Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Pohádka
  • Animovaný
  • Krimi

Obsahy (307)

Anastasia

Anastasia (1997)

Po vyvraždění carské rodiny v Jekatěrinburgu rezonovaly ruskou společností ozvěny příšerného zločinu a zároveň vznikla legenda, že jedna z mladých velkokněžen masakr ve sklepě Ipaťjevova domu přežila. Film je zpracováním jedné z mnoha verzí legendy o dalších osudech velkokněžny Anastázie Nikolajevny po osudné noci z 16. na 17. července 1918.

Soví příběh

Soví příběh (2019)

Představte si, že jste sova. Vyklubete se ze svého vajíčka, místo hnízda plného sourozenců a hřejivého peří maminky však přijde pád hnízda a vy musíte bojovat o život svůj i svého nevylíhnutého sourozence. Přesně tak začal život hrdinky naší pohádky.

Jak postavit sněhuláka

Jak postavit sněhuláka (1981)

Pokud je vám deset a méně let, toužíte v zimě po sáňkování, bruslení, pořádné koulovačce a v neposlední řadě si chcete postavit sněhuláka. Vaše touha po zimních radovánkách může pak vyčarovat sníh i z bílé dortové polevy. Od čeho nakonec mají jméno sněhové pusinky?

O listonoši, který nechtěl chodit

O listonoši, který nechtěl chodit (1976)

Listonoš Coulek dělal svou práci den za dnem, chodil s dopisy po schodech nahoru a dolů, chodil ulicemi tam a zpět a tak není divu, že byl den co den uhoněný, unavený a rostla v něm hořkost. Jak on jen záviděl tlustým lidem jejich snadný život a pohodlí. Kde by si on mohl při své práci založit na pěkné sádlíčko! Jeho problém vyřešil kouzelník Višmipišmi kouzelnou medicínou. Listonoš začal mít krok lehký lehoučký, chůze už ho vůbec nenamáhala, začal tedy spokojeně tloustnout. Sportovní svět získal novou hvězdu, kde že y se našel někdo rychlejší než listonoš Coulek. Leč všeho do času, jednoho dne se lahvička s kouzelnou medicínou rozbila.

O slonovi, který chtěl kvést

O slonovi, který chtěl kvést (1991)

Slon je, jak známo, šedý. Šedý slon je tak nenápadný, že si ho ani ve městě nikdo nevšimne, a to až do okamžiku, kdy slon zatouží být rozkvetlou loukou.

Poslední bohatýr

Poslední bohatýr (2017)

Ivan, obyčejný mladík žijící v Moskvě, provozující pochybnou živnost mága, se z ničeho nic ocitne v mýtické zemi bohatýrů. Jako by to samo o sobě nestačilo, dozvídá se, že je synem Ilji Muromce a dřív, než tuto informaci vstřebá, ocitá se ve vězení. Tím však překvapení paralelního světa bohatýrů nekončí. Vězení bylo teprve začátkem divokého sledu událostí. I v zemi bohatýrů probíhají boje o moc a ne každý z jeho účastníků je takový, jak ho známe z Bylin. Ivanovým spojencem se tak stává Kostěj Nesmrtelný a Baba Jaga. Která strana je temná a která je světlá? Ivan si musí odpovědět na mnoho otázek. Mimo jiné i na to, zda patří do světa svého otce, nebo do světa, ve kterém vyrostl.

Korotkoje leto

Korotkoje leto (2012)

Horké léto láká k vodě nebo aspoň na procházku. Pokud jste upoutání na lůžko, krásných dní si užíváte jen skrz zavřené okno. Dívka se dívá z okna, za nímž se jednoho dne objeví tvář chlapce. Úsměv a potom dlouho nic, dokud se Chlapec neobjeví znovu. Krátká setkání mají jediného svědka, Chlapcova psa. I beze slov lze říci mnoho. Jen úsměvem lze říci vše. Postel za oknem je jednoho dne prázdná. Léto je příliš krátká doba na prožití první lásky.

Králův dar

Králův dar (2009)

Král pečlivě dbá o svou zemi, snaží se svým poddaným ulehčit život a být moudrým a spravedlivým panovníkem. Dobrota krále je vyvažována špatnými vlastnostmi jeho dvořanů, zejména vrchního komořího, kteří neváhají královy pokyny měnit, svévolně zvyšovat daně a dopouštět se malých i větších intrik, aby něco z královské pokladnice přemístili do vlastních kapes. Boží mlýny melou pomalu ale melou jistě. Zlí rádcové tak jednoho dne za svou snahu budou náležitě odměněni.

Orlinoje pero

Orlinoje pero (1946)

Zajíčka terorizuje velký zlý medvěd a v křehkém zajíčkovi není dost odvahy na to, aby se silnějšímu soupeři dokázal vzepřít. Až několik orlích per, která zajíček získá, mu dodá odvahu k tomu, aby bojoval za svá práva a důstojnost.

Mimoni jsou sekáči

Mimoni jsou sekáči (2016)

Mimoni se nabídnou páru důchodců, že jim posekají zahradu. Stařík se stařenkou s nabídkou souhlasí a pak už se dějí věci. Mimoni sice nejsou z nejšikovnějších a zkušení zahradníci též nejsou, ale když se rozhodnou něco udělat, žádná překážka pro ně není nepřekonatelná.
Film byl promítán jako předfilm k Tajnému životu mazlíčků.

Pohádka o jedné židli

Pohádka o jedné židli (1957)

I nábytek má svou čest a tak židle nechce svolit, aby na ni usedl někdo, kdo na ni vystrkuje zadnici.

