• Krátkometrážní
  • Hudební

8213: Dům hrůz (2010)

No neviem, v Asylume sa hororom kvalitatívne darí o niečo viac ako v ostatnej ich produkcii, ale tu to bude zrejme výnimka. Blud je to sám o sebe ( ostatne žáner FF je plný podobne strašných bullsh!tov ), ale že sa pri ňom nudíte ako rocker na koncerte One Direction, potom je to prúser. Zabaliť kamerové náčinie a šmýkať domov!

V bolestech (2013)

Žáner ´´zavesenej kamery na prdeli´´ dostal ďalšiu porciu, ktorá sa bude rozoberať či už pozitívne, alebo negatívne. A ono sa vlastne ani nedá povedať, na ktorú stranu sa prikloniť. Ide o klon všemožného a keďže spoilery sú už v tagoch na tejto stránke, možno by som ani neurobil nič zlé, keby som čo to nevyzradil. Pre 12-13 ročných, ktorý nikdy nevideli nič podobné to bude pecka ich života. Tým je povedané všetko.

Temné patro (2008)

SILENT HILL v špitáli? Dajme tomu, že scenár je na svoj námet poriadna sračk@. Dajme tomu, že sa tu nejaká metalová kapela vybláznila dosýta. Dajme tomu, že si pri tom spomenula na retro masky z rokov minulých a neváhala ich použiť v modernom filme. Dajme tomu, že ide o neškodný výplach, ktorý bude zdvíhať žalúdky len tým náročným. No a keď si to dáme všetko dokopy...

Paranormal Entity (2009)

Je opodstatnené, že tento snímok sa bude naveky zrovnávať s PA. The Asylum je tvorca mockbusterov a tento snímok mal za úlohu PA všemožne napodobovať. To bol cieľ. Lenže tvorcom sa podarilo stvoriť snímok, ktorý ak by existoval vo svete kde nevznikol PA, mal by veľké šance aby sa stal malým veľkým zázrakom. Aj keď je viditeľné, že formálna ( triková ) stránka nieje na veľmi vysokej úrovni a filmári si to uvedomujú, pričom si pomáhajú všemožnými špekulantstvami ( scéna, pri ktorej sa zatvoria dvere od skrine a zakryje sa tým pádom kamere výhľad a mi automaticky nič nevidíme, ale počujeme ), má to v mnohých scénach atmošku a niekoľko obstojných nápadov.

Sedmero dobrodružství Sindibáda (2010)

Chcel by som tu porozoberať koniny typu - ako to, že tá ,,amazonka,, ktorá takmer celý život strávila v divočine, dokáže v závere bez problémov ovládať náročný počítačový systém - lenže to by bolo zbytočné. Je to proste spektákel od The Asylum a to hovorí za všetko. Tak šťastnú ôsmu plavbu Sindibád!

Nová dcera (2009)

Kevin Costner v žánrovom filme! Zdá sa to neodolateľné. A ono vlastne aj svojim spôsobom je, pretože Kev robí čo môže a občas vykukne na povrch niečo, prečo sme ho mali pred 25 rokmi tak radi. Ako hororový prírastok však tento film nieje ničím, čo by zarezonovalo, všetkých tých hrôzu naháňajúcich aspektov žánru ( atmosféra, gore, pointa ) je tu poskromne, alebo sú nedotiahnuté a môžme naozaj vďačiť tejto - poviem to úprimne - vyslúžilej superstar, že snímok neklesol pod priemer.

Kniha krve (2009)

Škoda, že sa tu niekto snažil o ´´umelecký´´ horor. Od kamery až po herecké výkony, všetko pôsobí ako niečo pre artových divákov. Bez nejakej tej akčnej dynamiky. Snáď môžme byť spokojný aspoň v oblasti masiek a trikov, kde si tvorcovia uvedomovali, že tvoria horor pre pravých fanúšikov.

Vlak do pekel (2008)

Takže musí existovať zlo, aby bolo dobro. Ale kde sú teda hranice? Hororový žáner si akosi ustálil, že východné zeme európskeho kontinentu, sú automaticky prostrediami odkiaľ sa návratnosť ( v živom stave ) rovná nule. A čo ak je to tak?

Na lince je vrah (2006)

Film z dôb, keď začínal úpadok moderného teen hororu. Avšak ešte stále sa na to dá pozerať, narozdiel od dnešných rádoby ´´hitov´´ pre mládež typu UNFRIENDED, THE GALLOWS alebo OUIJA. Ide síce o nadprirodzené snímky, ale v celkovom kontexte zapadajú do tej istej kategórie. Mladí sa v tej dobe nepotrebovali ovešať všelijakými príslušenstvami dopomáhajúcimi dostať sa čo najľahšie do sociálnych sietí, viď prvý vyššie zmienený ´´spektákel´´, stačil telefón. Áno, obyčajný telefón, zázračný to výdobytok techniky, ktorý ešte pred 10timi rokmi znamenal takmer vrchol spojenia medzi obyvateľmi tejto planéty. Dnes, v dobe keď sa ľudská sloboda vešia na net, pôsobí toto dielo, ako svieži závan niečoho, čo bolo dostačujúce na to, aby to človeka postrašilo na necelú hodinku aj pol.

2012: Supernova (2009) odpad!

The Asylum si poradil aj tentokrát. A stačilo mu k tomu ,,profesionálne,, trikové mužstvo od Tiny Juggernaut, trápneho Briana Krauseho, škintavé ženské duo a patos hodný nejakej náboženskej sekty. Gratulujem.