Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Příběh ze života, ze života během války pojatý očima malého osmiletého chlapce Bruna. Co si asi má myslet syn německého nacistického důstojíka, který žije z propagandistických blábolů a s pocitem, že jeho hrdinský tatínek chce pro něj a pro celé německo dobrou věc. Bruno má sen-být výzkumníkem, stále číst své dobrodružné knížky a mít spousty kamarádů. V novém domě blízko tatínkovi práce, která opravdu není na farmě jak se Bruno ze začátku domnívá, si opravdu jednoho najde. Přítele Shmuela v pruhováném pyžamu, který hraje hru s čísly. To dětské přátelství má svá kouzla, dokáže totiž dva lidi spojit v jednoho. Proto při dalším stěhovaní Bruno uteče za Shmuelem do koncentračního tábora, kde jsou zajisté kavárny a hřiště pro děti jak viděl ve filmu u svého tatínka. Ten chlapec ani netuší, že když ho odvedou do místnosti se sprchama tak se nečeká, že přestane pršet. Jako co víc k tomu říct ?

Hříšný tanec 2 (2004)

Málokteré volné pokračování úspěšného prvního dílu se podaří ... tohle je nejspíš vyjjímka, nebo jen můj pocit, těžko říct.. Jen škoda, že se to jmenuje Dirty dancing 2, protože kdyby to vážený pan Ferland pojal naprosto nezávisle, nekopírovaně a trochu doladil snímek, tak bych mohla s klidem říct, že jsem právě viděla dost vydařenou hudební romantiku. Takže teď to nebudu srovnávat s vůbec prvním Hříšným tancem, který sám o sobě zaujímá místo filmu co by měl každý vidět. Herecké obsazení optimální - Diego Luna, co k němu říct, je sladkej a slečinka neuvěřitelně zapadla do své role. Hudba - perfektní, poutavá a přesně taková, že mám po ní chuť si jít zatancovat do La rosa negra. Havana - bože, aspoň měsíc dovolené, prosím ! ..Chápu, že některé nadšence to silně pobouřilo, ale v tomto případě jsem ochotná mávnout rukou, protože já osobně jsem byla příjemně překvapena.

Převtělená (2007)

Nevim co si mám o tom myslet. Po autonehodě daruje matka život své dceři. Její tělo zemře, ale duše zůstává na zemi, a to v těle právě její dcery Sam. Náplní filmu je nejspíš pochopení myšlení a cítění 16tileté dívky, díky tomu, že matka žije její život. Ke konci se Samanthě navrátí její vlastní duše. - nápad mi přijde dost lacinej ..a pokud si zachovat myšlenku, tak né prosím v takovémto provedení a v takovémto nemysteriózním nedramatu co nemá absolutně žádný spád. Nicméně chtěla jsem dokoukat do konce, už jen proto, že "tatík" byl celkem fešák a dcerunka mi do role skvěle padla :) ..a kupodivu mě nedělalo problémy film s klidem dokoukat..takže co s tím ? - Dvě hvězdičky a půl jako záloha k dobru ;)

Andělská tvář (2001)

Přišlo mi to dost nedomyšlený.. jako "panebože, zapoměla jsem, že ve vedlejším pokoji hoří" - ahá no :D .. Kuklová je strašně uječená.. jako a co říct k hercům ? .. solidně neherecky předvedený výkon. Plusík asi jen za to, že celkově dojem filmu docela vykompenzovala atmosféra. Jen škoda té nucené a tedy celkem mimo provedené "ponurosti" .. a když to tak shrnu, co vlastně můžu čekat od Trošky ?

Jakubův žebřík (1990)

"Jediná věc, která v pekle hoří je ta, která se nechce rozloučit se životem" . Přesně takovéhle snímky si mě dokážou omotat kolem prstu. Napínavý jak kšandy, celou dobu jsem přemýšlela jak to vlastně s tim Jacobem je a pokaždé když jsem si vydedukovala nějakou svojí představu, film nabral obrátek a vše bylo jinak. "Tahle čára vám ukazuje, že už jste ale mrtvý" - řekla jsem si, aháá takhle to je... a zase nic.. dále při otvírání jakési dřevěné truhličky Golden eagle, jsem si já bláhová myslela, že se v přemýšlení díky dalším důkazům posunu dále.. opět jsem se mýlila.. poutavost tedy vzrostla do velkých rozměrů. Kombinace snu a rychlých vpádů zpátky do reality dodala na dynamičnosti. S Jackobem jsem neuvěřitelně soucítila, a proto také nesmím opomenout výborného Tima Robinse :)) . A i přes to nedávám plný počet. Stále mě tam něco chybělo. Po shlédnutí jsem měla tak trochu pocit, že jsem dokoukala neúplný film. Navíc příčiny Jackobova traumatu a vídání "démonů" mě celkem zklamali.. čekala jsem nějaké větší rozuzlení, překvapení, nebo prostě to "něco" na co jsem čekala celý film.. ale možná, že kdybych si přečetla předtím recenzi, mohla bych alespoň tušit a nebýt zklamaná ;)) .. Přesto je "Jacob´s Ladder" mnou hodnocen jako velmi silný a brilantní snímek - 4 hvězdy.

