Noc v muzeu 2 (2009)

Výborný nápad s dějovou záplekou, akčněji pojaté a velice dobře paroduje některé filmy. Např. 300: Bitva u Thermopyl. Další plus za Vadera, bylo to milé překvapení. Nicméně autoři se pak jakoby rozjedou a do filmu naplácají tolik nelogických věcí, asi doufají že divák si toho nevšimne když bude unášen akční jízdou. Jednička byla propracovaná, vše do sebe zapadalo, ale tady ne...jasně vidíme že je muzeum plné kamer a hlídačů, nicméně když se to večer rozjede, ani jeden z nočních hlídačů se neobjeví. Divné že? Když letadlo proletí obrovským proskleným oknem je divné že se nerozezní alarm, v takovéhle době je všechno pod poplašňákem a divím se že by se nezpustil když se v muzeu děje takovíhle brajgl. Není vám divné že v prvním díle Stillera zaučovali do poviností hlídačě (dát dinosaurovi kost atd) aby byl v muzeu pořádek a oživlé figuríny nedělali bordel a on si pak odejde a na noc je tam kdo? Přeci než odešel si musel za sebe zaškolit náhradu, ale o jeho náhradníkovi tam není ani slovo, dokonce to ani nevypadá že by se jeho náhradník snažil něco dělat se stěhováním a bez nočního hlídače by to muzeum dlouho nevydrželo. Dále je tady otázka jak celé oživování funguje, pokdu ožijí i obrazy a prapodívné sochy, neměla by ožít i samotná Stillerova baterka :)?

Osamělý jezdec (2013)

Šíleně pomalý rozjezd sráží dosti na zábavě, ze začátku jsem se občas i nudil. Naštěstí v druhé půlce se film již chytá a finální akce je bezvadná. Je z toho ale okatě vidět rating, zvláště pak na konci, kdy člověk přeje záporákům opravdu nějakou hnusnou smrt, za to co udělali, ale ničeho takového se bohužel nedočká, i když je tam možností hromady. Johnny Depp je jako vždy klasa, hraní magorů už má v rukávu a jeho pošahaný indián nemá chybu, dalo by se říct, že si jako vždy krade celý film pro sebe.

Osm hrozných (2015)

Tak tohle byla naprostá bomba. Nic jsme od toho nečekal, před shlédnutím jsem viděl jen pár komentářů lidí a ty byli dosti různorodé a trailer taky nic moc neřekl. Jediné co jsem věděl bylo to, že se celý film odehrává v domě, je to dosti komorní a o rozhovorech ve stylu divadelního představení. Musím říct že Tarantino je machr a opravdu se vytáhl. Protože natočit tak dlouhý film, který je z hlavní části závislí na dialozích a umu herců, aby bavil od začátku do konce je opravdu umění! Byl jsem celou dobu napnutý v co se to zvrhne a čím více se to blížilo k závěru tím více houstla atmosféra. Opravdu se mi nestalo že bych se nudil. Naopak takto vynervovaný jsem u filmu už dlouho nebyl a předem upozorňuji že snímek není pro slabší žaludky :). Navíc je to plné nečekaných zvratů (prostě Tarantino). Každopádně ano! Skvělé zahájení filmového nového roku, myslím že na tohle dlouho nezapomenu. Škoda jen, že Osm hrozných spadá do té kategorie filmů, která má největší efekt když se na něj kouká poprvé a nikdo vám předem neprozradí děj.

