Jak vycvičit draka (2010)

Nejvetsi postrach Vikingu s tvarickou plysoveho medvidka. Jak miloucke.... za chvili budou bojovat s kralikama Duracel. Taky z nej mohli udelat trochu des budiciho draka.

Red (2010)

Lehkost s jakou Schwentke stvarnil akcni sceny je obdivuhodna, zadne blaznive strihy a krecovite strilecky - tam kde je treba zpomalit se taky zpomaly a to vsechno pro paradni vysledny efekt. Velmi svizna a vtipna akcni komedie s hvezdnyma duchodcema, co rozhodne nemaji narok na odchod do penze. Inu tento rok je ve znameni navratu hvezdnych penzistu!

Tělo na tělo (2002)

Antonio jako tezkopadnej nemotornej agent, pod kung-fu pantoflem Lucy Liu. Mimochodem - byla docela cool, bohuzel to bylo asi to jediny na celem filmu.

Saltová (2010)

Takovy Bourne strizeny s Bondem v damskem sexy baleni. Strih a akce jsou vskutku na urovni, bohuzel neni to Bond protoze jedine jemu se nerealnost muze prominout.

Legenda (1985)

Na tehdejsi dobu musim smeknout predevsim maskerum a maskam vseobecne. Predevsim Pan temnoty byl uzasnej. Film sam o sobe byl hezky a mily, coz uz v sobe obsahuje to, ze tomu porad neco chybi. Nevim presne co to bylo, mozna lepsi pribeh mozna kdyby se pulka filmu neodehravala zrovna v temnote.

Machete (2010)

Velmi nemastny a uz vubec ne slany Danny Trejo je jenom stinem jakesy mexicke legendy o Machetovi. Na druhou stranu je videt, ze nas ouroboros Steven Seagal si roli vyslovene uziva, no vzdyt aby ne, vyhriva se totiz v zari reflektoru filmu, ktery rozhodne neni beckova zalezitost a prave tahle skutecnost musela kazdou noc Stevena probouzet ze spani :-) Kazdopadne jedna se o jednoznacne zanrove zamerenej film s rukopisem RR, takze asi nikdo neocekava inteligentni dalogy a spletitej pribeh, ovsem hlasky pusobi az prilis umele stejne jako krev strikajic na vsechny svetove strany vcetne vychodu, ale ani to mi nezabrani zavzpominat a vychutnat si na hvezdy poskakujic predemnou na platne a snazice se me zaujmout ve chvilich, kdy do sebe laduju dalsi porci slaneho popcornu. . .

Vzpoura strojů (1986)

Sileny scenar nepredcily ani silene ozivle stroje. Jediny des, ktery jsem ve filmu zaznamenal, se skryval ve scenari. A jako nejhorsi cervivej bonbonek na plesnivym dortu - simultarni dabing. Hroznej zazitek.

Za zvuků hudby (1965)

To co z tohohle dila dela dobry film je predevsim, vhodny vyber lokace, ktera krasne koresponduje s tou pohadkovou 3/4 filmu, jez je uzasne podmalovana nadhernou hudbou a vybornou dvojici. Cely film jsem si rikal, ze k dokonalosti mi chybi trocha toho dramatu a napeti - a jako bych to privolal. Svatbou to vsechno nekonci ba naopak zacina a ja nemam jinou moznost nez dat plny pocet. . .

Sopka (1997)

Neni to kdovijak povedene, ale je to koukatelne a nenudi navic dokazu si to predstavit v sobotu ve 20:00 na nove.

Ztracený prapor (2001) (TV film)

Opet dalsi z rady americkych patosu o valecne hrdosti a odvaze v cele s hrstkou pihovatych americkych chlapcu proti nemecke presile. Znovu zde z nemeckych vojaku delaji naivni blbecky, kteri ani nevi jak se zavazuji tkanicky u bot, nikde tu vsak nevidim nic o strachu, bolesti a utrpeni, vsechno jen okrajove k dokresleni atmosfery. To ovsem nestaci!!