• Životopisný

Interview podle van Gogha (2003) odpad!

Tak to jsou přesně ty důvody, proč je intelektuál téměř sprosté slovo. Pokus o sondu do dvou odlišných světů, užvaněný novinář, který na místo toho, aby dělal svou práci, exhibuje své zážitky novinařiny z Bosny. Prostě hrůza, artové filmy jsou fajn, ale když si něco na art jen hraje, škodí to celému žánru.

Další rok (2010)

Film o samotě, smutku, toleranci a Mary, okořeněný britským humorem. Nádherná záležitost.

Teorie tygra (2016)

Ono to občas logicky a jinak pěkně skřípe, ale Jiří Bartoška to spolehlivě drží pohromadě až do konce.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Hvězdně obsazená slátanina, naštěstí jen 97 minut, ti lidi podepíšou smlouvu a nečtou scénař? Pořád jsem na něco čekal a nic.

Paterson (2016)

Je mi docela jedno, zda šlo o oslavu každodennosti nebo básnictví, ostatně největší umělkyni měl Paterson doma, její černobílé kreace byly totální, vše je fuk, když jsem se celý film nablble usmíval nevěda konkrétně čemu.

Newsroom (2012) (seriál)

Inteligentní a zábavný seriál, který trpí nevyvážeností, kterou však vždy zalepí překvapivě báječný Jeff Daniels, obešel bych se bez nesympatické Alison Pill a její postavy taky, myslím, že by se nic nestalo, škoda třetí řady, ta opravdu připomíná dotočnou, je křečovitá a soustředěná výhradně na neuvěřitelně úporné moralizování, tady už nezabírá ani Jeff, a přitom to posledním dílem druhé řady tak krásně a logicky skončilo, zváštní dík pro Jane Fonda.

Leon (1994)

Tak to je čistokrevná záležitost bez zbytečného žvanění a se skvělým obsazením

Lucy (2014)

Báječná zábava a ani nemusíte mát rádi Luca Bessona a Scarlett.

Ctihodný občan (2009)

Parádní akčňák, kde bohužel počínání "záporného"hrdiny dává smysl