Oddělené světy (2008)

Znepokojový, emotivní a skoro až dojemný náhled do světa sekty (nic jiného než sekta Jehovisti nejsou), o které v našem prostředí máme jenom kusé inforamce. Mimořádně reálný příběh o tom, jaké překážky musí mladý člověk překonávat, pakliže je součástí nepřejícího a demagogického prostředí. Hlavní hrdinka, která se musí rozhodnout buď pro svou rodinu, dosavadní způsob života a víru nebo pro mladíka, kterého miluje, to skutečně nemá jednoduché a vám nezbývá než jí fandit, aby našla způsob jak být spokojená.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Robert Rodriquez a Quentin Tarantino - tahle dvojice dnes už skoro automaticky znamená, že vznikne velmi kvalitní film a i v tomto případě je tomu tak. První polovina je čistokrevná road movie. Oba lupiči jsou docela sympaťáci, Geroge Clooney i sám Quentin Tarantino hrají své postavy bravurně a hází vtipné hlášky. I ten pastor a jeho děti mě docela bavili. V momentě, kdy se dostanou přes mexické hranice a zastaví i stripbaru Titty Twister, začíná tak trochu jiný film. Zanedlouho se totiž z obsazenstva baru stávají upíři a začíná čistokrevný béčkový horor. Zatímco první polovina neměla prakticky chybu, ta druhá jich má víc. Hororové scény jsou sice záměrně béčkové a přehnané, ale občas je to tak chaotické, že je těžké se v tom mumraji vyznat. Navíc, tím že hned ze začátku tvůrci nechali zlikvidovat Salmu Hayek i Dannyho Treja v roli upírů, připravili se o potencionálně výrazné záporáky a zůstala jim jenom banda takových nemastných-neslaných zrůdiček. Ale ale i tato druhá polovina je docela zábavná, způsoby likvidace upírů vtipné a nedá se říct, že by filmu dělala výraznou ostudu. Jako celek na to na mě působilo jako dost vydařená multižánrovka, kterou rozhodně doporučuji.

Od šepotu po křik (1987)

Povídkové horory jsem donedávna moc nemusela, ovšem v poslední době jim začínám přicházet na chuť. Neboť jak řekl uživatel twinpeaks, tahle forma hororu vážně sedí. From a Whisper to a Scream obsahuje 4 povídky, tak si je proberme hezky jednu po druhé. Povídka první: Od začátku velmi slušně se vyvíjející příběh o sériovém vrahovi, kde je po 95% stopáže věnována pozornost jen a pouze jemu. Škoda jen, že konec je takový zmatený. Povídka druhá: Klasická voodoo tématika, ničím výrazná, ale neurazí. Oproti první povídce je zde závěr vyřešen jednoznačně lépe. Povídka třetí: Miluju cokoliv co se odehrává v prostředí kočovných cirkusů. Atmosféra je zde slušná, cirkusové prostředí se podařilo krásně vystihnout, bohužel to ale trochu padá na hloupém chování postav. Povídka čtvrtá: Můj osobní favorit. Roztomilá děcka, která maj v moci trojici dospělých a rozhodně s nimi nemají dobré úmysly, jsou opravdu démonická. ------- Jako celek to na mě působí dobře, ani jedna povídka není výrazně horší než ostatní a i scény s Vincentem Pricem jako vypravěčem jsou docela na úrovni. Jediné, co mi vysloveně vadilo, byl místy dost divný střih. Jinak se ale o podprůměrnou povídkovou sbírku rozhodně nejedná.

Off Season (2009)

