• Krátkometrážní

Paranormal Activity: Next of Kin (2021)

Docela fajnový tuctovější horůrek z netradičního prostředí a docela pěknými vedlejšími nápady, který ovšem krachuje hlavně na názvu, který si "vypůjčil" od dříve slavné, dnes již neslavné série Paranormal Activity. Amišská vesnička nepřipravila nic jiného než pěkně záhadný lokál, kde se dějí divné věci, jež je potřeba prozkoumat. Scéna s lezením do díry byla jedna z nejlepších. Kamera je sice FF, nicméně obraz je až nevšedně pěkný. Tradičně zběsilé finále v tomto typu hororu se tu objeví také, ale tam už kamera tak sofistikovaná není a dost tomu ubližuje střih. Celou dobu jsem věděla, že tomu dám tři, protože je to fakt takový ten exemplární případ osvěženého materiálu, který ale přesto díru do světa neudělá. Naštěstí jsou tu i sympatické postavy, což je další důvod, proč mě to neštvalo a nelitovala jsem stráveného času.

The Deep House (2021)

Tohle mělo potenciál jako bejk. Jednoduchá myšlenka, jednoduchý příběh a zajímavé netradiční prostředí z toho dělá nenáročnou záležitost, která vsadila všechno na jednu kartu, a to atmosféru. Což o to, ta by se tam třeba i našla, ale přesně jak tady napsal už Smutňák, hrozně to kazí ta neautentičnost projevu herců dabérů, kdy hlas je vlastně to jediné, co postavy poskytují vzhledem k tomu, že jsou v potápěčské výzbroji po většinu stopáže. Je fakt škoda, že právě tohle tady ničí zážitek naprosto zbytečně. Ne, že by to příběhově bylo něco světoborného, ba naopak, ale mohla to být jedna z těch lepších nenáročných duchařinek.

Bažina (2018) (seriál)

1. série: Že by mě to nějak extra chytlo se říct nedá. Styl to ale určitě má, Polákům se jejich um nedá popřít. Ten příběh jsem ale čekala, že někam zatočí nebo v podstatě odkryje ještě něco, o čem se dosud nemluvilo. Párkrát jsem měla i pocit, že se dočkáme i nějakého mystična. No a bohužel, ani jedno nemá k pravdě blízko, a tak mi tam prostě ještě scházela nějaká ta třešnička na dortu. Není to úplně to čistokrevné krimi a je to opravdu bráno spíše z toho novinářského pohledu, ale postavy jsou super napsané, díly utíkají a asi nebudete litovat, že jste na to mrkli. Já jsem ale poslední dobou na ty menší seriály nějaká náročnější a pořád hledám něco víc.  Těžko říct, zda mrknu i na druhou řadu.

Bažina - Rojst (2018) (série)

1. série: Že by mě to nějak extra chytlo se říct nedá. Styl to ale určitě má, Polákům se jejich um nedá popřít. Ten příběh jsem ale čekala, že někam zatočí nebo v podstatě odkryje ještě něco, o čem se dosud nemluvilo. Párkrát jsem měla i pocit, že se dočkáme i nějakého mystična. No a bohužel, ani jedno nemá k pravdě blízko, a tak mi tam prostě ještě scházela nějaká ta třešnička na dortu. Není to úplně to čistokrevné krimi a je to opravdu bráno spíše z toho novinářského pohledu, ale postavy jsou super napsané, díly utíkají a asi nebudete litovat, že jste na to mrkli. Já jsem ale poslední dobou na ty menší seriály nějaká náročnější a pořád hledám něco víc.  Těžko říct, zda mrknu i na druhou řadu.

