Zaklínač - Před pádem (2019) (epizoda)

4 z 5 hviezdičiek. Blíži sa vyvrcholenie série. Táto epizóda je prekvapením. Je tu zvrat s rozprávaním príbehu. Ktorý konečne doháňa zákulisie do súčasnej doby. Scenár je trochu pomalý. Táto epizóda sa buduje k svojmu vyvrcholeniu. Bolo dobré vidieť, ako sa táto séria skladá.

Zaklínač - Vzácný druh (2019) (epizoda)

Vidím niekoľko negatívnych recenzií, niektoré od čitateľov knihy Zaklínač. Mne ako človeku, ktorý nečítal knihy a hral hry, sa tento diel páčil, ale mal som pocit, že mi tu niečo chýba. Páčil sa mi dizajn drakov, niečo jašteričie, CGI mohlo byť lepšie, ale to mi veľmi nevadí, ak to nie je naozaj, ale naozaj zlé. Konečne vidíme vzťah Geralta a Yennefer, jedna z príjemných častí. Akčné scény boli slabé, príliš veľa strihu, nič som nepochopil z toho, čo sa dialo. Bola to dobrá epizóda, perfomancie si držia kvalitu, soundtrack je tiež dobrý. záporák sezóny ma bohužiaľ nepresvedčil, takže si myslím, že ho rozvinú v druhej sezóne, ak ho nezabijú v tejto, bolo by to sklamanie. Ešte dve epizódy do konca, očakávam, že sa to odteraz bude stupňovať.

Zaklínač - Touhy v láhvi (2019) (epizoda)

Jediný dôvod, prečo táto epizóda nie je pre mňa dokonalá, je ten, že vyvrcholenie/najintenzívnejšia scéna sa vlečie príliš dlho a začína strácať dramatickosť.

Zaklínač - O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (epizoda)

Knihy som nečítal a jedna hra, ktorú som hral, ma sklamala. Práve som dopozeral prvú sériu seriálu od Netflixu a väčšinu času som sa nudil. Keďže mám skúsenosti s filmom/televíziou, milujem fantasy fikciu a hry, prinútil som sa to dokončiť. Ako povolanie nie je problém naučiť sa o čarodejníkoch. Vysvetlenie, prečo sa im vyhýbajú, bol v prvých epizódach problém, ale celý politický obraz bol pekelne nejasný. Takisto ste takmer netušili, kto sú kráľovstvá a kde sa nachádzajú vo vzťahu k postavám, les, v ktorom sa Cirri na krátky čas uchýli, úlohu, ktorú v tomto svete zohrávajú elfovia, atď. Nie je to ako seriál ako Hra o tróny, kde bola politika pevne stanovená, aj keď to bol materiál trochu príliš hustý na erm....hustý. "Zákon prekvapenia" (WTF je to? ) predstavený v 4. epizóde nedával zmysel. Potom sa to ako-tak spojí s dobrodružstvami barda a zaklínača, ale to netrvá dlho a ani to nie je veľmi dobré. Obávaní Nifgardiani (sp?) nie sú ako antagonisti veľmi rozvinutí, čo vždy naruší rovnováhu. Kráľovná Calnathe sa zdá byť veľkým hajzlom. Všetko je to také zmätené. Myslím, že seriál Legenda o Hľadačovi bol podobný rozsahom a prevedením, ale bol oveľa lepšie spracovaný, aj keď knihy Terryho Goodkinda Meč pravdy ma osobne začali nudiť, ale aj tak som ich prečítal asi tucet. Ako pri niektorých tv seriáloch, potrebujú nejaký čas na to, aby našli svoju pevnú pôdu pod nohami a Zaklínač ju ku koncu ako-tak nájde, ale stále je to IMO slabé.

Zaklínač - Zrádce měsíc (2019) (epizoda) odpad!

Triss vyzerá tak nehorázne inak ako Triss, že si nemôžem pomôcť, ale myslím si, že sa zámerne vybrali iným smerom ako zdrojový materiál, prečo, aby urobili nejaké vyhlásenie? Mal by som tiež poznamenať, že do epizódy je jednoducho pre čertovinu hodený nejaký extrémne bizarný voyerský, medzirasový sex. Inak je to dobre spracovaná epizóda, len by som si želal, aby mali viac tvorivej rozvahy a vyhli sa rozhodnutiam, ktoré zničia všetko dobré, čo sa deje okolo.

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Ach bože to je zlé... dúfam, že to bol pilot k celej sérii Dialógy boli nudné Príbeh bol nezmysel, celá časť s elfmi... bard.... omg horšiu epizódu z dobrého seriálu som ešte nevidel Romantika s yennefer bola neuveriteľne hlúpa, strih mi pripadal ako na úrovni samovražedného oddielu... A je neuveriteľné ako len Harry Potter dokáže zvládnuť školu mágie, prišlo mi to rovnako zlé ako seriál kúzelníci A Geralt bol proste hlúpy a absolútne opačný ako bol predstavený počas prvej epizódy Človeku veľmi chýba hra o tróny pre vytváranie atmosféry okolo postáv, fantázie a nových miest Ale prvá epizóda bola dobrá a tretia je opäť na dobrej ceste

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

Ale stále tomu dávam šancu a uvidíme, čo prinesie ďalšia epizóda. Réžia, zvuk a rozprávanie príbehu je 5/10 všetko ostatné je len priemer.

