Návrat Růžového pantera (1975)

Růžový panter se vrátil a částečně se i vrátil ke kořenům, ze kterých vzešel první díl. Oproti Clouseauovi na stopě je ve filmu kromě čistě komediální stránky i vážněji pojatá krimi zápletka s Fantomem. Ale pořád je tu starý dobrý Peter Sellers a některé scénky a hlášky jsou nezapomenutelné (naštěstí se mi to podařilo sehnat s legendárním dabingem Fišer-Hrušínský). Ovšem nejlepší ze série Panterů tento díl není, protože má také pár much. Zejména tu vážnější stránku příběhu, která chvílemi nudí, a také Christophera Plummera, který mi jako Fantom k srdci moc nepřirostl. Na Nivena rozhodně nemá.

Kletba Růžového pantera (1983)

Film, který dělá původní sérii ostudu. Není to jen tím, že je to bez Sellerse, ale samotný scénář je stupidní a špatný. A herci také. O "vtipech" nemluvě. Polda, který měl nahradit Clouseaua, je neuvěřitelně trapný. Nivenovi asi nikdo neřekl, v čem to vlastně hraje. Dokonce ani bláznivý Dreyfus už toto dílo zkázy nezachrání. Nechápu, jak mohl po této frašce ještě vzniknout Syn RP. Asi Blake Edwards potřeboval další peníze...

Pan Tau (1988)

Slabý návrat a ještě slabší rozloučení s legendárním dětským hrdinou...

Vražda na večeři (1976)

Skvělá parodie na klasické detektivky a klišé tohoto žánru, která je místy tak šílená, že si klidně může podat ruku s filmy Zuckera a Abrahamse. Mnohé hlášky a dialogy jsou naprosto odzbrojující a jejich kadence je vysoká. Navíc je tu výtečné herecké obsazení. No a ty úžasné přízvuky těch postav! Bylo fajn si to po letech připomenout, tentokrát v originálním znění. Ale rád bych to zase jednou viděl i s dabingem, co si tak pamatuji, nebyl špatný a i ty přízvuky se v něm podařilo zachovat. "Tato konverzace být jako televize na líbánkách - zbytečná!" /// "Ticho! Kráva zase mluvit!" /// "Všichni ticho! Nikdo ani hnout! Zůstaňte, kde jste" - "Co je?" - "Musím znovu na hajzl. Nechci o nic přijít." - "Jdu taky, Same." - "Raději bych sám, Tess. Ale díky."

Faktor Psí: Kronika paranormálních jevů (1996) (seriál)

Kdysi jsem to sledoval. Bylo to slabší než Akta X, možná i lacinější, ale některé epizody byly výborné. A jelikož jsem byl tenkrát malý kluk, často jsem pak v noci nemohl usnout :)

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Výborná komedie, na kterou se dá i po letech koukat úplně stejně, zub času na ní nezanechal stopy. Skvělé herecké výkony a geniální humor.

On je žena! (2005) (seriál) odpad!

Díky bohu, že příšernost tohoto seriálu si uvědomila i sama Nova, takže to už nejspíš nikdy nebudou reprízovat. Edit: Zmýlil jsem se. Nova se za to vůbec nestydí a znovu to pustila na obrazovky (květen 2008).

Poslední akční hrdina (1993)

Snad jediná komedie, která se Arnoldovi opravdu povedla. Nápad je zajímavý a provedené je to celkem dobře (co na tom, že to občas logicky skřípe, je to jen nenáročná komedie). Arnold slušně hláškuje a mnohdy paroduje sám sebe. Herecké obsazení je vůbec slušné, hlavně cameo role. A nějaká ta akce se zde také najde. Rád se na to vždy podívám.

Šílenství (1994)

Asi úplně první horor, který jsem v životě viděl. Do paměti se mi zapsal skvělý Sam Neill, děsivá atmosféra a mrazivý závěr. Rád bych se na to podíval znovu. Edit 2010: Po dlouhých letech jsem si snímek konečně připomenul a i když jsem si překvapivě plno scén pamatoval, byl to silný zážitek. Zkrátka další výtečný Carpenterův horor. Mít to hudební stránku jako Prince of Darkness, dal bych i pátou hvězdičku.