Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Pohádka
  • Animovaný
  • Krimi

Zajímavosti k filmům (24)

Čest rodiny Prizziů

Čest rodiny Prizziů (1985)

Dítě představující Charleyho Partannu v úvodní scéně v porodnici by mělo být novorozenec. Že je dítě starší je zřejmé nejen z jeho pohybů, ale i podle toho, že samo drží hlavičku, čehož novorozenec schopen není.

Sněhurka - Příběh hrůzy

Sněhurka - Příběh hrůzy (1997)

Na začátku filmu trhá malá Lilliana u hrobu své matky ze stromu jablko. Možnost, že by na daném stromu vyrostlo jablko není příliš vysoká, protože ten strom je dub.

To nám byl čert dlužen

To nám byl čert dlužen (1988) (TV film)

Pekelný pes Framie, který zde hraje pod svým vlastním jménem, si zahrál i v pohádce Česká muzika, kde hrál Marrianu v její zakleté psí podobě.

Tancy Anatolika

Tancy Anatolika (2015) (studentský film)

Film se účastnil soutěže "Sedmého kanálu" Žas Didar (mladá Tv), v Kazachstánu jde o první národní cenu filmu a televize. Tématem ročníku bylo 'Kazachstán - země mého osudu'.

Krokodil Gena

Krokodil Gena (1969)

Podoba krokodýla Geni byla vytvořena podle aligátora mississippského. V Zoo ovšem pracuje jako africký krokodýl.

Jak kozáci pomohli mušketýrům

Jak kozáci pomohli mušketýrům (1979)

Jde o jediný díl ze série "Jak kozáci...", ve kterém se mluví. Ostatní jsou němé, nebo se v nich mluví abstraktní řečí.

Zubnaja byl

Zubnaja byl (1972)

Při vstupu na polikliniku je zde nápis dvojjazyčně, v ruštině a v ukrajinštině.

O caru Saltánovi

O caru Saltánovi (1984)

Když jdou bojaři mladé cařici oznámit vůli cara, že má být i se synem svržena do moře, obrací se cařice k "něžné" ikoně Vladimirské Madony. Autorem ikony je Andrej Rublev. Tato ikona sloužila za vzor mnoha dalším; u nás např. Panně Marii Rušánské z kostela sv. Ignáce v Jičíně.

Krokodil Gena

Krokodil Gena (1969)

V roce 1988 byla v SSSR vydána poštovní známka s krokodýlem Geňou a Čeburaškou podle návrhu V. Konovalova.

Vinni-Puch

Vinni-Puch (1969)

Medvídek Pú, ve své ruské podobě jako Vinni-Puch, byl v SSSR, a je i v současnosti v Rusku, velmi populární. Opakovaně se tak objevil na poštovních známkách. Edice těchto známek byly vydány v letech 1988 a 2012.

Brémští muzikanti

Brémští muzikanti (2009) (TV film)

Brémští muzikanti jsou populárními postavami mnoha filmů, mají tak na několika místech na světě svůj památník. Plakát filmu je inspirován sousoším brémských muzikantů, které stojí u radnice v Brémách. Další socha brémských muzikantů je v Rize. V Chabarovsku je sousoší brémských muzikantů podle populárního animovaného filmu Brémští muzikanti z roku 1969.

Bremenskije muzykanty

Bremenskije muzykanty (1969)

Muzikanti z Brém mají v Chabarovsku památník. Sousoší zahrnuje postavy Psa, Kocoura, Kohouta, Osla, Princezny, Trubadúra, Krále, Detektiva a loupežníků.

Jak kozáci pomohli mušketýrům

Jak kozáci pomohli mušketýrům (1979)

Scény s velrybou a táním ledovce jsou odkazem na knihu Alexandra Někrasova "Dobrodružství kapitána Vrungela". Animovaný film podle této knihy byl zfilmován stejným studiem o dva roky dříve. Drobné rozdíly jsou jenom v tom, že ve starším filmu velryba kýchá, protože je nemocná a ne kvůli tabákovému kouři, a tání ledovce způsobil v Dobrodružství kapitána Vrungela rovník a zde Golfský proud.

Jak se kozáci stali Olympioniky

Jak se kozáci stali Olympioniky (1978)

V podsvětí je na rozcestníku nápis "Bližnije peščery - Dalnije peščery" (Bližší jeskyně - Vzdálenější jeskyně), což je odkazem na stejnojmenné jeskyně Kyjevskopečerské lávry, zároveň z toho jde dovodit, že se děj odehrává v Kyjevě.

Jak kozáci vařili kaši

Jak kozáci vařili kaši (1967)

První díl série animovaných filmů o kozácích nemá tak propracovanou kresbu jako díly další. Kozáci svou konečnou podobu, stejně jako například vlk a zajíc z Jen počkej, zajíci! nebo u nás krteček, získali až v dalších dílech.

Jak kozáci hráli fotbal

Jak kozáci hráli fotbal (1970)

Jak poznamenal vedoucí programu "Inšij Futboll" TV kanál ICTV, za předpokladu, že by jako němečtí rytíři byli bráni Švédové, film s překvapivou přesností předpověděl skupinu, ve které hrála Ukrajina na mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2012. Správně bylo dokonce i pořadí zápasů: Švédsko, Francie, Anglie

Krokodil Gena

Krokodil Gena (1969)

Kniha Krokodýl Evžen a jeho kamarádi obsahuje víc drobných epizod, než je v tomto prvním dílu volně navazující série o krokodýlu Geňovi a Čeburaškovi. V českém překladu knihy se Čeburaška jmenuje Bubmacil.

Reklama