Warcraft: První střet (2016)

Síce som vyrastal na Warcrafte2 a neskôr hlavne na Starcrafte, ale príbeh Warcraftu som nikdy príliš nevnímal, len som si pamätal že by tam mal byť nejaký Lothar a možno pár ďalších postavičiek, bral som to čisto po hernej stránke. Príbeh som vnímal až potom pri W3 a Starcrafte. A možno toto mi na filme vadilo, že plný očakávaní som išiel do kina a potom som zrazu nepoznal skoro žiadnu postavu a k tomu ešte herci hrali tak priteplene. Napriek tomu pokračovanie si isto pozriem, snáď sa čoskoro objavia aj starí známi z W3 ako Arthas, Jaina, Thrall, Grom a ďalší.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Kultové pokračovanie kultového filmu, snáď ešte lepšie ako jednička. Najlepšia je druhá polovica, kde sa dostávame do roku v minulosti, kde sa odohrávala jednička a kde vidíme ako hrdinovia z dvojky prichádzajú do kontaktu s hrdinami z jednotky, čiže sami so sebou, pričom ťažko definovať či ide o inú časovú realitu, alebo len ich druhé Ja v tej istej realite. Časové paradoxy, cestovanie v čase, minimum logických dier, niečo pre sci-fi fajnšmekra.

Gangster Ka (2015)

Slabšie 4, niečo na štýl "Príbeh Kmotra", kde získame dôveryhodný obraz ako to v Čechách alebo aj na Slovensku funguje, odstraňovanie nepohodlných osôb, pričom nechýba tu ani prepojenie na politikov.

Než jsem tě poznala (2016)

Ako fanúšik Game of Thrones som si nemohol nechať ujsť vidieť v jednom filme Emiliu Clarke a Charlesa Dance-a. Herecky slušné, najmä Emilia hrá lepšie a hlavne úplne inak ako v GoT, ale celé je to presladená romanťárna pre baby, ktorých bolo v kine ako keby tam bol výpredaj so 100%-nými zľavami.

Wilsonov (2015)

V tomto prípade u mňa sklamanie. Čakal som príjemnú 4-hviezdičkovú jednohubku, ale nakoniec je to len medzi 2 a 3 hlavne kvôli príšerným hereckým výkonom väčšiny zúčastneným, snáď okrem Jana Krausa. A malo to celkom dobrý potenciál, tajemná atmosféra, zápletka, prichádza detektív z USA, s ním mlčanlivý černoch, to všetko napasované na slovenské pomery po prvej svetovej vojne.

Červený stan (1969)

Ak sa Ti páči Stalker alebo Vesmírna Odyssea a máš rád dlllhúúúúúú nudu, potom je Červený stan ako stvorený pre Teba. Ak naopak patríš medzi normálnych, mal by si toto dielko obísť veľkým oblúkom. Morriconeho soundtrack je síce fajn, ale to je asi tak všetko.

Zhasni a zemřeš (2016)

Výživná dávka hororu, lepšie ako Conjuring2, ktoré som nedávno videl. Super nápad založiť horor na tak banálnej veci akou je tma. Kým je svetlo, je všetko v poriadku, no keď zhasneš, môže sa objaviť nebezpečná príšerka. Rýchlo aby som bežal kúpiť nejaké žiarovky od Osramu. Navyše Teresa Palmer je prudko je*ateľná, čo môže tiež ovplyvniť hodnotenie nejedného erudovaného hodnotiteľa.

Zatímco spíš (2011)

Kvalitná úchylárna na španielsky spôsob. Vrátnik ktorý má kľúče od každého bytu, každý večer ide pod posteľ jednej nájomníčky, počká kým zaspí a potom vylezie a vyvádza nepekné veci. Keďže on sám nemôže byť v živote šťastný, uspokojuje ho aspoň to, keď ani ostatní okolo neho nie sú šťastní, o čo sa sám patrične pričiňuje. Latinsko-americké filmy už zďaleka nie sú len telenovely. Potom čo príjemne prekvapili argentínske Divoké historky, nesklamalo ani španielske Kým spíš.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Najlepšie scény sú pre mňa súboj s medveďom a záverečná revenge. To ostatné je dlhé putovanie krásnou zasneženou krajinou, miestami nudné, kde občas prídu na plac nejaké vedľajšie postavy, ale celé je to hlavne o Capriovi a jeho hereckom utrpení. Tom Hardy a Domhnall Glesson tiež kvalitka, naopak Will Poulter a Forrest Goodluck mi nesedeli.

Správní chlapi (2016)

Príjemné prekvapenie a potvrdenie že do kina sa stále ešte oplatí chodiť. Crowe a Gosling pôsobia ako zohratá dvojica, kde nechýba hláškovanie a viacero wtf momentov. Potešil aj eko/enviro podtext. 90% a len tesne unikla piata hviezda.