• Krátkometrážní
  • Hudební

Ultraviolet (2006)

Slušná akčná sci-fi rozprávočka takmer bez príbehu, s už na tento druh filmu tradičnou matrixovskou akciou a niekoľkými skvelými vizuálnymi a designerskymi nápadmi. Škoda len tých, až okato amatérskych trikov. Nepasujú a vyzerajú čudne, až sa to zdá ako hlúpy vtip. Možno to bol úmysel, ktorý som nepochopil.

Resident Evil: Zánik (2007)

Madmaxovský look filmu celkom pristane. Akcia je ale ako stále samoúčelne coolova. Film je lepší ako predchádzajúce časti a udržiava si pozerateľnosť po celý svoj čas. Lepší priemer.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Jeden z tých príkladov, keď sa veľa čaká a človek nedostane to čo chcel. Ja som sa dočkal. Super streštená dobrodružná komédia s obrovským počtom cameo úloh a skvelou a razantnou akciou. Výpravné, vtipné a bombastické.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Brané z iného pohľadu, ako dvojica Cameronových filmov. Je to vtipnejšie a menej depresívne, ale nie lepšie. Film sa svojim spôsobom jednoznačne podaril, Jonathan Mostow akciu vie, vidno pri nej, že na rozpočte sa rozhodne nešetrilo a hlavný protihráč je fakt sexy. Výborný letný blockbuster, len večná škoda, že sa toho neujal sám Cameron.

Vítejte v džungli (2003)

Svižné, cválajúce kupredu rýchlosťou blesku. Skvelá je kreácia Christophera Walkena ako hamižného cvoka, ktorý by za dolár vlastnú matku predal. The Rock je macher a Scott šašek. Dokopy s adrenalínovou akciou nadpriemerná žánrová jazda. Čerešnička na chutnej torte - pár sekundový Arnold.

Protiúder (2002)

Priemerný akčný thriller na jedno pozretie, ktorý vás neohúri, ale ani veľmi nesklame.

6. den (2000)

U mňa najslabší Arnoldov film. Nemastný neslaný, vyprchaný.

Konec světa (1999)

Mohla to byť pecka, Arnoldov veľkolepý comeback ( koľký už ? ). Ale nejako to škrípe, akcia nieje zlá, ale ten tragický podtext a to všetko okolo toho. Stále hovorím - KAŠĽAŤ PRI TAKOMTO DRUHU FILMOV NA SENTIMENT A ROZPÁLIŤ TO.

Batman a Robin (1997)

Fíha, tak tento film musí byť veľmi nemilovaný. Neviem prečo? Veď je to len naivný komiks, ktorý nemá vysoké ambície, len pobaviť a zarobiť. Až také nízke hodnotenie si nezaslúži.

Likvidátor (1996)

Po dlhom čase sa Arnold vrátil ku žánru ktorý ho stvoril. Čakalo sa s napätím a obavami, ale všetko sa to po premiére vytratilo. Očividne Švarci divákom chýbal pretože film sa stal komerčne úspešným. A to právom. Veľkolepá akcia na každom kroku, s originálnimy nápadmy ( scéna v zoologickej záhrade ) a Arnoldova nezničiteľná postava Johna Krugera sú najväčšími kladmi tohto filmu. Aj napriek miestami nepodareným trikom, maximálna akčná zábava.