrádala úplně. 3. Chvilkové chvíle nudy. Odpoutání pozornosti... Ale abych se tu nezaobírala jen kritikou tak na čtyřech hvězdách má zásluhu: 1. Námět - skvělý nápad zfilmovat příběh Lidic. 2. Perfektní propojení s příběhem Františka Šímy a perfektní Šíma (Karel Roden). 2. Husí kůže, mrazení 3. Drsná atmosféra, která působila neuvěřitelně reálně. 4. Umění zapůsobit na diváka. A toť zkráceno a potvrzeno-toto jsou Lidice mýma očima... (o týden později) ...nechce se mi komentář bortit a přepisovat a proto bych teď ráda přidala fakt, že jsem film viděla po druhé v kině (poprvé to bylo v letním) a plakala jsem ;))