Den poté (2004)

čekal jsem film plný prezidentových vlasteneckých keců a záběrů na americkou vlajku, ale dočkal jsme se trikově velmi dobře natočené katastrofické podívané mixnuté komorním dramatem o otci, který se vydá zachránit syna a synovi, který si umí poradit v prekérní situaci.

Total Recall (1990)

Další skvělá Dickovská adaptace, která těží předevsím z nesporného Verghoevenova talentu. S Pravdimími lžemi a Terminátorem jediný solidní Arnoldův film.

Python 2 (2002) odpad!

padesátimetrový digitální had honí v podzemí na ruské základně americké komando a postupně je žere, co dodat, čistokrevný odpad...

Amélie z Montmartru (2001)

Milé filmové pohlazení, které spolehlivě zvedne náladu. I když je to vlastně skoro o ničem, nemůžu dát jinak než za 5. Kamerové filtry a mandlové oči Audrey Tautou zabírají na 100%.

Lovec policajtů (2001)

Seagal se na stará kolena ještě jednou vyšvihl a zahrál si v obstojném filmu o nejhorším policejním okrsku. Ale vykrádat slavnou hlášku z Obvyklích podezřelích scénáristi fakt nemuseli...

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Jednoznačně nejlepší český seriál, hit mého dětství, to bylo tenkrát, když jsem se ve sladkých deseti poprvé zamiloval do sandry novákové...:)

Neumírej sám (2004)

50% zajímavý pokus o film noir, ale v černoškém prostředí se tomu příliš nedaří. Retrospektiva není moc dobře poskládaná, film působí příliš útržkově.

Maverick (1994)

Westernová akční komedie přeplněná skvělými vtipy s úžasným Melem Gibsonem a úchvatným hráčským finále na lodi. Co dodat, těch superlativů už jsem použil dost - 90%. Navíc se ještě ukáže i Danny Glover!

Od kolébky do hrobu (2003)

65%. Rychlá stylová akční jízda, která sice není nijak originální, ale zato nenudí, je místy vtipná a má skvělého Jeta-Liho, který předvádí úžasné kung-fu.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Nejlepší filmová tetralogie, končí nejslabším, ale i tak obstojným dílem. scéna s rajským plynem a strýčkem benym je hodně vtipná.