Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Pohádka
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

Poslední recenze (1 779)

plakát

Princ Mamánek (2022) 

Strašně bych chtěla jen chválit, chválit, chválit, ale ono to nejde, když tam byl tak výrazný zápor pro celé pojetí a myšlenku, že mi to jinak mnoho dílčích pozitiv i celkově dobré vyznění zvládlo ochutit asi tak, jako kdyby ve třetině porce skvělého oběda byl mezi koření zakomponován pelyněk. Celková myšlenka stárnoucího prince, který vyrostl v bezpečném stínu matčiných nabíraných sukní, byla bez debat skvělá. Vtip spočívající ve věku prince a jeho akademickém vnímání světa skrze ploty královských zahrad pojme i dítě. Při probuzení prince v lese ho citlivé dítě začne litovat, kdežto cynický rodič si říká: "Kam jsi dal mozek, jaká je asi dojezdová vzdálenost místa Tvého momentálního výskytu od zámku, když ses bez nějakých dozvuků působícího omamného prostředku probudil v lese? Riskoval by někdo z Tvého okolí třeba to, že se neprobudíš?" Pak přijde několik pouček od Hudrovala z Dětěnic a hospoda, kde krásná Běta diváka irituje svou mluvou, než si divák uvědomí (či je upozorněn), kdo je sponzorem a proč dívka jinak milá v rámci obsluhy mluví jako Stoupa. Bože, ale že to působí křečovitě. Tady také začíná to, co mi pilo krev. Ty dvě čarodějnice. Jak jsou jejich dialogy (ať jedna k druhé či okolí) vtipné, tak jejich projev je upištěně ušišlaně troškovitější, než byly projevy všech upištěných ušišlaných postav v Troškových pohádkách dohromady. Jinak přesah jejich vedlejšího příběhu je opět skvělý (Budař tu vybudoval skutečně skvělou zápletku, která by dobře fungovala i více rozvinutá) a, budu se opakovat, jde o něco, co pochopí i dítě (tedy naše bezmála šestiletá dcera, čtyřletý synek zhruba ve chvíli zmizení čarodějnic z děje ztratil soustředění). Další zápletka, která s sebou nese humorné i vážné momenty je viselec ve skříni. Pan Javorský je úžasný i v rámci poměrně malého prostoru, který dostal, ten ovšem využil každou sekundou jeho trvání (nakolik se prostor člení na sekundy). Orámování děje rakvářem, který se stane, podle očekávání, podstatnou komponentou děje samotného je také skvělé a setkání se Smrtí a uložení úkolů je opět něco, co zapůsobí na děti i dospělé (i to čtyřleté torpédo se zklidnilo a souboj sledovalo se zaujetím a se zjevným strachem o pana rytíře). Být ty čarodějky méně pitvořivé, jdu s hodnocením na maximum. Že každá z nich film stála jednu hvězdu je výpovědí o tom, jak moc mě ty ušišlané zrůdy sraly.

plakát

Princezna rebelka (2021) 

Když tak jdete do kina, čekáte, že to nějak protrpíte a doufáte, že dětem se to snad bude aspoň trochu líbit a zjistíte, že děti (poprvé obě a celou stopáž filmu) jsou nadšené, vy se nad jednoduchými fórky, které nepomrkávají na dospělé přesahem, ale jsou opravdu prvoplánově jednoduché pro děti, skutečně upřímně dětsky bavíte a v klidu, pohodě a harmonii odcházíte z kina celá rodina. A jsme u toho, film je počin s poměrně jednoduchým příběhem, jsou tam jednoduché až primitivní vtípky (doslova o hovně, nechť cenzura promine) a holčičky tak dostanou princeznu, jednorožce, všechny děti roztomilé lasičky, chlapci prince silného jak býk a stejně tak i chytrého, rodiče spokojené děti a o tom to je. V nějaké recenzi jsem četla výhrady vůči tomu, jak ve filmu nejsou žádné přesahy pro dospělého diváka. Co na to říct u dětského filmu zaměřeného na diváka v kategorii těch nejmladších? Ten zatracenej Bergman či Kurosawa těch jednoduchých vtípků pro děti do svých filmů taky dávali zatraceně málo. Možná by to v nabubřelé dospělé sofistikovanosti občas chtělo nahlédnout na věci pohledem cílové skupiny a nerýpat se v hovně (byť duhovém jednorožčím), že je dílo málo sofistikované a málovrstevné. Je to film pro děti, ne listové těsto. Kolik vrstev byste tam tak chtěli? I když ano, účes hlavní hrdinky se za tu hodinu a půl mohl trochu zlepšit, to iritovalo i mě. Zas ta písnička mě vyloženě těšila a pokud tohle vyjde na DVD, tak i když vím, že znovu to takový úspěch mít nebude, pořídím to k domácí projekci.

plakát

Mimoni 2: Padouch přichází (2022) 

Evidentně nejsem cílovka a ti žlutí cosi mě vlastně a priori tak nějak popuzují. Jistě by se našel idioblb moralista, který by po tomto sdělení začal pindat, že proč se na to tedy dívám a hodnotím. Inu, člověk dělá některé věci, protože k tomu má své důvody. Mým dvěma důvodům se to docela líbilo, takže je moje hodnocení lehce nad průměrem, ale i tak z celkového zážitku dne - ten bramborový salát před filmem byl lepší než ten flim.

Poslední hodnocení (4 274)

Slečna Marplová - V hotelu Bertram (2007) (epizoda) (S03E01)

26.11.2022

Proměna (2022)

17.11.2022

Princezna zakletá v čase 2 (2022)

17.11.2022

Krotitelé duchů (2016)

13.11.2022

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

13.11.2022

Princ Mamánek (2022)

13.11.2022

Slečna Marplová - Vraždit je snadné (2009) (epizoda) (S04E02)

10.11.2022

Il Boemo (2022)

04.11.2022

Slečna Marplová - Proč nepožádali Evanse? (2009) (epizoda) (S04E04)

26.10.2022

Reklama

Poslední deníček (4)

Jak je to s anděly

Většina lidí, většina rozumných lidí, věří na anděly. Jak jinak si vysvětlit všechny ty šťastné náhody, kdy člověka nepřejel bagr, v opilosti si nic nezlámal, navzdory chronickému lemplování se mu podařilo prolézt nějakým testem a nebýt superarbitrován pro blbost. Jasně, strážní andělé. A že mají někdy opravdu těžkou práci. Sporné je, jak andělé vypadají. Zpravidla se zpodobňují jako více méně bezpohlavní bytosti s vážným výrazem, mohutnými perutěmi a dlouhé noční košili. Otázkou je, proč by měli vypadat zrovna takhle. Mnohem spíš mají podobu někoho, kdo sám o sobě přináší jen radost. Tušíte správně, andělé jsou ve skutečnosti králíci. Existuje na to důkaz!

Jak je to s anděly