Brána II. (1990)

Mě se dvojka líbila víc než jednička. Především přeměny lidí v démony byli dobře provedené. Občas mi to připomělo film moucha. Démoní svět na konci filmu je pak správně fantasy.

Bruno (2009)

Tak uchylné až je to vtipné, Sacha Baron Cohen má odvahu že některé scény vůbec podstupuje (rozhovor z teroristou a nadávání před ním na Usamu). A poprvé jsem přes celé plátno v kině viděl něčí úd....bože můj.

Bumblebee (2018)

Zapomeňte na pět předešlých Bayformers filmů. Bumblebee v podání Travise Knighta má konečně vše co předchozí snímky postrádali - příběh, spád, emoce, roboty kteří konečně mají nějakou důležitou roli v ději a nemají jen dva dialogy, přehledné bojové scény, uvěřitelné lidské postavy a odstraněné zbytečné charaktery a trapné scény. Film který potěší nejednoho fanouška původních animáků Generation 1, ale bude fungovat i jako rodinný film nebo pro lidi kteří se setkávají s Transformers poprvé.

Cable Guy (1996)

Uchylárna největšího kalibru. Člověk neví jestli má kabeláka litovat nebo ho nenávidět. Jistě byli tam vtipné scény, někdy jsem se i zasmál, ale že bych to vysloveně žral? No nevím, jsem z tohodle filmu celkem rozpačitej.

Caprica - Pilot (2009) (epizoda)

Od "Caprica" jsem vážně moc nečekal. Sci-Fi Dallas říkali tomu, tohle přirovnání mě opravdu moc nenadchlo, protože Dallas je nudná natahovaná stupidita. Nicméně film velice překvapil a člověk se pomalu dozvídá jak to vlastně tenkrát bylo s Cylony. A navíc se pořádně podívá na Capricu a zjistí více o obyvatelích ostatních kolonií a jejich vztahu mezi sebou.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Musím říct že Marvel v druhé fázi válí. Captain America: Winter Soldier je dospělejší a troufám si říct že i temnější než předešlé filmy. Nechci tu moc psát o ději, protože bych vás nerad překvapil o ty chvíle kdy člověk s napětím sleduje jak to bude dál a kdo přežije a kdo ne. Řeknu jen tolik že Black Widow konečně získá dostatek prostoru aby si jí člověk mohl oblíbit a Nick Fury je mega drsňák. Co se týče samotného Winter Soldiera, tak mohu říct jen to, že zde neměl tolik prostoru jak jsem očekával a momentálně mi už ani nevadí změna názvu. Nicméně jeho fanoušci nebudou o nic ochuzeni (pochopíte až film dokoukáte). Na své si ale přijdou i příznivci SHIELDu protože ten tu hraje dosti velkou roli a až na pár výjimek a Coulsonova týmu se tu objeví téměř všichni jeho hlavní aktéři. A nezapomeňte na dvě potitulkové scény, jedna z nich stojí opravdu za to :).

Captain America: Občanská válka (2016)

Byl to upřímně nářez. Na rozdíl od Avengers 2 kde byla pouze akce a hlášky, zde dostala každá z postav dostatek prostoru a byl u nich i nějaký ten rozvoj charakteru (Spider-Man od začátku do konce jede!). Všechny věci z předešlých Marvelovek se tady krásně sečtou a podtrhnout, nic z historie oněch hrdinů nezůstává nezapomenuto. Má to samozřejmě i pár negativních much, například důvody konfliktu by mohli být více do detailů vysvětleny. Dále po skončení filmu dostanete pocit, že je to teprve začátek Občanské Války, protože se tam prakticky nic nevyřešilo. To by ale znamenalo, že tento konflikt se potáhne MCU hodně dlouho, což by mohlo být i celkem zajímavé.

Cesta bojovníka (2007)

Nic převratného. Historický akční film, kde se více běhá a bojuje než mluví.

Con Air (1997)

Opravdu zábavný, napínavý a akční film který provází občas vtipné scénky. Musím dát ale hvězdičku dolů za přehnanost některých scén. Tam kde by se normální člověk zmrzačil projde Cage bez jediného škrábnutí. Myslím tím třeba závěrečnou scénku kdy jede na motorce a při jízdě se chytá hasičského auta. Vím jedná se o akční film, ale mě tohle právě na akčních filmech štve :).

Conan: Dobrodruh (1992) (seriál)

Bombovej starej akční seriál. Jako malý kluk jsem ho žral.