Halloween zabíjí (2021)

Tak jsem si myslela, že si udělám 31. října tematický Halloween a udělala jsem si akorát tematického halloweenského šlofíčka s tím, že až jsem se prospala, tak jsem si to popřetočila a dokoukala. Ale Ježíši Kriste, co tohle jako mělo bejt? Kam se poděly ty koule, co měl minulý díl, který zbortil veškeré předsudky, co k tomu filmu spoustu lidí původně mělo. Tenhle díl je ale už fakt směšné zabroušení do nějaké minulosti zdejších postav, který je natočený naprosto příšerným, neatraktivním způsobem s pohrkanou, hnusnou kamerou a sem tam mi to už přišlo jako verze od Roba Zombieho až na absenci charakteristických výjevů. Troufám si říct, že pro mě tento počin spadá už s přehledem do kategorie C, protože to působí jako špatná parodie. Všechny postavy mi byly naprosto u zadku. Jejich zdejší seskupení a spojení sil na mě působilo jako špatný vtip. Jamie Lee si celou stopáž zevluje v nemocnici a přijde mi, že ji do její účasti museli už fakt nutit. Ani jednu vraždu jsem neprociťovala, protože jak říkám, není tu jediná šance jak se sblížit s postavami a koncept je proveden tak nějak zdálky, chladně a odcizeně. Byla jsem až v šoku, jak moc to bylo blbý a byla jsem z toho vyloženě nasraná. Nedokážu ani popsat ten skok dolů z předchozího dílu a nedokážu si představit, jak bude vypadat ten údajně "finální". Bojim, bojim

Co děláme v temnotách - Série 3 (2021) (série)

3. série má v podstatě stejný problém jako série druhá, kde bylo taky občas znát, že je některá epizoda slabší než druhá, nicméně je to opět suma sumárum bez zklamání a vždycky mně hrozně štve, že ta řada skončí strašně rychle. Humor možná občas lehce polevuje, ale tvůrci se znovu snaží zalepovat hlušší místa novými epizodními postavami, takže diverzita a barvitost jednotlivých dílů tomu dodává šmrnc. Nevím, jestli je to zase úplně na pět, ale asi si nechám rezervu pro případ dalších nových řad.

V/H/S/94 (2021)

Ta "propojovací omáčková" povídka byla klasicky o prdu, jak už jsme z V/H/S sérií asi zvyklí. První povídka z kanálu atmosférou celkem udržela pozornost a nabídla funny finále, nicméně o žádný zázrak se nejednalo. Druhá povídka z pohřebáku bohužel spíš nudí a čekání na zvrat se táhne dlouho a mám z ní skoro podobné pocity jako z té předešlé. Třetí povídka je asi jednoznačně zdejší hit a řemeslně je to jedním slovem lahůdka, která zdálky připomíná Frankeinstein's Army s Rodenem, ovšem s mnohem lepším zpracováním, a dozajista tomu celému zvedá kvality právě tento příběh. Ta poslední povídka o amerických, republikánských buranech byla pak už jen takový neuctivý výsměch předešlé asijské chuťovce. Přemýšlela jsem chvílemi nad třemi, ale nakonec budu přísná.

Smrt ve tmě 2 (2021)

Dlouho mi trvalo přijít na to, jestli se dívám na sequel nebo prequel a marně jsem hledala kromě ústředního dědka nějaké souvislosti s prvním dílem. Má to ale relativně dobře napsaný a stravitelný příběh a brutalitou to nešetří, jenomže k postavám je vztah téměř neexistující, na to konto se ale dobře dívá na záporáky, kteří jsou zvládnutí stylově. Stopáž docela letěla, ale v závěru žádnej zázrak.

TY - Série 3 (2021) (série)

3. série: Tento seriál se pro mě stává dalším ošemetným guilty pleasure a tak trochu bych si dala flákanec, že tomu dávám čtyři hvězdy, protože je to přitažené za vlasy každou sérií víc a víc. Obsahem a myšlenkami je to ale pořád celkem na úrovni, řeší se tam otázky vztahu, se kterými se (až na ty vraždy) dokáže divák sžít a mlátí to tam všemi hormony a emocemi. Je to ale na druhou stranu už strašně nereálné a původní nápad a koncept je zcela nenávratně fuč, takže je lepší se sebou ty série už za žádnou cenu nesrovnávat. Jednotlivé strasti hlavního páru už často hraničí se sci-fi, ale asi právě proto si chcete hned pustit další díl. Holt, masová kultura funguje.

Dust (2013)

Bizarní a originální pojetí pohádky o Zoubkové víle, které dozajista překvapí a pobaví.