Nevyřízený účet (2013)

Jupí další film, u kterýho se projeví inteligence zdejší komunity. Sorry ale koukat na film se Stathamem a čekat inteligentní thriller je demence vás a né toho filmu. Bylo jasný že se zase vyrojí lidi, kteří budou říkat jak je primitivní děj a že je Statham jako terminátor.... Ano, nečekaně to tak je, protože to je klasický Stathamovský film, nečekejte nic jinýho než akci,výbuchy a Stathamův kamenej výraz. I když tady občas přidá i úsměv. James Franco hraje záporáka a docela mu to šlo. Jen mě překvapilo že tak málo přehrával, normálně používá grimasy každou chvíli, ale tady se držel a zahrál to docela přesvědčivě, pro mě to je škoda, čekal jsem klasické přehrávání. No tak abych to shrnul, je to klasický Stathamův film, nečekejte kvalitní příběh, nedostanete ho. Dostanete hromadu akce a Stathama, kterýho nemůže nic zabít. Já se bavil, nebudu hledat chyby jako tady kolegové, nemá to cenu, nejsem svině abych se koukl na film jen kvůli tomu, abych ho mohl potom kritizovat.

Mi mefahed mezeev hara (2013)

Další film, který měl obrovský potenciál, ale byl totálně posrán. Teda alespoň podle mě, vůbec se mi to nelíbilo a tak trochu mě to obešlo. Jediný pozitivum je to krásný pomučeníčko letlampou, lámání prstíčků a tak dále, jenže to je tak všechno. Já čekal hlášky a brutální černou komedii. Zaznamenal jsem za celou dobu jeden vtip u kterého jsem se zasmál, jinak to bylo spíše nudný, než abych se do filmu zažral. K tomu to vykrádá ostatní filmy a většinu scén a celej ten nápad jsem už někde viděl, prostě nuda, která si nezaslouží být v červených číslech.

Scary Movie 3 (2003)

Když jsem byl menší, tak jsem Scary movie miloval a měl jsem nejradši první tři díly, ale když jsem si dal tenhle víkend maraton Scary movie, tak jsem zjistil, že většina vtipů je jen trapná a už jsem se skoro vůbec nesmál. U jedničky a dvojky to bylo ještě snesitelný a alespoň jsem si pamatoval některé scény a zavzpomínal na staré časy, jenže u trojky tohle nenastalo. Zjistil jsem, že si jí skoro nepamatuju a není tam jediná scéna, která stojí za zapamatování. Škoda že to začalo tak rychle upadat a skončilo to až u pátého odpadového dílu.

Dealer (2012)

Aneb jak udělat z Dánského skvostu komerční sračku a průměrný krimi. To mě zase jednou nasral remake. Když už dělám remake nějakého filmu, tak se snažím, aby si udržel kvalitu a nenarvu do toho první herce, který uvidím na ulici. Dánský Pusher se může pyšnit skvělou kamerou, úžasnými hereckými výkony a brilantním dějem o posraným kšeftu. Z toho všeho tu zbyl jen ten děje, který je okopírovaný fakt dokonale, což je dobře pro někoho kdo neviděl originál ,ale mě to fakt nezaujalo, mohli si vymyslet něco svého, né kopírovat celé věty a situace. Nevím, jsem do toho, že mě to chytne tak jako originál a věřil jsem, že to nebude tak hrozné, bohužel to špatné je. Nejvíce mě nasrala asi ta kamera, teď to vypadá jako každá druhá krimi, která se ničím neliší.

United (2011) (TV film)

Film který překvapí svým pojetím, a i když je o fotbale, tak se tam neobjeví ani jeden fotbalový zápas. Je to pojaté z hlediska hráčů a trenérů, kteří sestavily tým, o kterým si všichni mysleli, že nic nedokáže, ale oni dokázali dobýt svět. Většina Anglie je milovala, ale přišla na to až moc pozdě. Úžasné drama s O'Connellem v hlavní roli. On hrát prostě umí, věřím mu ty emoce a výraz v obličeji. Je úžasné, jak se Manchester za tak krátkou dobu zformoval a chvíli na to byl zase jeden z nejlepších celků ligy. Byli to krásný časy, když se fotbal hrál pro zábavu a nadšení ze hry, teď už jde jen o prachy. Manchester nemusím, ale za tohle si zaslouží úctu. Je to skvělé drama BBC ani jiné neumí, jen ten začátek mi přišel nudnější, proto nejdu až na 5*, ale určitě to stojí za shlédnutí. 85%

Temný obraz (2006)

