• Pohádka

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Prvni dva dily me neuveritelne chytly.Hodnotil jsem 4 mi hvezdami.Po sledovani dalsich casti mne vsak me nadseni opustilo,i kdyz stale se jedna o lepsi nadprumer. S prihlednutim k tomu co jsem mohl z nasi domaci-ceske produkce shlednout, mi tento serial stale pripada jako z jineho sveta. Reziserum Robertu Svedovi,Peteru Bebjakovi a Gejzovi Dezorzovi se podarilo skvele navodit drsnou, ostrou atmosferu nasi spolectnosti.Nakolik je tato atmosfera realisticka u nas nemohu bohuzel soudit.Kazdopadne je velice pusobiva. Herci odvedli svou praci na 100%, pouze mam vyhrady k Helene Dvorakove,ktera svym hereckym projevem bohuzel nedosahuje urovne dalsich 5ti hlavnich muzskych protagonistu. Hudba skvele pomaha dokreslit jiz zminovanou atmosferu.

Svatba na bitevním poli (2008)

Oproti Kamenaku se tvurci v tomto filmu snazili o neagresivni humor. Dusan Klein predvedl svou tvurci praci tentokrate v jinem stylu nez ji zname z jeho predeslych filmovych kusu.Pan Pecha s lidskymi lebkami,hnatami a starymi savlemi pobitou chalupou, to skoro vypadalo jako v hororu. Film jsem dokoukal, druhe sledovani uz vsak nebudu absolvovat. Verim vsak ze film si sve divaky najde.Z meho hlediska to vsak byly vyhozene penize.

Nekonečná neděle (2003) (TV film)

Cesky TV film roku to ne, avsak kazdy mame sve gusto.Zajimavy pribeh s pro mne neocekavanym,prekvapivym koncem.Herecke vykony jsou na patricne urovni, ale ani ony my vsak me oceneni na vice nez dve hvezdy nevynesly.

České pohádky - O hloupé ženě (1968) (epizoda)

Kratka 10.minutova , cernobila pohadka O hloupe zene je dalsi ze serie Ceskych pohadek z roku 1968.Stejne jako u pohadek Chytry synek ci Jak se Honza hadal s kralem se i zde ujal rezijni taktovky Ludvika Raza. Ve vesele pohadce se setkame s tremi hereckami, jednim hercem a jednim cernym psikem (mohlo byt se jednat o pudla ale nejsem odbornik takze...). Ponauceni z pohadky (avsak ne uleva) : skoro vzdy se nam muze podarit najit jeste nekoho hloupejsiho nezli jsme my sami. Dovolim si citovat zaverecnou pisnicku "Ja jsem zena hrncirova, hrncir to je pan,rozbila jsem kosik hrncu radost z toho mam, nebyt toho ty muj skutku, nemeli jsme nikdy vskutku, takovyhle posviceni penez plnej dzban".

Deskový statek (2008) (divadelní záznam)

Hodina a pul zabavy vysoke urovne.Oproti ostatnich divadelnim hram, ktere jsem mel moznost shlednouti v posledni dobe, byla tato nejkratsi, avsak anebo prave proto daleko vystiznejsi.Hlucha mista nemozno najiti.Sam pro sebe jsem objevil skveleho herce Pavla Kikincuka, doplnovaneho podmanivym hlasem MIachala Pavlaty a vsemu kralujici, do nebe cnici Veronikou Zilkovou.Kazdemu kdo se rad smeje tuto humornou smrst vrele doporucuji.Televizni zaznam byl vyroben v roce 2008.

Celebrity s. r. o. (2007) (divadelní záznam)

Zajimave napsana, dobre zahrana divadelni komedie.Emil se stane nahodnym svedkem cimz je v ohrozeni zivota,zmeni svou vlastni identitu aby se ochranil.Timto zpusobem prichazi na jevisti vlastne uplne novy herec, nova osoba.Tim se cele divadlo prekuli-posune do jine tridy , levelu.Ano smerem nahoru.Bohuzel to tak nebylo od zacatku, zaver skorod vouhodinove hry se mi nelibil, ja bych si predstavoval trochu jiny konec.Tzn zacatek nic moc, konec nic moc, prostredek genialni. Davam tri hvezdy za prechod Emila do ilegality a jeho usiska.Pan Prochazka predvadi vykon na vysoke herecke urovni.

Ducháček to zařídí (1938)

Neznam sice filmovy rozpocet, dovolim si vsak tvrdit ,ze i po uhrazeni vsech hereckych pohledavek (a to se jednalo o Herce s velkym "H") a dalsich vydajich se jednalo o nizkorozpoctovy film. Z toho nam vychazi,ze k natoceni zabavy na urovni neni zapotrebi mnoho.Vlastne je, skvelych hercu a dobreho scenare.Dialogy jsou na neuveritelne vysoke urovni. Pozorny divak by se nemel nudit,spise ma problem rozhodnout se zdali se plne soustredit na herecke vykony protagonistu ci na slova a vety vychazejici z jejich ust. Pan Burian neuveritelne ovladal svuj oblicej, co ten umel jenom delat s ocima ci obocim. To musi byt obrovska skola pro vsechny kdo maji zajem venovat se herectvi, sledovat jeho vykon, pohyby jeho tela, rukou , chuzi, neuveritelne. Z cele komedie jenom cisi naprosty profesionalismus tvurcu. Film jsem videl nekolikrat, uplne mi vsak z mysli zmizela zaverecna scena kdy pan Burian mava nam divakum na lyzich jsa tazen popruhy kravou ci volem (odrbonici pres brav at laskave prominou,ale nevim o co se jedna). "Ja jsem Duchacek a ne Faukner...!"

Pátek čtrnáctého (2003) (TV film)

Prazdninovy, detektivni pribeh nam ukazuje zajimave spojeni mladeho chlapce v predpubertalnim veku , kteremu chybi kamarad ,s o par let starsim klukem, z nehoz se vyklube vrah.Osamela nejenom detska duse ma vsak jina meritka a hodnoty nez duse dospelych ,takze se nam pribeh zamotava.Jan Dolansky zahral to co se od nej ocekavalo ,cimz znacnou merou pozdvihnul film, v kterem je mozno zacitit i psychologicke zablesky. Jakozto rok vyroby se uvadi 2003.

Smrt stopařek (1979)

Na vybornou natocene znasilneni, scena pusobi velice verohodne. Villem Besser propujcil hlas polskemu herci znamenite. Scena ze zaveru kdy policie zjistuje, ze prislusnik Zajicek nezajistil plnou nadrz benzinu v policejnim aute mi silne pripomina nas slendrian a pocit pro povinost i kdyz casy se meni.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Ano, toto zde jeste nebylo.Prvni a ctrvrta serie je uzasna.Zajimave jak si clovek oblibi i v podstate spatne lidi.Celkovy pocin neuveritelne zdarily.