• Krátkometrážní
  • Hudební

Hadí oči (1998)

Formálne strhujúci thriller. Takmer každý tu spomína úvodnú bezstrihovú scénu. A je aj prečo. Geniálna De Palmova réžia sa tu pohrala s postavami a kulisami do najmenšieho detailu. Skvelé herecké výkony a napínavé scény dávajú tento film na tie vyššie žánrové priečky.

Město andělů (1998)

Síce slzopudné a romantické, ale miestami akosi nudné. Nicolas Cage má takmer po celý film rovnaký kukuč ( ten jeho psíkovský ) a nieje ničím zaujímavý. A Meg Ryan tiež vie zahrať aj lepšie. Len pre silných romantikov.

Ostří meče (2001)

Plochá ( podobne ako hlavná hrdinka ) a nevýrazná (ne)akčná šermovačka. Po celkom zaujímavom začiatku prichádza obkecaná poloromantická nuda, ktorá akoby vypadla z celkom iného filmu. Film by mohol ponúknuť aspoň efektné bojové scény, ale ani tie niesu kvalitné. Občas chaoticky postrihané, niekedy nepriehľadne nasnímané. Očividne nevyužitý potenciál.

Con Air (1997)

Doslova explozívna akčná zábava, s tým najlahôdkovejším hereckým obsadením v tomto žánri. Ten rok ( 1997 ) bol akčným kráľom Nicolas Cage, aj vďaka FACE/OFF. Nonstop adrenalín, pumpujúci na plné gule. A na konci sa mi stále vtisnú slzy do očí. Jeden z filmov, kvôli ktorému zbožňujem ( nielen) akčný žáner 90tych rokov.

Tváří v tvář (1997)

Určite najvydarenejší hollywoodsky film Johna Woo a všeobecne jeden z jeho najlepších. Skvelý príbeh ( úžasné emocionálne mäso ), s na akčný žáner nadpriemernými hereckými výkonmi a turbulentnou akciou tak, ako to už pán Woo vie. Dokonalý film z čias, keď bol action žáner na vrchole nielen komerčných rebríčkov.

Skála (1996)

Namakaný adrenalínový superakčňák, predčasný vrchol tvorby Michaela Baya. Film vás vcucne a vy sa kývete, ako si to tempo filmu želá. Naozaj unikátny akčný zážitok extratriedy. Spolu s NEBEZPEČNOU RÝCHLOSŤOU, akčný film desaťročia ( PRAVDIVÉ KLAMSTVÁ sú skôr na zábavnejšej nôte ).

Polibek smrti (1995)

Film si udržiava pozornosť hlavne vďaka postave Nicolasa Cagea. Ten bravúrne stelesnil pošahaného kriminálnika ako zo škatuľky. Zvyšok je priemer.

Ohnivá eskadra (1990)

Cageov TOP GUN. Ale menej coolový a sympatický. Celkom pozerateľný priemer.

Potíže s Arizonou (1987)

Skvelý námet obohacujú vydarené figúrky v podaní Nicolasa Cagea, Helen Hunt a dvojica John Goodman a William Forsythe. Vo svojej dobe keď som film prvýkrát videl ( cca 17-18 rokov ) som vedel, že ho budem chcieť vidieť zas. A prečo nie za 5 * ? Nieje až také dokonalé, aké to mohlo byť.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Už s prvými tónmi známej rambovskej melódie som vedel, že to bude stáť za to a nostalgia bude z filmu doslova trčať. A tak aj bolo. S jedinou výnimkou, že akčné scény sú tu najtvrdšie z celej série ( až hororové gore zábery ). Ale mladému publiku treba extrém a ja ho milujem tiež. Podobne ako u posledného ROCKYHO, návrat za všetky prachy.