Kecy o tom, že to nemuselo být animovaný, nebo že to bylo moc ukecaný si nechte. Když chcete koukat na normální film, rozhodně si nepouštějte Temný obraz. Animace je naprosto úžasná a do filmu se ukázkově hodí a doplňuje to děj. Nemusí být přidaný nějaký extra efekty, protože jsou zanimovaný a vypadá to božsky. Herci krásně přehrávají a tím dodávají sílu jejich feťáckým postavám. Keanu Reeves hrál dobře hlavní roli, ale nejvíc mě překvapil Robert Downey Jr. který zahrál ukázkovýho feťáka a hajzla, jeho grimasy byli ukázkové. Joo film byl možná ukecanější, ale naprosto to filmu sedlo a byli tu scény, u kterých jsem se zasmál a scény u kterých jsem nechápal co se děje. Příběh je dost zamotaný a vypadá to, že každej podráží někoho, nikdo neví kdo je kdo a to je taky jeden z faktorů, kvůli kterým jsem přemýšlel nad plným počtem. Nakonec jdu ale "jen" na 4*, protože se mi klasicky nezdál konec. Já nevím co proti těm koncům mám, ale vždycky mi to akorát posere film. 85%

Metalocalypse (2006) (seriál)

Tak jsem se konečně koukl na Metalocalypse a musím říct, že jsem dost zklamanej. Nějaký písničky ujdou, ale většina je blití do mikrofonu a celé mi to přišlo takový průměrný. Jde o to, že jsem čekal pořádnou řežbu plnou hlášek a skvělých charakterů, ale nic z toho jsem nedostal. Byl zázrak, když jsem se zasmál jednou. Nadsázka tam je znát a někdy pobaví, ale prostě mě to zklamalo, čekal jsem něco lepšího.

Metallica: Through the Never (2013)

Metallicu uznávám, ale nikdy jsem je neposlouchal. A přesto jsem znal všechny songy, který tam hráli. Prostě je to klasika, kterou znají skoro všichni a ani o tom neví. Ze začátku to vypadalo zajímavě, i ten příběh daný do koncertu, ale pořád se to bralo jen jako koncert, protože příběh v tom moc roli nehrál. Musím uznat, že Mettalica má úžasnou schopnost vyplnit obří pódium, což by jiná kapela sotva dokázala. Hodně jim u toho pomohla naprosto úžasně sestavená choreografie pohybů na pódiu a vestavěných vychytávek, kterých tam bylo víc než dost. Jediné zklamání bylo z toho konce, když už tam ten příběh dali, tak ho mohli alespoň pořádně zakončit. Přišlo mi, jakoby to měli celé naplánované a konec prostě nedomysleli a už nevěděli jak ho zasadit do sledu písniček. Ve 3D to mohlo být boží, protože minispoiler: stavba a pád sochy nebo zničení pódia mohlo vypadat ještě epičtěji. Já jsem spokojenej, skvělej koncert s malým příběhem uvnitř. 80%

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Skvělý příběh, který bohužel kazí strašně odfláknutý konec. Celý film očekáváte co se stane a co bude s hlavními postavami, bohužel dostanete useknutý konec bez jakéhokoliv vysvětlení o ničem. Jakoby došli peníze a oni si v 80% filmu řekli "serem na to, jdeme domu" a dál už netočili. Další negativní věc je herečka Aubrey Plaza, která mi byla příšerně nesympatická a do filmu se mi nehodila. No nebudu to natahovat, jde o pohodoví letní film, ve kterým se řeší stroj času a magor, který ho chce vyrobit. Scénář to má skvělý, jen by to chtělo delší stopáž a lepší herce. Kamera mi vůbec nevadila, trochu se třepala, ale že by to vadilo, to se říct nedá. Jako komedii bych to moc nebral, ani jednou jsem se nezasmál, jde spíš o takové odlehčené drama, do kterého se nahodí pár umělejch romantickejch blbostí, aby měli všichni radost. Škoad toho konce. 60%

Archer (2009) (seriál)

Právě jsem viděl autentický seriál o tom, jak se doopravdy chovají tajní agenti. Tohle je jako rána do koulí pro všechny filmy s agenty a tajnými operacemi. Totálně ze všeho si dělaj prdel a hlavní hrdina Sterling Archer je ten největší dement, jakýho jsem v animáku viděl, samozřejmě v dobrým slova smyslu :D Jeho hlášky jsou nezapomenutelný. Scéna u bomby, nebo jízda autem jsou naprosto dokonalý. Jediná věc, co mi ze začátku vadila je zvláštní animace, ale na to jsem si za chvíli zvykl. Konečně jsem našel nový animák, u kterého se směju celou dobu. Jak už řekl 6th Sun, seriál obsahuje nejvíc hlášek v poměru hláška/stopáž. Jestli takhle skvěle bude pokračovat i druhá série, tak zvedám na plný počet, teď jsem to neudělal jen proto, že se bojím, že se to časem podělá. Uvidíme co vymyslí..... Tak se to nepodělalo. Humor je ještě brilantnější a brutálnější. Archer je ještě větší tupec a jeho narážky na všechno jsou vynikající. Pomalu ale jistě si zamilovávám tenhle seriál a konečně jsem objevil nový kvalitní animák, na který se dá koukat a pořádně pobaví, pokud jste tak trochu hajzl a smějete se cizímu neštěstí a brutálnějším vtipům. Třetí série pokračuje v nekompromisních vtípcích na úkor nějaké určité menšiny a pořád si drží 5* kvalitu. Já už to nebudu prodlužovat, prostě každá série je výjimečná jiným způsobem a všechny jsou boží.