Kde zpívají raci (2022)

Bolo to predvídateľné a trochu klišé. Má to krásne lokácie, skvelú kameru, celkom dobré herecké výkony a zaujímavý a trochu pútavý príbeh, ale tempo je pomalé, postavy pôsobia nudne a občas to má atmosféru Twilightu, a to nie v dobrom slova zmysle. Daisy Edgar Jonesová film ťahá, ale jej úloha sa od jej predchádzajúcej práce až tak veľmi nelíši. Neviem, úprimne povedané, nie je to pozoruhodný film.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Dej a zvraty sú tak nepredvídateľné, že som bol schopný hovoriť spolu s prvým videním filmu

Rozhněvaný muž (2021)

Skvelý film. Oveľa lepší, ako som očakával. Veľmi brutálny. Rozhodne stojí za pozretie.

AKA (2023)

Na akčný film v štýle Johna Wicka to bolo celkom štandardné. Akčné scény sú dobré. Je zábavné sledovať, ako tento nezastaviteľný chlapík všetkých len tak kosí. Aj keď občas sa mi zdá, že sa toho deje až príliš veľa - vojna gangov, teroristi, tajní agenti, lúpež, únos, rodinná dráma, flashbacky atď. Bavilo ma to pozerať. Je to dobre natočené a slušne strávený čas pre každého, kto má rád tento typ filmov. Ale nie je tam nič, čím by skutočne vynikal. Pravdepodobne naň za pár týždňov zabudnem.

Lust for Dracula (2004)

Dokonca aj medzi fanúšikmi gýčových nefajnoviek sa ťažko nájdu obdivovatelia 𝗦𝗲𝗱𝘂𝗰𝘁𝗶𝗼𝗻 𝗖𝗶𝗻𝗲𝗺𝗮 a nádhernej Erin Brown alias Sadie Lane alias Misty Mundae.  Táto kočka sa objavila v približne päťdesiatich filmoch od konca 90. do začiatku 00. rokov. Dominantná téma produkcií: Sapfické výlevy v takmer úplne lesbickom svete. Existuje množstvo variácií, od thrillerov po sexy komédie, ale vždy v rámci lacného produkčného balíka a vždy striktne 𝘴𝘰𝘧𝘵𝘤𝘰𝘳𝘦. Nikdy neskĺzneš do najzjavnejšej pornografie, hoci je to blízko....  Nemá zmysel, aby som oceňoval tento druh materiálu, ale po dvoch alebo troch filmoch ako napr: 𝗕𝗶𝗸𝗶𝗻𝗶 𝗴𝗶𝗿𝗹𝘀 𝗼𝗻 𝗱𝗶𝗻𝗼𝘀𝗮𝘂𝗿 𝗽𝗹𝗮𝗻𝗲𝘁, 𝗩𝗮𝗺𝗽𝗶𝗿𝗲 𝘀𝘁𝗿𝗮𝗻𝗴𝗹𝗲𝗿, 𝗧𝗵𝗲 𝘃𝗶𝗯𝗿𝗮𝘁𝗶𝗻𝗴 𝗠𝗮𝗶𝗱, 𝗦𝗽𝗹𝗮𝘁𝘁𝗲𝗿 𝗯𝗲𝗮𝗰𝗵, 𝗦𝗶𝗻𝗳𝘂𝗹, 𝗔𝗻 𝗲𝗿𝗼𝘁𝗶𝗰 𝘄𝗲𝗿𝗲𝘄𝗼𝗹𝗳 𝗶𝗻 𝗟𝗼𝗻𝗱𝗼𝗻... už len predstava, že uvidím Misty páriacu sa s mužom.... ma začína odpudzovať.  Pri príležitosti 𝘤𝘩𝘢𝘭𝘭𝘦𝘯𝘨𝘦 som vyhrabal tri základné kamene filmovej histórie: 𝗟𝘂𝘂𝘀𝘁 𝗳𝗼𝗿 𝗗𝗿𝗮𝗰𝘂𝗹𝗮 samozrejme pripomínajúce sexy upírov Rollina a Franca a s veľkolepým 𝘮𝘢𝘯𝘢𝘨𝘦 𝘢 𝘵𝘳𝘰𝘪𝘴, v ktorom vystupuje ďalšia malá ikona filmu Seduction: Darian Caine. 2. 𝗦𝗰𝗿𝗲𝗮𝗺𝗶𝗻𝗴 𝗗𝗲𝗮𝗱 odohrávajúci sa v opustenej psychiatrickej liečebni so sadistickým fotografom vykonávajúcim podivné experimenty. Zrejme aj tu dochádza k ťažkému ošahávaniu a lízaniu medzi Misty a ostatnými okoloidúcimi hviezdičkami.  3. 𝗠𝘂𝗺𝗺𝘆 𝗥𝗮𝗶𝗱𝗲𝗿 alebo Misty vo verzii Lary Croft pri hľadaní múmie zamknutej v truhle, ale predovšetkým sapfické dotyky vždy s Darianom Cainom.  Málo čo dodať... Misty je skutočná 𝘨𝘶𝘪𝘭𝘵𝘺 𝘱𝘭𝘦𝘢𝘴𝘶𝘳𝘦 v každom zmysle slova...

