• Krátkometrážní
  • Hudební

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Klasický Burton ( temný a poetický ) pretavený v hororový muzikál. Zaslúžený Oscar pre výpravu. Aj keď nejako muzikály nežeriem - tento ma zaujal, hlavne svojou výtvarnou stránkou a výborne zvolenými a talentovanými hercami. A ešte sa tu nájde aj moje obľúbené gore. Odporúčam - hlavne v sychravý jesenný večer.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tim síce režíruje dobre, ale až nejako príliš na jeho osobu nezaujímavo. Výtvarnej stránke sa nedá uprieť nič, len tí herci sú nejako kŕčovitý. Mne to osobne nesadlo, a je to pre mňa jedno z najslabších režisérových diel.

Ospalá díra (1999)

Opätovné spojenie Burtona a Deppa vyšlo na jedničku. Vizuálne ultrakvalitné dielo v štýle starých hammerovských hororov je jedným z najvydarenejších mysterióznych strašidelných filmov konca 20. storočia.

Ed Wood (1994)

Film, ktorý by mal vidieť každý filmový fanúšik, alebo človek, ktorý sa o film zaujíma. Dobovo štylizované dielo nám ukáže ako to vlastne funguje ( nefunguje ) - fungovalo ( nefungovalo ). Burtonova réžia je dokonalá, režíruje s nadšením, ako nejaký zanietený fanda. Herecké výkony už byť lepšie nemohli a samotná výtvarná stránka si určite zaslúžila nejaké to významné ocenenie. Novodobá klasika.

Střihoruký Edward (1990)

Nádherná a dojemná rozprávka, v ktorej azda najviac uplatnil Tim Burton svoj osobitý poetický štýl. Jeden z príkladov, kde si už ani neviete predstaviť, žeby ústrednú postavu hral niekto iný. Krása.

Pee-Weeho velké dobrodružství (1985)

Čudesný prečudesný film, trhlí, podobne ako jeho titulná postava. Určite nieje pre každého, ale ako skúsenosť sa to oplatí.

Beetlejuice (1988)

Timov odrazový mostík medzi režisérske superhviezdy ( jeho Pee Weeho nepočítam ). Krásna výtvarná stránka a Burtonová tradičná rozprávková réžia spolu s oscarovými maskami a vtipnými hercami vytvárajú vydarený celok, ktorý ešte dodnes nezostarol.

Obluda z 20,000 sáhů (1953)

Miesto King Konga tu máme nadrozmerného jaštera, ktorý devastuje mesto a okolie. Stop motion animácia na vysokej úrovni, a to je hlavnou devízou tohto nadpriemerného katastrofického monster filmu.

Battlestar Galactica (1978) (seriál)

Vo svojej dobe veľkolepé televízne dielo, ktoré má aj dnes, v dobe predigitalizovaných filmov a seriálov niečo do seba. Skutočná televízna klasika.

Galactica 1980 (1980) (seriál)

Galactica takmer bez Galacticy. Škoda toho hodenia príbehu na Zem, príbeh tým stratil tempo a pôsobivosť.