Mám ráda prostředí opuštěné zamrzlé přírody kde není lidská noha, tudíž mi v tomto směru kraťas velmi vyhovoval. V tomto případě zmrzlou pustinu obývá chlápek se svým psem. Asi se hodně nudí a navíc je to alkáč, tak tráví své dny tím, že vykrádá přilehlé chaty a po nocích chlastá. Jenže jednou se mu jeho výlet šeredně nevyplatí, protože v jedné z chat narazí na něco, na co by nejradši hned zapomněl. A rozhodně od toho neuteče, protože ono místo ho k sobě nakonec opět přitáhne. SPOILER!: Trochu mi bylo líto toho psa, ten k tomu přišel dost nevinně. A připomnělo mi to trochu jednu scénu v jedné z knih od Stephena Kinga kde je dítě, které skončí zavřené ve staré ledničce a nemůže se dostat ven. Je to jedna z nejhorších smrtí, kterou si umím představit, a už od přečtení té knihy mě ta představa děsí, tudíž i v tomto kraťas udeřil na mou notu. Tma, těsný prostor a pomalá smrt žízní. Fuj.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Neskutečná hovadina, která bohužel zřejmě odpovídá představám většiny české populace o kvalitní zábavě... a to je hodně smutné. Doktoři v seriálu zřejmě neznají 72-hodinové šichty v nemocnici ani neplacené přesčasy a papírování, když mají čas na to, řešit neustále své životy, vztahy a rádobyproblémy. Všem, kteří věří tomu, že takto idealizovaně práce doktorů vypadá i ve skutečnosti, doporučuji minimálne tejdenní exkurzi na JIPku či ARO.

Orphan (2009)

Páni, sama jsem nečekala, že to bude TAKHLE dobré, i když hodnocení leccos napovídalo. Na poli hororů s dětmi je to zatím to nejlepší, co jsem kdy viděla a například oproti tématicky podobnému The Good Son je to minimálně o kategorii výš. Z Esther jde místy doopravdy větší strach než z kdejakého ducha nebo vrahouna. Isabelle Fuhrman si na svůj věk s rolí pohrála bravurně. Strach a napětí je pečlivě budováno po celou dobu, takže oči jsem od toho neodthrla ani na okamžik. A závěr mě velmi příjemně překvapil, protože takovou pointu bych skutečně nečekala. Škoda jen, že do rolí rodičů nebyli obsazeni výraznější a lepší herci, jinak by to byla naprostá paráda.

Osvícení (1980)

Nejlepší kingovka převedená na plátno. Kombinace Stanley Kubrick a Jack Nicholson se ukázala jako ten nejlepší nápad. Film má opravdu neuvěřitelnou atmosféru, výborné herecké výkony - Jack Nicholson perlí jako nikdy předtím - a některé scény (krev valící se z výtahu, holčičky na chodbě, scéna s vanou,...) jsou jedny z těch nejlepších hororových scén, jaké můžete v rámci tohoto žánru vidět. Prostředí obrovského hotelu, který má rodina celý pro sebe, vás nenechá ani na chvilku v klidu a pořád budete očekávat co se stane v nejbližším okamžiku. Ani na maličký okamžik jsem se nenudila. Tohle je jeden z těch filmů, které musíte vidět než umřete...

Oškliví Američané (2010) (seriál)

Tenhle seriál se mi hodně líbí a je jen škoda, že jsem si během jednoho dne stihla vyplácat všechny díly, které zatím vyšly:(. Alternativní svět obývaný různými monstry, upíry, vlkodlaky a zombíky je zkrátka parádní. Humor zde prezentovaný je cynický, černý a místy dost přisprostlý (poslední dobou je to docela móda, ale pořád to ještě funguje a dokáže rozesmát, tak co...). Dělá si to srandu nejen z klasických hororů, ale ze života obecně. Animace rozhodně není k zahození - je sice jednoduchá, ale podobný seriál víc nevyžaduje a perfektně k němu sedí. A ty postavy... už jenom zombík, se kterým bydlí hlavní hrdina, je natolik nosná postava, že by si skoro zasloužil vlastní minisérii:).

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Když se chci naštvat, pobavit i vážně se zamyslet, je tu Moravec...

Otčím (2009)

Od tohto thrillero-hororu jsem nečekala moc, ale byla jsem příjemně překvapená. A to nejen skvělým výkonem Dylana Walsche v roli ujetého fotra. Jde zejména o to, že ačkoliv se nejedná o nejoriginálnější námět na světě a nic nového nepřináší, nenudila jsem se u toho - což je velmi podstatné. Má to říz, děj je hezky plynulý a k dokonalosti chybí jen málo. Rozhodně tak můžu říci, že v rámci tématu rodinného teroru je to jedna z těch nejlepších věcí. The Stepfather určitě doporučuju.