Čokoláda (2000)

4. hviezdu dávam za myšlienku filmu, jeho hlavnú tému - náboženstvo by nemalo byť o tom, kto sa koľko modlí, ale o tom, kto sa ako správa

John Wick (2014)

Americká sračka, ktorá robí z Rusov úplných debilov.

Království nebeské (2005)

Legolas zažíva v Jeruzaleme dejavu Helmovho žľabu. Kto je silnejší protivník? Sauron, Saruman alebo Saladin?

Zmizelá (2014)

Tento Fincher ma až tak nezaujal. Snímok je správne temný, ale na druhej strane prílišne rozvláčny, dej sa odvíja veľmi pomaly a hlavne zo začiatku dosť nudí. Našťastie nechýba niekoľko zaujímavých dejových zvratov, nehalivúdsky koniec, ale negatívom je herecké obsadenie na čele s Affleckom, ktorého nemusím. 70%

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Doosť dobré, rozhodne príjemné prekvapenie, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny fanúšik seriálu. Dôstojné ukončenie linky s Orájmi, pričom (ako to už býva), nechýbajú komplikácie v podobe nečakaného prekvapka, čo je pre film len dobré, nie však pre SG1. Jo a Kártrová má dlhé vlasy :)

Equalizer (2014)

Achtung, warning, tento comment obsahuje veeeľa SPOILERov! Bol by to celkom dobrý akžný film, keby... Denzel Washington totižto pomstí jednu ruskú šľapku tak, že zabije nielen 5 ruských pasákov, ale vyzabíja následne ruskú mafiu a čerešnička na torte, na záver cestuje do Ruska a zabije úplného bigbossa ruskej mafie. No a cvičili ho americké špeciálne jednotky, takže samozrejme takmer všetko zvládne úplne bez škrabnutia. Trochu to celé pôsobí ako film na objednávku, vzhľadom na súčasnú geopolitickú situáciu. Napriek tomu že akčné scény sú fajn, viac sa mi páčila časť z úvodu s Denzelom a Chloe, keď debatili o živote. Vtedy to ešte vyzeralo, že film sa bude uberať podobným smerom ako kedysi Jean Reno+Natalie Portman.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Väčšina dielov má nasledovný scenár: Minister plný ideálov ide presadzovať svoje ideály v praxi v záležitosti A. Medzitým sa mu do cesty pripletie nepríjemná záležitosť B, ktorej by sa najradšej zbavil, zamietol ju pod koberec. Nakoniec sa naskytne príležitosť poriešenia záležitosti B za podmienky že do záležitosti A nebude strkať nos. Perfektné herecké výkony ústrednej dvojice Paul Eddington - Nigel Hawthorne, vhodne doplnená Derekom Fowldsom. Najlepší diel na ambasáde v Kumráne pri zriadení komunikačného centra.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

StarGate je založený na obavách zo silného nepriateľa, ktorého predstavujú Goauldi. Keď existuje silný nepriateľ alebo aspoň umelo vyvolaný strach zo silného nepriateľa, zbrojný priemysel funguje, produkcia zbraní sa zvyšuje a zbrojárske firmy dosahujú vyššie zisky a je úplne jedno že za obeť padne nejaký bezvýznamný Irak, Lýbia alebo Afganistan. Svetový policajt predsa musí nastoliť svetový poriadok a keby sa mu náhodou postavil do cesty rovnocenný protivník, prevalcuje ho silnými spojencami a propagandou.

Labyrint: Útěk (2014)

Neznámy režisér, neznámy hudobný skladateľ, celé herecké osadenstvo bez zvučného mená a na čsfd 78%? To musí byť asi niečo fakt dobré. Ale houby! Mladí chlapci si šťastne žijú uprostred labyrintu a sú spokojní. Túto ich idylku im naruší mladý chlapec Thomas, ktorý sa snaží dostať z labyrintu, lebo mladí chlapci mu nepripadajú atraktívni. Avšak v labyrinte naňho čakajú strašliví bubáci a bude mať čo robiť, aby sa mu útek podaril. V skratke: Hunger Games bez Jennifer Lawrence.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Musel som dodatočne kuknúť jednotku, aby som zo seba vypotil pár riadkov a (lepšie) pochopil dejové línie a súvislosti. 1.) dejová linka z jednotky s Willisom a Jessicou má v dvojke pokračovanie s Jessicou a Mickey Rourkom. 2.) dejová linka z jednotky s Mickeym Rourkom je pokračovaním Mickeyho Rourka z dvojky. 3.) dejová linka z jednotky kde vystupuje černoch so skleneným okom (a holky zo starého mesta) je voľným pokračovaním linky z dvojky, kde vystupuje aj Mickey Rourke. Rekapitulácia: Celé to začína v jednotke s malou Nancy (Jessica Alba), pokračuje v dvojke a končí v jednotke vo zvyšných dvoch dejových linkách.