Ostrov (2005)

Dalo se to. Film je akční nářez a člověk se občas i pobaví u reakcí klonů na nové věci. Některé akční scény jsou sice hodně přehnané, ale komu to vadí? U tohodle filmu se má člověk bavit a ne u každé věci přemýšlet.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Šel jsem na film s očekáváním že dostanu Robot Jox vs. Godzilla a to se stalo. Nečekal jsem žádné sci-fi s komplikovaným dějem. Guillermo del Toro totiž akční pecky umí dělat, to jsem se přesvědčil již v Hellboy 2 a Blade 2 (říkejte si co chcete, ale já mám dvojku rád, dle mého nejlepší díl). Výborná hudba, skvělí roboti i monstra (Jaegers a Kaiju ;-)) . Nemůžu si ani stěžovat na herecké obsazení - sympatická Rinko Kukuchi a v neposlední řadě Ron Perlman, jenž má sice vedlejší roli, zato si jí pekelně užívá a jeho postava prodejce orgánů Hannibala je naprosto boží. Ano měl bych k filmu pár výhrad, například nevyužití potenciálu některých robotů a jejich celkem rychlé zlikvidování, nebo pár nevysvětlených věcí, nicméně i přes to jsem se dobře bavil a byl jsem spokojen. Na závěr bych chtěl ještě říct, že doufám že se dočkáme ještě nadupanějšího druhého dílu, protože takových to filmů s touto tématikou tu zatím moc nemáme.

Pán času (2005) (seriál)

Některé epizody jsou dobré některé zase slabší. Podíl na tom má hlavně to, že doktor cestuje časem a tak jeden díl je suprové sci-fi z budoucnosti ve stylu Stopařova průvodce po galaxii a další díl je naopak třeba v minulosti kde doktor chytá oživlé mrtvoly. Sci-fi seriál s humorem Stopařova průvodce po galaxii - Lépe se asi tenhle seriál nedá popsat.

Papoušek Paulie (1998)

Roztomilý rodinný film, v kterém je, jako v jednom z mála, hlavní postavou papoušek. Jelikož já mám pro tyto opeřence slabost, musel jsem ho vidět. Děj nebyl ani tak infantilní jak by se očekávalo. Papouškovo dobrodružství a jeho putování vcelku zaujme. I přesto, že je hlavním aktérem zvíře, vás film dokáže vtáhnout do děje. Samozřejmě ve finále se příběh neobejde bez happyendu Ale co by jste čekali, vždyť je tento kousek určen především dětem. Ovšem milovníkům papoušků ho mohu směle doporučit.

Peacemaker (2022) (seriál)

Takové to když si říkáte proč James Gunn točí seriál zrovna o postavě z SS o jejíž seriál prakticky neměl nikdo zájem. A on je ve finále tak úspěšný že dostane zelenou na druhou řadu plus na seriál o další postavě z SS. Říkáte si jak je to možné? Jelikož Gunnovi říká něco jako vývoj postavy, vezme nesympatickeho magora, rozebere ho a ukáže vám proč se chová tak jak se chová a že má vlastně dosti traumata z toho co provedl v minulosti a ve filmu. Ano John Cena našel životní roli ve které exceluje. Plus tomu přidejte Gunnuv ujetý humor a hlášky od začátku do konce. Jo a režisér má pravděpodobně uchylku na stodoly a ovládání těl cizími organismy. Každopádně hodně milé překvapení, čekal jsem průměr a dostal jsem dosti povedené dílko. Plus jeden z mála seriálů u kterého prostě nepřeskakujete úvodní znělku :D.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Stejně jako Star Wars Epizoda 3, se i tady autoři snaží o velkolepý závěr a tak nám tu servírují jedno překvapení za druhým, uvidíme některé hlavní postavy umírat, aby vznikl prostor pro ty opravdu hlavní (přiznejme si to, charakteru tu bylo opravdu moc, a příběh to nezvládal). Opět vtipné a akční, a závěrečná bitva nemá opravdu chybu. Jak jsem psal na začátku, nejvíce bych to přirovnal k epizodě 3 půlku filmu se připravují a druhá obsahuje velkolepé finále. Jo a celkem efektivně se zbavili Blooma, když ho už v dalších dílech nechtějí.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Ten film není vysloveně špatný, jen mu chybí to co předešlím dílům a to nějaká pořádná zamotaná zápletka která by člověka překvapila a nakopla ho. Takhle to vypadá v porovnání s předchozími díly jen jako slabý odvárek. Vše zachraňuje Jack a Barbossa, kteří jsou jak obrácené strany mince člověk jim drží palce od začátku do konce.