Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný

Zajímavosti k filmům (5)

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

První scéna filmu na hřbitově byla natočena na Baghdad Cemetery ve městě Leander, Texas. Benzínová pumpa, která se objevuje vícekrát ve filmu, a lesy kolem ní, kde Leatherface (Gunnar Hansen) pronásleduje dívku, se nachází na dálnici Highway 304 u městečka Clearview, Texas. Dům prarodičů se nacházel kousek od domu Leatherface, v oblasti zvané Quick Hill u města Round Rock, Texas. Dům Leatherface byl z této lokace přemístěn do města Kingsland, kde slouží dodnes jako restaurace. Dům prarodičů shořel v 70. letech. Přijezdová cesta, kůlna, cesta odkud dívka odjíždí na konci filmu, zbytky domů a okolní krajina jsou všechny na zmíněném místě Quick Hill ve státě Texas.

Vyvrženci pekla (2005)

Dům rodiny Firefly se nachází přibližně na 25975 Sand Canyon Road, východně od města Santa Clarita. Součástí tohoto komplexu je i Charlieho (Ken Foree) „Frontier Fun Town' a další budovy. Kahiki Palms Motel, tedy místo, kde došlo k přepadení kapely Banjo & Sullivan, jejich zavraždění a následnému policejnímu vyšetřování, se nachází na 42848 150th Street East v Lancasteru v Kalifornii.

Halloween (1978)

Dům, kde Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) hlídá Tommyho (Brian Andrews), se nachází na 1530 Orange Grove Avenue v Hollywoodu. Dům Annie (Nancy Kyes) je přímo naproti přes ulici na adrese 1537 Orange Grove Avenue. Dům Laurie se pak nachází na ulici 1112 Oxley St v Jižní Pasadeně. Dům Michaela Myerse (Tony Moran) od dob natáčení změnil majitele a byl přemístěn ze své původní lokace na rohu ulice 707 Meridian Avenue na ulici 1000 Mission St v Jižní Pasadeně. V roce 2012 bylo v případě zastižení majitele možné dojednat si prohlídku interiéru domu. Základní škola, do které chodí Tommy, prošla po čase různými rekonstrukcemi, ale místo, kde Tommy opouští školu a setkává se s Michaelem Myersem (Will Sandin), je stále rozpoznatelné. Škola se jmenuje Garfield Elementary a nachází se v čtvrti Alhambra v Los Angeles. Scéna, kdy Michael Myers (Tony Moran) sleduje dívky jedoucí v autě, byla natočena na ulici North Hidalgo Avenue mezi East McLean Street a East Alhambra Road ve čtvrti Alhambra v Los Angeles. Střední škola, kterou navštěvuje Laurie, je South Pasadena High School na Fremont Avenue v Jižní Pasadeně. Obchod, kde se Annie a Laurie v autě setkávají s otcem Annie, místním šerifem, se nachází na 987 Mission Street v Jižní Pasadeně. Dům Michaela Myerse je hned vedle přes ulici. Hřbitov v Haddonfieldu, kde Loomis (Donald Pleasence) a šerif nacházejí vykopaný hrob, je Sierra Madre Pioneer Cemetery ve čtvrti Sierra Madre v Los Angeles. Úvodní scéna se záběrem na Haddonfield byla natočena na křižovatce Oxley Street a Montrose Avenue v Jižní Pasadeně. Dívky, které se vracejí ze školy, jdou po ulici Montrose Avenue. Dům Lyndy (P. J. Soles) je tedy na 1029 Montrose Avenue a keř, za kterým se schovává Michael Myers (Tony Moran), je kousek dál po ulici na 1019 Montrose Avenue, jak je tomu ve filmu. Ben Tramor, který byl omylem považován za Michaela Myerse, je viděn krátce před jeho smrtí z auta, které stojí na 1002 Magnolia Street, chodící v masce po ulici Meridian Avenue v Jižní Pasadeně. Ulice, po které jde Laurie a Annie, zatímco je Michael Myers sleduje v autě , byla natočena na Highland Street v Jižní Pasadeně.

Halloween (2007)

Dům Michaela Myerse (Tyler Mane) se nachází na 1110 Glendon Way v Jižní Pasadeně. Tommyho (Skyler Gisondo) dům je na 1960 La France Avenue. Laurie Strode (Scout Taylor-Compton) bydlí na 1003 Highland Street. Scéna v lese, kdy se Michael Myers pomstí chlapci, který jej šikanoval, byla natočena v Griffithově parku v Los Angeles. Filmování probíhalo od jara roku 2007.

Reklama

Reklama

Reklama