Princ z pohádky

Princ z pohádky (1995) (TV film)

Léni, žijící s rodiči v německé osadě v blízkosti mexických hranic, je poslána do služby do hospody na rozcestí k paní Maloneyové. Tři dolary za týden by rodině pomohly se splácením dluhu za dům. Léni se ve službě nelíbí, paní Maloneyová je přísná a z malé služky by nejraději sedřela kůži. Léni utíká do pohádkového světa v knížce, kterou jí dala maminka a věří, že ji přijede vysvobodit princ z pohádky.

Neumírej, dokud mi neřekneš, kam jdeš

Neumírej, dokud mi neřekneš, kam jdeš (1995)

Čtyřicátník Leopoldo žije v poklidném manželství, ze kterého se dávno vytratila vášnivá láska a okouzlení, věnuje se svým vynálezům, ale protože tato práce ho není schopna uživit, pracuje jako promítač, stejně jako jeho otec, po kterém povolání zdědil. Jeho poklidný život změní jeho nový vynález - zachycovač snů. Jeho žena se k jeho dalšímu vynálezu staví skepticky, oporu má pouze ve svém příteli, rovněž vynálezci, bývalém pilotovi Oscarovi. Leopoldův vynález zachytí obraz krásné ženy, k níž Leopoldo cítí něco, co neumí pojmenovat, matou ho city k neznámé ženě ze sna a vzápětí i to, že se žena objeví v jeho kině a tvrdí mu, že je jeho manželka z minulého života. Krásnou Rachel vidí pouze Leopoldo a je schopen ji zachytit robot Carlito, Oscarův výtvor. Leopoldo postupně přistupuje na myšlenku, že je novou inkarnací Williama, Rachelina manžela a čím dál víc touží být se svou láskou doopravdy.
Jako se Leopoldo bojí smrti, bojí se Rachel života. Aby mohli být spolu, jeden z nich bude muset svůj strach překonat. Láska má mnoho podob.

Kak kozlik Zemlju děržal

Kak kozlik Zemlju děržal (1974) (TV film)

Kozlíka z louky u lesa vyžene vlk s výhrůžkou, že ještě jednou ho tam uvidí a sežere ho. Zajíček se k malému kůzleti také nechová zrovna přátelsky, protože v něm vidí konkurenci v oblasti salátu a příliš vlídně s k němu nechová ani žabka. Jen holubice si s malým kozlíkem povídá o tom, jaký je svět. Jaký? Inu, náš svět je podoben velkému jablku. Náhlá bouřka přeruší přátelský rozhovor. Kozlík vzápětí vidí, jak vítr shazuje jablka ze stromů. Ta jablka, kterým se naše Země tolik podobá. Statečný kozlík se nesobecky rozhodne Zemi zachránit a to nejen pro sebe, ale i pro vlídnou holubici, nevrlou žabku, lakomého zajíčka a zlého vlka.

Mořská brána

Mořská brána (1999) (TV film)

V královském hradu nad mořskou bránou žije královská rodina, na břehu moře se prostírá království, s mořem je spjatý život a osud všech, s mořem se pojí i dávná legenda královského rodu. Pokud království zůstane tři dny bez panovníka, mořská brána se otevře a moře pohltí královský hrad. Jednoho dne se za bouře překotí královská loď a ze všech členů posádky se vrátí pouze vyčerpaný a od mořské vody a pobřežních kamenů ztýraný králův přítel Simon. Zbývají pouhé tři dny k tomu, aby se legenda stala skutečností.

Poslední noc

Poslední noc (2015)

Úspěšný onkolog Ivan udělá ve svém oboru významný objev. Ironií osudu však místo aby užíval zasloužené slávy, zjišťuje, že je nevyléčitelně nemocný. Opouští domov a rodinu a jede proti proudu času, napravit dávnou chybu a najít ženu, kterou kdysi miloval a milovat nepřestal. Když spolu neprožili celý život, chce s ní strávit aspoň poslední noc.

Kováčova múdrosť

Kováčova múdrosť (1983)

Pohádka z cyklu "Rozprávky pätnástich sestier" vypráví o tom, jak se mladý carevič naučil, že bez práce nejsou nejen koláče, ale ani chleba.

Najmocnejšia zbraň

Najmocnejšia zbraň (1984) (TV film)

Zarmijar Chanum, dcera vůdce lupičů, se podle vůle svého otce má provdat za jednoho z členů jeho družiny. Dívka vychovaná mezi muži si vymohla právo provdat se pouze za toho, kdo ji porazí v souboji. Bojovala už téměř se všemi a zatím ji žádný neporazil. Zbývá už jenom krutý Šivar, který touží stát se po Šullajovi novým vůdcem bandy. Lupiči přivedou mladého zraněného zajatce, Šivar chce mladíka zabít. Dívce se mladého muže zželí a svolí k souboji se Šivarem výměnou za Bachijarův život. Proti životu mladíka, kterého vůbec nezná, dala na misku vah svou svobodu. Zbývá zvolit zbraň, kterou by mohla v nejdůležitějším zápase svého života zvítězit.

Theft of Century

Theft of Century (2015) (studentský film)

Lenoch a požitkář Robert van Boob je jednou probuzen nepříjemným uvědoměním. Někdo ukradl jeho čas. Spoustu jeho času. Zahájí pátrání s pevným rozhodnutím zloděje najít a donutit ho vrátit, co ukradl. Detektivní práce je náročná a výsledek může být velmi nečekaný.

Tancy Anatolika

Tancy Anatolika (2015) (studentský film)

Než do Anatolikova života vstoupil tanec, žil stejně obyčejným životem, jako všichni. Chodil do práce, jedl, pil čaj, spal. Jednoho dne do jeho života vstoupil tanec, tím dnem se Anatolikův život změnil. Je těžké být jiný než ostatní, je těžké tančit sám.

Reklama