• Krátkometrážní

Electroma (2006)

Zdá se mi, jako by ti, kdo tento film nejlépe hodnotili a nejvíce o něm básnili, se v něm snažili ze všech sil vidět to, co tam není. Něco do sebe to sice má, určitě umění pana kameramana je velká deviza, ale veškerý další potenciál je důsledně ubit roztahaností, rozbředlostí a nudou. Mohlo to mít poloviční stopáž a být to pecka, ale prej ne. Škoda.

Alois Nebel (2011)

Velmi kladně si cením snahy tvůrců udělat něco originálního. Z techniky rotoskopie jsem nadšený, slabý článek a velké zklamání naopak vidím v tom hlavním - v příběhu - zdá se mi příliš rozbředlý, přímočarý, předpovídatelný, nevyrovnaný a no-a-co?idní, z dramatického hlediska hodně nedotažený. Jesenické prostředí a okolní přírodu se snad podařilo zobrazit dostatečně poeticky (možná trochu obligátně); že to byla zbytečná investice si nemyslím, ba se těším, že uvidím něco rotoskopického v budoucnu. Rozpočet milion korun za minutu je těžce přemrštěný. Hudba mi přišla odfláklá, zvuk vychází lépe, s nějakou snahou o dramatizaci. Provinčnost v tomhle kousku opravdu je, ne každý z toho bude vyjukaný, co se místa i času týče. Některé z cen, který tento film dostal, si podle mě nezaslouží - obávám se, že hodnotící pro formu neviděli obsah.

Heavy Metal (1981)

To muselo být k*revský práce to udělat. A bez počítačů... Některé animační techniky jsem v žádném jiném filmu neviděl.

Hollow (2007)

Atmosféra, pár lekaček (z nich několik trapných a samoúčelných) a konec příliš schizofrenický.

Hrůzná minulost (2012)

Myslel jsem, že je to béčko (protože jsem o něm do poslední chvíle ani neslyšel) a byl jsem příjemně překvapen. Je to docela "real deal", pokud k tomu přistupujete jako k bijáku před spaním a neočekáváte, že vám něco dá. Chybky se ale najdou, tu a tam zdlouhavé, nijak světoborné či nápadůplné, ale stále dost dobré na příjemný noční prožitek u televize.

Virtuality (2009) (TV film)

Podle mě nedokončené dílečko, jako by utnuté v tom nejlepším; jehož režisér jako by váhal, co jím chce vlastně říct. Dokážu si představit, že jako detektivku z uzavřeného prostoru vesmírného plavidla budoucnosti (pokud by bylo rozehrané až do konce) bych si to užil mnohem víc.

Lenny (1974)

Krom a vedle toho, co už zde bylo řečeno, tento film má velmi zajímavý a osobitý střih. Velmi se mi líbil způsob vyprávění nejen slovy, ale i obrazem, navozování atmosféry směsicí pár na prvních pohled nesouvislých střípků, které ale velmi funguje. Mimochodem, o střihu 'Lennyho' se zmiňuje i dokument Cutting Edge – konkrétně totální useknutí více než čtvrt hodiny filmu mezi Lennyho odsouzením a smrtí – to dělí jeden ostrý střih. A střihač i režisér tvrdí, že toto zkrácení je to nejodvážnější, co v tomto směru kdy udělali.

Domácí víno (1963) (TV film)

Říkal jsem si, čím může být taková půl století stará černobílá vykopávka zajímavá a ejhle… hereckým koncertem Dany Medřické.

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Méně řečí a více akce se podepsalo na tom, že postavy jsou hodně schématické. 7/10. Bitva o planetu Terra vznikla před Avatarem a ten ji zcela zastínil. Nevím, jestli právem, protože Avatar je mnohem propracovanější, nebo neprávem, protože Terra 3D neměla čtvrtmiliardový rozpočet.

Proroctví (2009)

O odstín méně naléhavé a méně uřvané než jiné apokalyptické trháky, o kapku skromnější ve financování (50 mil. $), hlavní hrdina je především starostlivý otec než frajírek s nadpřirozenými schopnostmi a cool hláškami. Příjemná změna v přílivu filmů tohoto žánru. 7/10