V objetí temnoty 2 (2001)

Inšpirácia lite pokračovanie, ktoré neuveriteľne prináša dvoch scenáristov (Edward Gorsuch a April White), aby zopakovali presný dej z prvého filmu. Máme tu teda Jennifer (Renee Rea nahradila Madison Clark) ako začínajúcu upírku, ktorú si osvoja dvaja skúsení krvilačníci: Lizzie (Catalina Larranaga) a Jack (Tristen Coeur D'Alene). Jack sa do Jennifer zaľúbi, čo však neurobí dojem na Lizzie, ktorá rýchlo prejde do režimu pomsty, kým na scénu nepríde lovec upírov Van Helsing (John Maryland), aby všetko vyriešil. Film v pomalej réžii Roberta Kubilosa, ktorý nemá príliš veľký štýl, sa pohybuje od scény k scéne povrchným spôsobom. Produkčné hodnoty a efekty sú biedne a ničomu z toho nepomáhajú žalostné hlavné postavy, najmä Tristen Coeur D'Alene, ktorý nemá zmysel pre skloňovanie a zdá sa, že v niektorých momentoch má problém dostať svoje repliky von. Aby sme boli spravodliví, je tu pár polo-slušných upírskych/gotických klubových sekvencií a sexuálne scény nesú v sebe trochu viac tepla a vášne ako v prvom filme, ale ani tieto drobné pozitíva to nemôžu povýšiť na úroveň podpriemeru.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023) odpad!

Práve som sledoval GOG 3 a je to film s ničím viac ako zlé CGI. Dej, scenár je veľmi slabý, pôsobí to vynútene. Teda chceli urobiť z Rakety stredobod a srdce filmu, ale jedna vec je skutočne dosiahnuť to dobre napísaným scenárom a úplne iná vec je použiť vetu "ty si stredobodom príbehu". Myslím si, že tento typ filmov sa dostáva do bodu, v ktorom scenáristom nezáleží na dobrých a hlbokých dialógoch a skôr ako o to im ide len o hlúpe vtipy a hlúpe herecké výkony. Je mi ľúto filmov DC a WB v rukách Gunna.

Duna (2021)

Chvála tomuto mužovi za to, že piesok vyzerá a pohybuje sa ako voda. Úžasná produkcia, nádherná kamera, vkusná paleta a podmanivá hudba. Nečakal som, že si tento film skutočne pozriem, pretože mi pripomínal sériu Hviezdnych vojen a ja tento typ žánru nemám rád, ale Duna sa mi skutočne páčila. Je zaujímavá a podmanivá. Herecké obsadenie je skvelé. Všetci odvádzajú úžasnú prácu. Prekvapenie roka.

Víly z Inisherinu (2022)

Cítim s tebou Colin Farrell Vždy, keď moja mama niekomu povie, ako sa mi darí, povie niečo ako: "No... aspoň je milý"