• Krátkometrážní

Ona (2013)

Ještě víc než utopicko-dystopický obraz přetechnologizovaného světa mě děsí (a zároveň fascinuje) způsob, jakým Her zobrazuje samotné vztahy, které se v daných vzorcích (idylický začátek - poznávání se - spory - "peripetie" - konec, a to i z úhlu pohledu "nejlepšího přítele/přítelkyně") i v konkrétních zkušenostech točí v kruzích a možná až příliš připomínají to, co běžně vidíme kolem sebe. Člověka to vede ke skepsi, jestli to chce zažívat stále dokola a jestli je dnes trvalý romantický vztah, co se vymaní z těchto kruhů, vůbec možný.

Temný případ (2014) (seriál)

Už jen ten 'báječně' nihilistický a výborně zahraný Cohle mi říká, že tomuhle seriálu bych se neměl vyhnout.

Vídeňská nemocnice - Donauspital (2012) (TV film)

Velmi syrový techno-pohled na mnohdy chladnou realitu nemocniční budovy. Oceňuji zejména kvalitní práci s kamerou a filmovým rytmem.

Nespoutaný Django (2012)

Plné hodnocení nedám kvůli pochybné struktuře filmu. Mluvím zejména o konci, nebo spíše o koncích, pocitově jsem napočítal nejméně 3. Závěrečná pomstychtivá jízda mi už přišla příliš zdlouhavá.

Single Man (2009)

Na Single Manovi oceňuji silný scénář odvíjející se od předlohy Christophera Isherwooda, hlavně pro jeho charaktery. George a Charley, výborně ztvárnění Colinem Firthem a Julianne Mooreovou (dle mě Firthova asi nejlepší role), by klidně utáhli vlastní seriál. Jejich komplikované povahy působí až nebezpečně jako ze života. Jediný problém s důvěryhodností mám s postavou studenta hraného Nicholasem Houltem, který se objeví vždy, když je potřeba, jako strážný anděl. Režisérovi se taky daří vytvářet zajímavě temnou atmosféru, ke které si pomáhá nápaditou hrou s barvami - kdy se filmová scéna rozzáří vždy, když George prožívá nějaký opravdový zážitek, oproti jeho jinak šedému umírání za živa. Potěšil i přítomný humor, jako třeba sarkastická Georgova představa-obrázek života v podzemním bunkru při jaderném nebezpečí.

500 dní se Summer (2009)

500 dní se Summer musím vzdát hold v tom, že mi ukázalo neobvyklý pohled na Los Angeles. Na začátku jsem si myslel, že se to odehrává v New Yorku. Příjemné taky byly všudypřítomné popkulturní narážky a originální práce s nimi, ale jinak jsem od filmu čekal o něco víc. I přes zdravou nadsázku mi některé situace přišly přehnané, za vše mluví otravné muzikálové číslo. Postava Zooey byla hrozná pipka, což je zřejmě zamýšlený úspěch. Levitt alespoň došel k pravdivému poznání, což musím dát tvůrcům k dobru - že v životě rozhoduje náhoda. À propos, doteď jsem nevěděl, co je to hum job.

Claes (2010)

Až voyeuristicky fascinující portrét s výbornou kamerou.

Neviditelná ruka trhu: privatizace Barrandova (2012) (studentský film)

Neviditelná ruka trhu má velké plus v tom, že vůbec vznikla. Dokument na tohle téma tady citelně chyběl, ale s výsledkem jsem osobně nebyl spokojený a dle mě by se jej měl pokusit někdo překonat. Dokument je především hrozný po technické stránce, zejména co se týče obrazu, který dává dojem 10 let starého filmu. Naklíčovaný 'dědeček' Krejčík chodí před Barrandovem jak po svém obýváku (což se zřejmě blíží realitě). Režisér také mohl jít dál, co se týče informací okolo celé kauzy. Divák neznalý historie porevolučního filmu se může snadno ztratit nebo nepochopí některé (podstatné) souvislosti. U tohohle bodu ovšem chápu, že mohl být autor limitován školním zadáním na FAMU.