Jumper (2008)

Akční oddechovka, žádný velký děj. A Hayden Christensen a Samuel L. Jackson jsou jako vždy v pohodě.

Jurský svět (2015)

Tak tohle se opravdu povedlo! Film nyní čerpá z tématu jak by to vypadalo kdyby dinosauří park existoval už nějakou dobu, spolehlivě fungoval a najednou se něco podělalo. Je vidět i pokrok ve filmových technologiích. Dinosauři vypadají o několik tříd lépe a živěji než v předešlých dílech a občas si člověk musí připomínat že tam ve skutečnosti nejsou a jsou jen digitální. Dále jsou tu hromady odkazů na Jurský Park, který každý fanda musí ocenit, je opravdu výborné když tvůrci berou v potaz předešlá díla a nesnaží se dělat hloupé remaky. To samé z hudbou, Michael Giachino využívá původní klasické motivy a do toho přidává nové, funguje to na jedničku. Herecké obsazení hlavních hrdinů je navíc velice sympatické. Chriss Pratt - který se role dinosauřího experta/trenéra zhostil naprosto skvěle a člověk mu to všechno věří i ten vztah s raptory. A potom samozřejmě Bryce Dallas Howard - která nejprve vypadá jako taková ta nóbl vedoucí, ale později člověk zjistí že nemá problém si doslova ušpinit ruce a být ženou činu. A podle mě, kdokoliv kdo dokáže celou dobu sprintovat na podpatcích a to i v zabahněném lese, musí mít odvahy nejvíc :D. Všiml jsem si, že tu někteří lidé psali, že tam ve finále tolik dinosaurů zase není, mě přišlo, že tam těch druhů bylo vidět daleko víc než ve všech předešlých dílech dohromady. Dokonce tam měl konečně prostor i můj oblíbený ankylosaurus. Nebudu tu rozebírat Indominuse Rexe abych náhodou někomu něco nevyspoileroval, to jest kapitola sama o sobě. Každopádně funguje a jde z něj opravdu strach. Zaměřím se raději opět na velociraptory, protože ti jsou opravdu miláčkové filmu a pokud si je někdo neoblíbí tak ho opravdu nechápu. Ano, jak jste si mohli všimnout z fotek a trailerů Owen (Pratt) je trénuje a má je částečně ochočené, objeví se i Rexie (původní tyranosaurus z prvního dílu) a závěrečný souboj je díky těmto dvou aspektům opravdu dech beroucí. A upřímně vyrovnává se tomu z prvního dílu. Ono celkově by se dal Jurský Svět zařadit hned za první díl a fungoval by bez dvojky a trojky, každopádně uvidíme jak si povedou autoři dál. Prý mají být pokračování (což je i naznačeno ve filmu, protože jedna zápletka zůstává nedořešena) tak držím palce ať nedopadnou jako slabé odvary, tohle téma totiž není jednoduché na zpracování.

Kačer Howard (1986)

V hlavní roli kačer z vesmíru. George Lucas se celkem vytáhnul. Jako malej jsem film zbožňoval a do teď se to nezměnilo. V americe to byl sice propadák, protože hlavním hrdinou byla kachna a ne člověk, ale u nás je vidět to jaksi nevadí. Příběh je plný vtipů tak akce, a určitě si ho každý zamiluje.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Nechápu co pořád Troška vidí vtipného na sexu a souložení a cpe to do každé druhé scény. Celej film je celkove uhozenej a nejhorsi je ten zavěr s tou bezzubou bábou.

