• Krátkometrážní
  • Hudební

Truman Show (1998)

Tak len kvôli Jimovi Carreymu ten film stojí za pozornosť. Čudujem sa toľkým maximálnym hodnoteniam a pobytom v Top 200.

Terminátor (1984)

Prevratný vstup Jamesa Camerona do prvej režisérskej ligy. Nie tak bombastické a akčné ako TERMINÁTOR 2 ( je tu rozdiel vo váhovej kategórii rozpočtu ), ale originálnejšie a temnejšie. Možno sa to bude zdať čudné, ale ja by som Arnoldovi odklepol Oscara. Fakt! Aj na zahranie umelej postavy robota treba talent a Arnold ho od prírody s určitosťou má. Arnold nikdy nebol charakterný herec, a táto úloha mu sadla ako nikomu pred tým. Ani De Niro s Al Pacinom dokopy by to nezahrali lepšie ( aj keď by to mohla byť celkom príjemná skúsenosť pre diváka ). Nezabudnuteľný film.

Vrchní, prchni! (1980)

Klasická česká odrhovačka s niekoľkými podarenými scénami. Svěrák rules.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Príjemná ľudská dráma s hereckým supervýkonom Leonarda Di Capria. Ten filmu dodal 4. *.

Láska nebeská (2003)

Úžasný, dojímavý, vtipný. Neviem ani poriadne vyjadriť pocity, ktoré mám pri sledovaní tohto excelentného diela. Dalo by sa povedať, že je to ultimatívny film v žánri romantickej komédie. Film, ktorý je tradičným spestrením mojich Vianočných sviatkov, kedy najviac zapôsobí jeho prekrásna romantická atmosféra.

Gladiátor (2000)

Prvý a posledný na 100 % vydarený historický veľkofilm nového tisícročia. Russelovi Croweovi sedí rola ako uliata ( aj keď si osobne myslím, že až na Oscara to nebolo ), výprava je správne benhurovsky výpravná, hudba krásne moderne historická, akčne scény do detailu dokonalé a herecké výkony sú asi tie z najlepších v tomto žánri ( Joaquin Phoenix je neskonale dokonalý hajzel ). Film, ktorý ma v tom roku potešil ako máloktorý iný a záver ma stále vie priviesť do stavu keď mám slzy na krajíčku a hltám naprázdno.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Síce každý z novej trilógie odo mňa dostal 5 *, ale tento si ich zaslúži najviac. Georga Lucasa ako keby postihla na koniec toho všetkého genialita. Konečne sa to všetko približuje atmosférou k pôvodnej trilógii, vytratila sa všetka tá detinskosť predchádzajúcich častí. Bombastický záver ( začiatok ) Star Wars ságy s najnostalgickejším záverom v histórii filmu.

Poslední skaut (1991)

Klasika akčného žánru 90tych rokov. Willis vo forme ( fyzicky aj v hláškach ), ktorému skvelo sekunduje Damon Wayans, profesionálne natočené akčné scény, divoký strih...proste všetko čo má dokonalý akčný film mať.

Kmotr III (1990)

Síce dôstojné, ale občas nevýrazné zakončenie kultovej ságy. Už v druhej časti sa začalo pomaly vytrácať to, čo na prvej časti obdivujem, a totižto sympatie voči celej tej gangsterskej spoločnosti a celková atmosféra diela. Tu je toho ešte menej. Brutalita tu však nechýba a herecké výkony si opäť zaslúžia svoju pozornosť ( Andy Garcia si tu schmatne každú scénu, v ktorej účinkuje ). Celý film mi tak trochu pripadá ako sám Michael Corleone - unavený.

Uprchlík (1993)

Dnes už legendárny akčný príbeh podľa úspešného seriálu zo 60tych rokov. Film napínavý od prvej do poslednej minúty. Som fakt rád, že kvality tohto diela si všimla aj ctená Akadémia. Naozaj excelentná zábava.