Let the Right One In (2022) (seriál)

Celý oblúk s Clair a Petrom je nudný. Hľadanie lieku na upírstvo? A Peter sa na rozdiel od Eleanor neustále trápi? Prečo ho jednoducho nevystavia na plné slnko a nenechajú ho zomrieť. Celkom nechápem, prečo Eleanorin otec zrejme hľadá ďalšieho upíra. Myslí si, že skoncovanie s upírom, ktorý ju uhryzol, ju vylieči? Ona predsa nie je dravá príšera, ktorá neustále trpí bolesťami, ako Peter. Prečo sa nevydá do sveta a nesnaží sa nájsť iných upírov, ako to bolo v príbehoch Anne Riceovej? Páči sa mi priateľstvo medzi Eleanor a tým malým čarodejníkom. Je taký priateľský a šťastný a vidieť, ako ho títo spratkovia šikanujú, je hrozné.

Let the Right One In - Anything for Blood (2022) (epizoda)

Najprv som videl film Matta Reeva "Nechajte ma vstúpiť", potom som si prečítal román a potom som si pozrel švédsky film "Nechajte toho pravého vstúpiť". Môžem povedať, že scenáristi tohto televízneho seriálu si zobrali komponenty zo všetkých uvedených a vytvorili slušnú, ale VELMI zmiernenú verziu tohto príbehu. Dokonca uviedli vedľajšiu zápletku, ktorá dráždi "prečo a ako" a ktorá nemá s románom absolútne nič spoločné. Chápem, že tým, že mladá upírka je skutočným dievčaťom (ktoré bolo zrejme "premenené" možno pred 10 vašimi rokmi) a nie eunuchom, a že jej "ochranca" (osoba, ktorá pre ňu získava krv) je jej otec a nie pedofil (veci, do ktorých kniha išla naozaj hlboko), je to pre mainstreamové publikum hmatateľnejšie. Ale tento príbeh bol vyrozprávaný prostredníctvom neuveriteľného románu, švédskeho filmu a ďalšieho naozaj vydareného amerického filmu. Tak prečo práve tento seriál? Myslel som si, že celá záležitosť s upírmi v televízii sa skončila, keď "Pravá krv" v roku 2014 pokulhávala k trápne zlému koncu. Počas záverečných titulkov prvej epizódy sa píše, že tento seriál je "založený na románe" (a používajú jeho švédsky názov, aby to možno vyzeralo "vernejšie predlohe"), a ja som dúfal, že keďže je to na AMC, domove naozaj skvelých televízií, bude to lepšie, ako to je. Nehnevám sa na to, pravdepodobne si pozriem ešte pár epizód, ale jednoducho si neviem predstaviť, že by si to udržalo alebo udržalo moju pozornosť.

Tmavě červená (1975)

Pozerám veľa zahraničných filmov. S týmto filmom mám rovnaký problém ako s mnohými talianskymi filmami z tohto obdobia. Je to rovnaký problém, aký mám s talianskymi automobilmi tejto éry. Film je "vysokokoncepčný" a vo farbách a uhloch kamery je veľa módneho umenia v štýle šesťdesiatych rokov. Zápletka je dobre prepracovaná, ale nedochádza k žiadnemu šokujúcemu zvratu (a la "Šiesty zmysel" alebo "Psycho"). Hlavný problém mám však s prevedením. Podobne ako talianske autá, aj film je štýlový, ale mechanika je mizerná a veľmi rušivá. Jedným z hlavných problémov sú dialógy. Herci často prepínajú medzi plynulou angličtinou bez prízvuku a plynulou taliančinou bez prízvuku. Jediným problémom je, že ich hlasy majú úplne odlišný tón a intonáciu, vďaka čomu je až zarážajúco zrejmé, že dialóg je dabovaný. Postavy tak vlastne vyzerajú úplne inak, keď hovoria po anglicky a po taliansky. Hlavná ženská postava je v angličtine prihlúply hipster a v taliančine zvodná pokušiteľka. Samozrejme, ak je Dario váš poloboh, mohli by ste namietať, že sa vytvorením takéhoto rušivého kontrastu snažil zdôrazniť akúsi emocionálnu priepasť medzi anglicky a taliansky hovoriacou kultúrou. Ale Occamova britva naznačuje, že išlo len o štandardné nedbalé prevedenie, ktoré býva charakteristické pre talianske filmy tohto obdobia. Toto má byť Dariovo majstrovské dielo, ale môj názor je takýto: Ak chcete vidieť efektívne využitie červenej farby, choďte do Tate a pozrite si Caravaggiove obrazy. Ak chcete zvrátenú zápletku, v súčasnosti vychádza pravdepodobne tucet filmov ročne s lepšou zápletkou, a to vrátane európskych a nezávislých filmov.