Kat: Válečná zóna (2008)

Nic jsem od tohoto filmu nečekal, šel jsem na něj koukat s tím, že dostanu Béčkový akčňák s výborným hercem Ray Stevensonem, který exceloval jako Firefly v G.I. Joe. Byl jsem však mile překvapen, Rayovi opravdu role Punishera sedí a je daleko lepší než jeho předchůdce z roku 2004 a to nemluvím o výborném armoru s hromadou zbraní, který nejen vypadá dobře, ale je i funkční co se týče praktického hlediska. Hodně mně potěšilo že si s tím tvůrci nebrali servítky a film je opravdu krvavý a drsný - nejen že cáká krev, ale oni i létají končetiny, dělají se díry do všech částí těla a podobně. A co se týče hlavního záporáka Jigsaw a jeho trhlý brácha strčí celého přitepleného Travoltu do kapsy. Původní Punisher z roku 2004 byl pro mne velkým zklamáním, ale tahle nová verze obsahuje prakticky vše, co mi u tamté scházelo. Ano je to stále Béčkový film, ale co by jste taky chtěli více vytěžit z Punishera, který je založený právě na násilí? Já osobně jsem byl spokojený, dle mého názoru zatím nejlepší filmové zpracování tohoto charakteru.

Kick-Ass (2010)

Tak tenhle film byl opravdu Kick-Ass. Jedná se o splácaninu několika žánrů, ale tak, že to opravdu funguje. Nebudu se tu rozepisovat že je to komedie, komiksárna, krvárná atd...to už udělali jiní. Spíše držím palce druhému dílu, aby to nepodělal, protože tohle je opravdu bomba, palec nahoru za tenhle počin.

Kick-Ass 2 (2013)

Asi je to tím, že jsem ještě neměl tu čest číst komiksovou předlohu, nicméně mně se druhý díl Kick-Ass líbil a to hodně. Od prvního dílu to přitvrdilo, ale rozhodně to nevadí, v tom filmu to na škodu není. Plukovník Stars and Stripes byl výborný, škoda jen že nedostal ve filmu více prostoru. Možná tam nebylo tolik vtipných situací jako v prvním díle, nicméně stále mně film dokázal v některých situacích rozesmát.

Knoflíkáři (1997)

Další české "rádoby umění" které není mým šálkem kávy. Dvě hvězdičky za úvod, do kterého by člověk neřekl že je to dílo nějakého českého režiséra a za první povídku, která ještě za něco stála. Další už byla velké WTF a to se stupňovalo až do finále kde to ta závěrečná naprosto zabila. Malé holčičky vyvolají ducha kterého vidí všichni a všem to naprosto přijde normální, nemluvě o tom že může platit historickou měnou, schválně kolik diváků se pozastavilo nad tím, jak vůbec onen voják zemřel že je tak mladý a že si to ani nepamatuje a myslí si že žije. Příběhy jsou sice provázané, ale neřekl bych že dohromady tvoří nějaký ucelený celek, ba dokonce bych řekl že některé jsou naprosto zbytečné a film by se bez nich i obešel, nebo by si vystačil se zkrácenými verzemi...když jsme u toho, on ten film nějaký děj má? Co se vlastně snažil zdělit? Ne, české filmy opravdu ne.

Kókaku kidótai: Stand Alone Complex (2002) (seriál)

Narozdíl od filmu se tady člověk více seznámí s jednotlivými charaktery. Na druhou stranu chybí tomu ta temná filmová atmosféra, drsnější scény a hlavně stylizace města budoucnosti. Tady vše vypadá skoro jako v naší době, oproti filmovému ztvárnění.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Od začátku jsem od toho čekal zábavné Bčko a to jsem taky dostal. Rozhodně velice zajímavá kombinace western/sci-fi. Zatím co westernová část jede na jedničku u sci-fi se člověk nesmí moc hlouběji patlat v mimozemšťanech, jejich vzhledu a technologii, jinak by jste si celkem zavařili mozkové závity :). Co se triků týče, tak ILM opět odvedlo dobrou práci, z vetřelců jde celkem strach a když dojde na bitky a podobně, není ani moc cenzura - proto do teď nedokážu pochopit proč šel u nás film do kin s dabingem, protože rozhodně není žádná záležitost pro děti. Hudba taky nebyla špatná. Já osobně jsem se celkem bavil (možná to je ale taky tím že na westerny moc nekoukám, takže to prostředí pro mě nebylo zase tak ohrané).