foto

Tyler Mane

  • nar. 8.12.1966 (53 let)
    Saskatoon, Saskatchewan, Kanada

Biografie

Tenhle obrovitý 203 centimetry vysoký drsně vyhlížející chlapík je původem Kanaďan a ve skutečnosti se jmenuje Daryl Karolat. Od roku 1989 se profesionálně věnoval wrestlingu, kde vystupoval pod přezdívkami Nitron, The Big Sky nebo The Skywalker. Jako zápasník se těšil velké popularitě, často vystupoval například s jiným známým wrestlerem Kevinem Nashem. Sportovní kariéru ukončil v r.1996 a přeorientoval se na herectví.

Svůj filmový debut si odbyl v úloze zlého obřího mutanta jménem Sabertooth v kultovní comicsové adaptaci X-MEN v režii Bryana Singera. Fanoušky rozhodně nezklamal a brzy se dočkal podobně laděných rolí, kde mohl uplatnit své fyzické přednosti, například ve fantasy blockbusteru KRÁL ŠKORPION nebo historickém eposu Wolfganga Petersena TRÓJA jako král Ajax. Dostal příležitost i v několika televizních seriálech.

Zatím největší prostor získal v postavě vraždícího maniaka Michaela Myerse v nové verzi hororové klasiky HALLOWEEN a HALLOWEEN II. pod režijním vedením Roba Zombieho. Do budoucna má naslibovaných hned několik hlavních rolí, takže je reálná šance, že se z vedlejších úloh monster a hromotluků konečně propracuje v novou akční hvězdu typu Arnolda Schwarzeneggera.

Tyler je podruhé ženatý a z prvního manželství má dvě děti. Se svojí současnou partnerkou Renae Geerlings si zahrál ve druhém Halloweenu.

Lukáš "Vojcl" Vojáček

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2020 Penance Lane

Scenáristická filmografie

Filmy

2013 Compound Fracture

Host

TV pořady

2007 Scream Awards 2007 (TV pořad)
1993 WCW Fall Brawl (TV pořad)

Fanoušci tvůrce