• Krátkometrážní
  • Hudební

Ochránce spravedlnosti (1985)

Tak týmto filmom si Jackie Chan narazil nos. Je vydieť, hlavne na akčných scénach, že nemal tú svoju tvorcovsku slobodu. Nuda. Ale dávam 3* za odvahu.

Police Story (1985)

Vynikajúci akčný príbeh, v ktorom Jackie trochu zvážnel a je to vidieť. Film by som štýlovo prirovnal k SMRTONOSNEJ ZBRANI. Megahit hongkongských kín, s ktorým Chan začal novú etapu svojej kariéry. Vo filme sa mu podarilo vytvoriť jedny z najlepších a najnebezpečnejších kaskadérskych kúskov v histórii.

Pojízdná kantýna (1984)

Ďalšie filmové dieťa trojice Chan - Hung - Yuen. A vydarené. Údery sú tvrdé, akcia rýchla, kaskadérske kúsky nebezpečné.

Projekt A (1983)

Kvalitná akčná groteska s neuveriteľnými kaskadérskymi kúskami.

Vítězové a hříšníci (1983)

Skôr komédia ako akcia. Ústredná pätica je kvalitne trhlá a priblblá. Nebyť Jackieho, ktorý sa sem tam mihne na plátne, bolo by to ťažšie stráviteľné.

Mistrův syn (1978)

Jackieho filmy z tohto obdobia sú väčšinou všetky na jedno kopyto. Ale aj tak sú svojim spôsobom jedinečné. Podobne ako tento. Akrobatické súboje pod vplyvom návykovej látky. Bomba. Spolu s pokračovaním, najlepší kung -fu Jackieho Chana nezasadený do súčastnosti.

Mladý mistr (1980)

Legendárna Jackieho kung-fu mlátička s dobrým námetom a skvelými akrobatickými finesami. A tých posledných 20 min !!! Čo viac dodať.

Škola hada (1978)

Prvý kung-fu megahit Jackieho Chana, ktorý ho stvoril. Vo filme nájdete všetky ingrediencie, ktoré bude Jackie najbližších niekoľko rokov používať s väčším či menším úspechom.

Ultraviolet (2006)

Slušná akčná sci-fi rozprávočka takmer bez príbehu, s už na tento druh filmu tradičnou matrixovskou akciou a niekoľkými skvelými vizuálnymi a designerskymi nápadmi. Škoda len tých, až okato amatérskych trikov. Nepasujú a vyzerajú čudne, až sa to zdá ako hlúpy vtip. Možno to bol úmysel, ktorý som nepochopil.

Resident Evil: Zánik (2007)

Madmaxovský look filmu celkom pristane. Akcia je ale ako stále samoúčelne coolova. Film je lepší ako predchádzajúce časti a udržiava si pozerateľnosť po celý svoj čas. Lepší priemer.