V Bruggách (2008)

Škoda, že mě to nebavilo.. kdybych se koukala znovu tak bych počítala kolik "kurva" tam zaznělo :D .. mě to opravdu nenadchlo a přišlo mi to dost nudný a o ničem. Jasně .. city, výčitky, poznávání, nemilosrdnost, lítost, přátelství - tohle všechno do filmu patřilo a nejspíš mělo patřit.. jen mi přišlo, že to byla spíš okrajová záležitost. A co to hlavní téma ? Co mělo být náplní ? kde byl nějakej děj ? zajímavá zápletka ? ..já teda nevim, možná jsem jen dostatečně nepochopila McDonaghův záměr, ale jsem z toho zklamaná :/ .. Ale co se týče hereckého osazenstva - bez námitek !

Pohřben zaživa (2010)

No, docela nářez. Rozhodně originální. Nikdy sem nic podobného neviděla a asi ani neuvidim. Buried - film, který mě dost zaujal a na který asi nikdy nezapomenu. Vzhledem k mému sklonu ke klaustrofobii bych mohla při sledování tohohle snímku vyhrát soutěž v nemrkání :D .. Natočit film s jedním hercem, mobilem a zapalovačem v hlavní roli - wow ! ..vyšlo to ..Bezmoc, neschopnost druhých lidí pomoct a naslouchat, docházející naděje, nekonečné hovory plné zbytečných otázek - tohle jsou ty vedlejší role. Zkrátka našláplej film, ale je tu zase ale :) .. Pan Rodrigo Cortés si mohl i některé zbytečnosti odpustit, nemuselo to být za každou cenu tolik zdlouhavý .. Spíš mě vadí můj pocit, že se nás někdo snaží sugestivně vtáhnout do děje do té míry, že až uvěříme ve skutečnost příběhu.. bohužel, tohle mě nepřesvědčilo.. člověk v rakvi s mobilem, signálem, nikdy neubývajícím kyslíkem, stále hořícím zapalovačem .. no, posuďte sami. Každopádně dost udivující, zajímavý, strhující a pro mě i obohacující. Díky za tento film :))

Věc (1982)

co to bylo ? ...podle zdejšího, mě nejspíš nepochopitelného hodnocení jsem čekala opravdu, ale opravdu víc.. a závěrem mě The thing neuvěřitelně zklamala. Jako .. záběry kamery, výkony herců, efekty, poměrně nechutná "věc" .. nepochopila jsem. Zkrátka koumáci z Antarktidy narazí na "věc", která postupně začíná prazvláštnim způsobem napadat většinu z nich. Další část filmu se zjišťuje kdo má mimozemský vir již v sobě a kdo ne. A konec ? nijak převratný, nijak dojemný, nijak překvapivý... aha ! .. jedna hvězda za Antarktidu a kruté, tísnivé prostředí...

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

příběh o tom, že opravdu chtít znamená i dokázat.. víra v to co děláte je důležitá, což je náplní snímku. Skutečnost Secretariata dodává na zajímavosti, ale to z toho ještě nedělá jedinečný trhák. Film není nějak převratný a nezapomunutelný, je lehce dojemný a napínavý.. takže závěrečně shrnuto: obyčjně průměrný, prostě dobrý ;))

Zažít Woodstock (2009)

dáme za 2 ;) .. nemůžu bejt zklamaná, protože sem od toho ani moc nečekala.. jen jsem si potvrdila mojí myšlenku průměrného a možná i lehnce podprůměrného filmu.. myslím, že Woodstock je téma, které stojí za to zvěčnit na filmovou pásku, ovšem tady se to zas tak nepodařilo a nejspíš to tam nevypadalo tak nezáživně jako v tomhle filmu...jinak pokud měl Demetri Martin ve scénáři, že role Elliota měla bejt naprosto nudná, bez energie a vzhledem k tomu i těžko pozorovatelná tak smekám klobouk a zahrál to skvěle :D ... "tak trochu Vám přiblížim co vlastně ten Woodstock byl a ostatní okolnosti si vyhledejte na internetu, nebo se podívejte na dokument" ..asi nějak takhle to na mě působí..a to neni moc dobrý ;))