• Krátkometrážní

Barák (2022)

Budu opakovat, co se tu vesměs píše dokola a řeknu, že umělecky je to opravdu krásně zpracované, příběhově zajímavé, ale bez nějakých velkých vln či originálních twistů, takže dojem zůstává spíš z toho vizuálu, než z čehokoliv jiného.

Vřískot (2022)

Průser byl, že jsem si už vůbec nepamatovala předešlý díl a tak jsem z té celé metafikce s filmem Stab byla chvílemi naprosto mimo. Koukat se na to dalo, ale ty scenáristické kiksy, jako třeba nesmrtelnost některých postav, například když pobodaná Cox ani na konci neleží na nosítkách, ale sedí s dírou v břiše na okraji sanitky a v klidu se baví s ostatními. Tady mi dost záleželo na detailech, aby ten zážitek byl plnohodnotný. Bohužel to ale obsahovalo dost takových těch klišovitých chyb, které se často v tomto žánru objevují, a tak to bylo místy spíš úsměvné, což je škoda, když se s tím vrah fakt neprděl a zabíjel i za bílého dne (a samozřejmě nikdo nic neviděl). Jinak to bylo docela fajn a bylo funny hádat vraha. Matně si ale vzpomínám, že ze čtyřky jsem byla nadšená víc.

Clickbait (2021) (seriál)

Clickbait je takový ten seriál, co sice baví, ale napsaný není kdovíjak objevně. Je z toho trochu cítit levnost a taková ta rychlokvaškovost. Má to ale výhodu takovou, že celkem úspěšně dokáže udržet tempo a hlavně neodkrývá rozuzlení příliš brzy a je těžké tu odhadnout pachatele. Průměr dávám také kvůli převážné nesympatičnosti většiny postavy, tudíž soucit jsem k nim téměř nechovala. Ony i samotné ty postavy byly celou dobu až nějak moc klidné.

Šílený bůh (2021)

Tohle by pro mě bylo lepší, kdyby to mělo aspoň náznak příběhu. Přišlo mi to jako spíš taková exhibice. Řemeslně je to ovšem špičková práce plná hnusných, slizkých výjevů, takže tu pozornost si to udrží, ale bohužel tak trochu bez výsledku, protože jsem většinu času nevěděla, která bije.

K zemi hleď! (2021)

Až smutně reálná satira, která si bere na paškál sílu internetu a s ní spojenou lidskou blbost a lhostejnost. Adam McKay dokazuje, že dirigovat taktovkou si umí stylově a zaujala mě i osobitá kamera. Herecky k tomu nemám asi jedinou výtku, protože už jen jména na promu byla zárukou dobrých výkonů. Humor se využil v plném potenciálu a očekávání se splnila, myslím si, nadmíru. Nechybí zde ani emotivní finále a extrémně vtipná potitulková scéna. Mělo to ale své tišší momenty a řekla bych, že na tempu se mohlo víc přidat nebo aspoň ochudit stopáž. Zas takový výstřel na měsíc, abych tomu dala pět to nebylo, ale nese to s sebou smysluplnou message a až začnou války o pitnou vodu, jsem zvědavá, kdo z popíračů globálního oteplování si vzpomene na tenhle film.

Pán tygrů: Příběh Doca Antlea (2021) (seriál)

Tak tenhle příběh mi úplně pohnul žlučí. Říkám, že lidskou blbost a naivitu nic nepřekoná, ale když se k tomu přidá ještě vymývání mozku v prostředí jako je tygří velmoc s až náboženským kultem a sektářským zázemím, to je teprve jízda. Nad tímhle příběhem zůstává fakt rozum stát. Doc Antle je pro svou naprosto unikátní a prohnilou osobou postavička hodná zdokumentování a lidi jako je on by se měli fakt zavírat natvrdo. Tyhle docuseries mě baví.

Cesta za živou vodou (2019)

S podivem mi teda tentokrát díky svému komplexnějšímu ději sedl druhý díl o něco lépe. Humor to má taky možná o ždibík lepší a přibylo i pár originálních magických prvků, které si vás získají originalitou. Samozřejmě i opět do detailu zvládnuté a krásně nasnímané přírodní scenérie tomu dodávají svůj šarm.

Cesta za králem trollů (2017)

Docela pěkná, ač ne příliš originální pohádka, která se ale podle mě svou severskou mytologií, českým prostředím a maskami musí českému publiku hezky zavděčit. Je tu tak nějak všechno, co si na klasické pohádce můžete odškrtnout. Výhodou tu jsou i sympatické postavy a humorem to taky plní očekávání. Že na ty pohádky ale zas tak nejsem, tak dávám tři úctyhodné hvězdy.

Paroží (2021)

Tohle běželo u nás v kině asi šest dní, takže jsem to samozřejmě nestihla, byla jsem naštvaná a čekala asi tři měsíce na release. O to větší zklamání to bylo potom. Antlers je prostě taková až moc průměrná mytologická, hororová jednohubka, která zarmoutí svojí přímočarostí, protože se tam všechno odhaluje příliš rychle. Je to takový ten klasický příběh s monstrem, nějaká ta špatná minulost hlavní hrdinky, která se teď snaží zavděčit rodnému městečku, které skrývá tajemství z tamních dolů. Finále je pak už docela přepálená fantasmagorická akce. Nic moc objevného, tudíž ušetřené peníze.

Pán tygrů - Série 2 (2021) (série)

2. série se té první asi nevyrovná co se týče takového toho prvotního šoku z celé té látky, ale moje nadšení dost silně přetrvává. Background těchhle všivejch hajzlů z tigří branže mě bude zajímat asi navždy, protože jejich příběhy prostě nevymyslíš. Tahle část si hraje spíš na takovou detektivku a snaží se rozkrývat záhady, které první série jen naťukla, jako například zmizení manžela Carole Baskin a její podivné videodeníčky. Pak tam máme nové poznatky o zrádným Jeffovi a případ žaloby schizofrenního Tima. Líbí se mi, že to obsahuje i jistou dávku aktivismu a v podstatě se to snaží konat dobro a dokázat, že tyhle lidi by měli mít v tom, co dělají utrum. Je tu celkem hodně otevřených nových kapitol, které dodávají člověku chuť rovnou skočit na další díl a tempo si to tudíž udržuje s přehledem.